Şimdi Ara

Bitcoin fiyatına endeksli HTC Exodus 1 blockchain telefonu duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Blok zinciri teknolojilerinin akıllı telefon piyasasına giriş yapmasından sonra ilk modeller gelmeye başladı. Sirin Labs Finney modelinden sonra şimdi de HTC Exodus 1 akıllı telefonu resmiyet kazandı.

HTC Exodus 1 özellikleri ve fiyatı

HTC Exodus 1 güvenliğe ve merkezi olmayan sistemlere önem verenler için geliştirildi. Akıllı telefonda tüm kripto paralar ve kişisel veriler blok zinciri temelli bir alanda tutuluyor. Android işletim sisteminin bu alana hiçbir şekilde erişimi bulunmuyor.

Ayrıca Bkz.Exynos işlemcili Galaxy S10 versiyonları daha gelişmiş anakartlara sahip olacak

HTC özel alana erişebilmek için Zeon adında bir API geliştirmiş. Yakın zamanda kripto para borsaları, cüzdanları ve kripto para ödeme sistemleri bu API’ye göre uygulamalar geliştirecek. Yine bir cüzdan geliştirme aracı da kullanıma sunulacak.

HTC Exodus 1 modelinde 6 inçlik 2880x1440 piksel çözünürlüğünde bir ekran yer alıyor. Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alan telefonda 6GB RAM, 128GB depolama kapasitesi, 16MP çözünürlüğünde arka kamera ve 8MP çözünürlüğünde ön kamera yer alıyor.

Henüz tam detayları net değil zira bir erken erişim programı kapsamında satışa çıktı. Bunun anlamı henüz blok zinciri teknolojisini tam olarak kullanabilecek uygulamalar mevcut değil. Satın alanların bu alanda uygulama geliştirmesi hedefleniyor. Fiyatı ise 0.15BTC veya 4.78 Ethereum olarak açıklandı. Yaklaşık 960$ olarak telefon Aralık ayında 34 ülkede satışa çıkacak.

• Blockchain içeriyor diye bu sefer yine yüksek fiyat çekerler bununla birlikte de yine başarısız bir model olur diyorum. Ama umarım beni yanıltır da piyasaya geri dönerler.

• HTC ne yapacağını şaşırdı.

• Bitcoin düşerse o fiyat 0.20 BTC’ye zamlanır ama yükselirse 0.15 olarak kalır...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teknoloji çöplüğünün yeni üyesi :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu htc yöneticilerine rastlasam kafa göz girerdim yeminle çöp ettiler yılların smartphone kralını...
  • U12 plus un isim değişmiş birazda bitcoin özellikli hâli 😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.