Şimdi Ara

Bitcoin fiyatı gelecek yıl 5.000 dolara ulaşabilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
2.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100 bitcoinin olsa burada işinmi olur hocam
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 9 Mayıs 2020; 18:57:9 >
  • 2-3 tane alsam mı ne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Orijinalden alıntı: mementopolis

Kazanilmayan para bir nesne veya madde karsiligi olmadan nasil oluyorda degerli oluyor ? böyle para gibi deger yapabiliyor ??. Bitcoin ile bakkaldan süt alamassiniz :)

Aslında karşılığı var. Mining olayı fiziken insan yapmasa da makinenin yaptığı bir kazma olayı. Yaptığı hesaplamalar sonucu para elde ediyor makine ve sen. Altın çıkarmak gibi. Direkt altını kullanıyorsun aslında burada da.

1 Birim altın ile bakkaldan süt alabilir misin? Eğer alabilirsen aslında bitcoinle de alabilirsin. Bitcoin'i bozdurup dolar da alabilirsin? Doları TL'ye çevirebilirsin. Sonrasında TL ile istediğini alırsın. O zaman 3 seçenek var:

1- Direkt bitcoin kabul eden yerler var. Bunlar süt satmıyor ve legal satış yapan yerler. (İllegaller konumuzun dışında kalsın) Buralarda bitcoin ile satın alma yapabilirsin.

2- Bitcoin'lerini döviz ya da TL'ye çevirip direkt kullanabilirsin.

3- Veresiye (Bakkallar yapıyor mu bu devirde bilemiyorum ama) ya da kredi kartı usulü yaparsın. Sonrasında tek kalemde ödersin 2. yoldaki gibi.

Demek IStedigim Döviz cevirmek döndermek degil. Dijital paranin nasil para gibi deger gördügü. NEyse... Ve cevabin icin Tesekürler.
    hem biraz sakat ve Sabir isteyen bir is mis.. alim satim da yapmak gerekiyormus :)

• Yüzyılın saçmalığı

• Bu tip haberler çıkmaya devam edecek.

1- Ben 1 senede 5.000 dolar olacağını düşünmüyorum. daha uzun vadede olması pek tabii mümkün.

2- haber satmalar tüm hız devam ediyor. bu borsanın genişlemesine ve yeni yatırımcıların yarattığı rağbet ile fiyatlarına artmasına zemin hazırlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zenmate

100 bitcoinin olsa burada işinmi olur hocam

Niye? Burası sadece fakirlere mi ait?
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    9.000.000 TL sadece bitcoinde olan birisi bu forumda takılmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: zenmate

9.000.000 TL sadece bitcoinde olan birisi bu forumda takılmaz

BTC nin bir sürü gizli zengini var. Bunlar gene aramızda dolaşıyor. Türkiye'de bunlardan var. Ama kimse söylemez tabi. Bunu söylemek "gelin beni, hackleyin" demekle aynı şey.

• Bitcoin konusunu sanırım bir ay evveldi tüm medya da dile getirdiler. Hatta Japonya Merkez bankasına resmi kayıt bile yaptırmak için müracaat etmişler deniyordu. 160,000 civarında bitcoin hesabı varmış.

Sonrasında yeterli alıcı kitlesinin talep oluşturduğunu bilgisayar ekranlarında görünce kafalarına boca ettiler bitcoinleri ve bir kaç günde %30 değer kaybetti.

Borsa da alış-veriş yapanlar bilir, derinliği fazla olmayan spekülatif senetlerde de aynı taktik uygulanır. Haberlerle gaz verirler veya konjonktür ile medyada gaz yaratır. Yeterli talep olduğunda kafalarına boca ederler bu tür senetleri. Alanın zararını çıkarması için bir sonraki çıkış dönemini beklemesi gerekir. Ama insanlar genelde psikolojileri bozulduğu için çıkış öncesi kötü haber döneminde "allah belasını versin" deyip satarlar ve sonrada çıkış başlayınca arkasından ağıt yakarlar. Bitcoin arkasında hiçbir garanti ve hukuk olmadığı için batarsa kimse bir şey alamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: pej

Bitcoin konusunu sanırım bir ay evveldi tüm medya da dile getirdiler. Hatta Japonya Merkez bankasına resmi kayıt bile yaptırmak için müracaat etmişler deniyordu. 160,000 civarında bitcoin hesabı varmış.

Sonrasında yeterli alıcı kitlesinin talep oluşturduğunu bilgisayar ekranlarında görünce kafalarına boca ettiler bitcoinleri ve bir kaç günde %30 değer kaybetti.

Borsa da alış-veriş yapanlar bilir, derinliği fazla olmayan spekülatif senetlerde de aynı taktik uygulanır. Haberlerle gaz verirler veya konjonktür ile medyada gaz yaratır. Yeterli talep olduğunda kafalarına boca ederler bu tür senetleri. Alanın zararını çıkarması için bir sonraki çıkış dönemini beklemesi gerekir. Ama insanlar genelde psikolojileri bozulduğu için çıkış öncesi kötü haber döneminde "allah belasını versin" deyip satarlar ve sonrada çıkış başlayınca arkasından ağıt yakarlar. Bitcoin arkasında hiçbir garanti ve hukuk olmadığı için batarsa kimse bir şey alamaz.

bunu 2012 yılında tekrarladılar, o zamanlar piyasa takibiniz varsa bizim ekonomi kanallarında, programlarda dahi söylenmeye başlanmıştı sonra %70'e yakın değer kaybedince piyasa bültenlerinde esamesi okunmadı. bunu yazdığımda buraya yavaş at felan bir sürü alaya alınacak laflar geldi bana, neyse demem o ki bu sefer de 3000-3300 dolarlardan an itibari ile 2000 doların altına inmiş vaziyette. o fiyattan alanların paraları şuanda %30-35 değer kaybetmiş durumda. aradaki para ise bu manipülasyonu yapanların cebinde. istedikleri zaman manipüle edebilecekleri bir sistemle yaklaşık 8-9 yıldır piyasadalar. kaldı ki bu adamların bununla da yetinmediklerini düşünüyorum. piyasada ekran kartı kalmadı malum, bence teknoloji firmaları da bu işin kıyısından köşesinden bi yerinden içinde. kim alacaktı bu kadar ekran kartını bu madenciler olmasa. kaldı ki ekran kartıyla da bitmiyor mesele, bunun diğer ekipmanları da var. kablosu, psu'su, kasası, yeniden sistem toplayanlar için işlemcisi, klavyesi, ram'i vs hepsi bunların para ve bu paralar harcanıyor yani dolaylı olarak buradan da paylarını alıyorlar.

birkaç zümrenin istediği gibi manipüle edebileceği bir sistemde para kazanılacağını sanmak bana göre saçmalıktır.

tekrar söylüyorum, hayattan beklentiniz yoksa girin bu tip işlere, "ben yapıyorum, sana yap diyemem" tipler yerine, "ben yapmıyorum, sende yapma" diyen bir ekonomist profesör felan çıkmadı daha, kaldı ki internet sitelerinin (ansiklopedi sitesi wikipedia, alışveriş sitesi gearbest gibi milli birlik ve bütünlüğe zerre zararı olmayan internet sitelerinden bahsediyorum...) yasaklandığı, şans oyunlarının yasaklandığı, hatta forex'in bile kısıtlandığı (kaldı ki forex spk denemtimindedir, buradaki tüm risk katılımcıya aittir), yasaklar ülkesi ülkemizde bu sanal para olayı neden halen yasaklanmamakta merak konusudur.

kaldı ki hiç bir dayanağı olmayan bu oluşum insanlara lanse edilirken en büyük gücünü buradan alıyor ve deniliyor ki "hiçbir devlete, kuruluşa veya şahısa ait değildir" deniliyor, ama bir anda bir karar mekanizması geliyor "göklerden" bitcoin'i ikiye ayıralım mı diye söyleyip fiyatını manipüle edebiliyorlar. ek olarak piyasada ekran kartı gibi aletler kalmadığında oluyor bu olay. madem böyle düzgün işleyen bir sistem var, sözde "aşırı" güvenli, bunu daha elle tutulur, gözle görülür bir para birimiyle yapmak yerine direk aslında hiç olmayan para adına coin dedikleri sistemle yapıyorlar burası da mechul.

bunun oyun olduğuna sayfalarca yazı da yazsam insanlar yine de bildiğini okuyacak, nasrettin hoca'nın meşhur göle maya çalma olayı gibi insanoğlu içinde hep bir umut besliyor ve kandırılmaya çok aç. en fazla kandıranlar zaten devran oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: seglopsi

quote:

Bitcoin konusunu sanırım bir ay evveldi tüm medya da dile getirdiler. Hatta Japonya Merkez bankasına resmi kayıt bile yaptırmak için müracaat etmişler deniyordu. 160,000 civarında bitcoin hesabı varmış.

bunu 2012 yılında tekrarladılar, o zamanlar piyasa takibiniz varsa bizim ekonomi kanallarında, programlarda dahi söylenmeye başlanmıştı sonra %70'e yakın değer kaybedince piyasa bültenlerinde esamesi okunmadı. bunu yazdığımda buraya yavaş at felan bir sürü alaya alınacak laflar geldi bana, neyse demem o ki bu sefer de 3000-3300 dolarlardan an itibari ile 2000 doların altına inmiş vaziyette. o fiyattan alanların paraları şuanda %30-35 değer kaybetmiş durumda. aradaki para ise bu manipülasyonu yapanların cebinde. istedikleri zaman manipüle edebilecekleri bir sistemle yaklaşık 8-9 yıldır piyasadalar. kaldı ki bu adamların bununla da yetinmediklerini düşünüyorum. piyasada ekran kartı kalmadı malum, bence teknoloji firmaları da bu işin kıyısından köşesinden bi yerinden içinde. kim alacaktı bu kadar ekran kartını bu madenciler olmasa. kaldı ki ekran kartıyla da bitmiyor mesele, bunun diğer ekipmanları da var. kablosu, psu'su, kasası, yeniden sistem toplayanlar için işlemcisi, klavyesi, ram'i vs hepsi bunların para ve bu paralar harcanıyor yani dolaylı olarak buradan da paylarını alıyorlar.

birkaç zümrenin istediği gibi manipüle edebileceği bir sistemde para kazanılacağını sanmak bana göre saçmalıktır.

tekrar söylüyorum, hayattan beklentiniz yoksa girin bu tip işlere, "ben yapıyorum, sana yap diyemem" tipler yerine, "ben yapmıyorum, sende yapma" diyen bir ekonomist profesör felan çıkmadı daha, kaldı ki internet sitelerinin (ansiklopedi sitesi wikipedia, alışveriş sitesi gearbest gibi milli birlik ve bütünlüğe zerre zararı olmayan internet sitelerinden bahsediyorum...) yasaklandığı, şans oyunlarının yasaklandığı, hatta forex'in bile kısıtlandığı (kaldı ki forex spk denemtimindedir, buradaki tüm risk katılımcıya aittir), yasaklar ülkesi ülkemizde bu sanal para olayı neden halen yasaklanmamakta merak konusudur.

kaldı ki hiç bir dayanağı olmayan bu oluşum insanlara lanse edilirken en büyük gücünü buradan alıyor ve deniliyor ki "hiçbir devlete, kuruluşa veya şahısa ait değildir" deniliyor, ama bir anda bir karar mekanizması geliyor "göklerden" bitcoin'i ikiye ayıralım mı diye söyleyip fiyatını manipüle edebiliyorlar. ek olarak piyasada ekran kartı gibi aletler kalmadığında oluyor bu olay. madem böyle düzgün işleyen bir sistem var, sözde "aşırı" güvenli, bunu daha elle tutulur, gözle görülür bir para birimiyle yapmak yerine direk aslında hiç olmayan para adına coin dedikleri sistemle yapıyorlar burası da mechul.

bunun oyun olduğuna sayfalarca yazı da yazsam insanlar yine de bildiğini okuyacak, nasrettin hoca'nın meşhur göle maya çalma olayı gibi insanoğlu içinde hep bir umut besliyor ve kandırılmaya çok aç. en fazla kandıranlar zaten devran oluyor.

Ağzına sağlık.

• Takdir edilecek biri yazı olmuş tebrik ediyorum Sistemin nasıl çalıştığını çok net açıklamışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xnergy

quote:

Orijinalden alıntı: manyakurt

500 dolar bitcoin'e 500 dolar ripple'a attım bakalım.
    bitcoin'de geç kaldık üniversite zamanıma denk geldi, o zaman cahildik bilemedik ama ripple'ı belki yakalamış olabilirim.

Yıl 2017, 2023 de editlerim. 5 yılda 1000 doların altında kalırsam yazıklar olsun deyip alıntılayan forumdaş sayısına bölüp atıcam söz :P

Peki 5 yıl nerde tutacaksın borsada mı cüzdada mı?

bitstamp'da onun için bide hardware wallet alamam. Şu an zaten dipte bitcoin forklaması yüzünden :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: seglopsi

quote:

Biraz yatırım az bir doz da kumar oynamak isteyenler için çok güzel bir yazı. Tabii USD'ın uluslararası rezerv para olma özelliğinin giderek kaybolacağını ve yerine Bitcoin'e benzer bir paranın alacağını düşünenlerin hayalinde daha çok kumar oynama amaçlı bir ilgi var.
    Doğru parametrelere sahip olan bu tür emtia çılgınlığı her dönem oldu ve insanlar çabuk para kazanma hırslarına mağlup olup paralarını kaptırdılar, lale yatırımı çılgınlığı gibi.
    Oynayanların %98 inin para kaybettiği Forex piyasaları da benzer hırsı körükleyen kumar sistemi.Bende bir dönem borsada biraz para kazandıktan sonra kendime güvenim arttı ve Foreks te bir süre takıldım ama yabancı paralarla ilgili tüm makro verileri doğru değerlendirdiğimi düşündüğüm dönemler de hep benim öngörülerimin tersine hareketler olduğu için birkaç hafta içinde sürekli kaybettikten sonra bu işleri bıraktım.
    Bir numaralı kural: Az sayıdaki büyük para sahipleri ya da manipülatörler ancak çok sayıdaki küçük yatırımcıyı ters köşe yaparlar ise para kazanabilirler. Büyük para sahipleri her zaman gidişi bilgisayarlarda görebildikleri, siyasilerle de yakın temasta oldukları için hükümet politikalarını herkesten önce haber alırlar ve küçük yatırımcıyı ters köşe yapacak haber manipülasyonunun tezgahını kurarlar.ABD de Soros gibi büyük spekülatörlere devlet uluslararası piyasalarda kazanabilmeleri için tiyo verir ama bu kişiler kazançlarının bir bölümü ile gelişmekte olan ülkelerdeki genelde ABD menfaatlerine uygun amaçları olan sivil toplum örgütlerini finanse etmek görevleri vardır.

Trump kabinesinde ekonomi ve finansı doğrudan etkileyecek bakanlıkların dördünde bir şekilde bu piyasaların içinde olmuş milyarder iş adamlarının olması tesadüf olamaz. Yakın zamanda da Banka ve FED'i denetlemek için yine kendilerine yakın birisini atadılar. Burada Trump'ın şahsında kurulan dev bir manipülasyon ve spekülasyon tezgahı var. Bunu kamufle eden slogan da " her şey Amerika için"

Benzer tezgahı Türkiyede hükümet içindeki çete de kurdu, sloganları " mega projeler". Mega projelerde hortumlara para akıtma kaynağı olan arsa rantları,maden ruhsatları, şirketlere devlet destekleri, vergi avantajları ve vergi borcu silmeler, çeşitli yollarla özel sektör yatırımlarına kazanç garantileri(gelecek yolcu sayısı, geçecek vasıta sayısı v.s. v.s) var.En sonda denetim dışı olan Varlık Fonu. Kimbilir kimlerin hortumuna para akıtılacak.

Tüm bunlar sonuçta bir şekilde vergi geliri ile vatandaşa finanse ettiriliyor ve bunun için de dünyanın en yüksek vergilerini öderken kişi başı gayri safi milli hasıla da uzunca bir süredir yerinde sayıyor.

İlk dönemlerde "soygun hortumlarını kestik" diyorlardı ve kişi başı gelir de gerçekten hızla arttı. Artık hortumlardan bahseden yok ve milli gelir yeni hortumlar ile birilerine para vatandaşın cebine girmesi gereken paralar akıtıldığı için son dönemde yerinde sayıyor. Buna karşın dış borçlanma Cumhuriyet dönemi rekor seviyede. Özelleştirmede de Cumhuriyet döneminde yapılmış her şey satıldı.

İşte bu piyasalarda para kazanmaya çalışanların karşılarında buna benzer birçok tezgah var.

Bir tarafı ABD finans sistemine dayanmayan ama konsept olarak doğru olan Bitcoin eninde sonunda yok olmaya mahkumdur, tabi bunu kuranlar parsayı topladıyıp kenara çekilme fırsatını genelde bulurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pej -- 19 Temmuz 2017; 18:5:57 >

• Banka batarsa 100k ya kadar paranı alırsın..! Eee BTC de paran çerçöp olursa nereden nasıl alacan ?
  • Bitcoin ve altcoin denilen diğer sanal paralar olayını internetten biraz araştırdım. Bulduklarımın özeti:

Bu sanal para sistemlerinin üzerine kurulduğu birkaç ayak var.
    1. ayak-Bitcoin elde etme: Bu bireysel olarak iki şekilde yapılıyor:
    Birinci şekilde bunun alışverişinin yapıldığı borsalara girip alım emri veriyorsun, aynı hisse senedi gibi satıcı işlemi gerçekleştiğinde parasını transfer edip bitcoin sahibi oluyorsun.Bitcoinle aynı şekilde başka sanal paraları da alabiliyorsun.Bu borsalar devlet finans sisteminin kontrolünde olmadığı için hertürlü sahtekarlığa açık.
    İkinci şekil bitcoin elde etme de madencilik denilen bir çeşit sanal oyun. İnternette bazı kriterleri sağlayan içinde matematik problemleri de olan belli zorluk derecesindeki oyunları çözerek "block" denilen sanal yapılara sahip oluyorsun.Block kazanıp kazanamayacağına da yine bu sistemi kuranların tespit ettiği bir zorluk derecesini aşan problemi çözmüş olman gerekiyor. Her bir block sana belli sayıda bitcoin kazandırıyor (şu anki kazancı 20 bitcoin).Ancak bitcoin sistemini kuranlar block arayışı çoğaldıkça hem kazanılacak bitcoin sayısını azaltıyorlar hemde problemleri zorlaştırıyorlar ki böylece piyasadaki bitcoin sayısı stabil kalabilsin.Ancak bu madenciliğin ihtiyacı olan donanım ve yazılımı kurmak ve ihtiyaca göre de upgrade etmek gerekiyor. Hızlı madencilik yapacak, yani bu sanal ortam oyununda karşınıza gelen problemi çözüp block kazanma oyunu sonucunda bitcoin kazanabilmeniz için güncel en hızlı donanım ve yazılım sistemine sahip olmanız gerekiyor.Şimdi bitcoin ve altcoin çılgınlığı başladığı için herkez hizlı sistem kurma peşinde ve piyasada iyi ekran kartı bulunamıyor.Bireysel madencilik zaman zaman yenilenmesi de gereken hardware ve software yatırımı, saatlerce bu yüksek hızlı bilgisayarın harcadığı elektrik masrafı, kazandığınız bitcoinleri saklamak için hesaplar oluşturma v.s. bir sürü detay , emek ve zaman harcama içeriyor.İlk başlayanlardan para kazanan vardır ama herkez hücum ettiği için hem bircoin kazanma olasılığı düştü hemde bunu telafi etmek için gereken daha hızlı bilgisayar masrafları arttı.
    2.ayak-Bitcoin madencilik şirketlerinin hissesini alma:Madencilik yapan ancak finans piyasalarına kayıtlı olmayan bu tür şirketlerin hissesini alırsanız bazı denetimsiz Foreks şirketlerinde olduğu gibi neden kaybettiğinizi bile anlayamadan paranız gidebilir veya yatırdığınız para karşılığında şirketin kazandığı bitcoinlerden elde edilen kazançtan size düşen pay ile 20-30 senede ana paranızı geri alabilirsiniz.Benzer işlemleri yine sanal ortamda kurulmuş bulut (cloud) organizasyonlarına bedeli ile üye olarak herhangi bir hardware yatırımı yapmadan sizin adınıza yaptırabiliyorsunuz. Sonuçta hukuki altyapısı olmayan sanal bir saadet zinciri yani.
    3.ayak- Bitcoin madencilik yapan bir organizasyona belli ücret karşılığı üye olup istedikleri konfigürasyonda olan bilgisayarınız ile sanırım film indirme sitelerindeki "torrent sistemine" benzer bir uygulama ile organizasyon içindeki bilgisayarlar network'u ile hep beraber problem çözme ve block bulma yapıp bitcoin kazanıp paylaşma.Bu da tamamen hukuk sistemi dışında kaçak film indirme siteleri organizasyonları benzeri bir organizasyon. Ne kazanılıyor, ne dağıtılacak kararı tamamen organizasyonu kuranların kararına bağlı. Ancak insanları bilgisayar başında tutabilecek küçük bir havuç verecekleri ve altın yumurtlayan tavuğu kemen kesmeyecekleri kesin ama rakamlar büyüdükçe sonunda tüm saadet zincirlerinde olduğu gibi kaçıp gidecekleri kesin.

Sonuç: Bazı forumlarda yazıldığı gibi bitcoin gibi sanal para ve bundan nemalanan organizasyonların hukuki dayanağı ve denetimi yok.İlk başlarda bilgisayar sistemlerini iyi bilen sınırlı sayıdaki bazı kişiler iyi paralar kazanmış olabilir, hikayeleri çok. Ancak sistemi kuranlar ve bir ölçüde de sistem içinde olan kişiler herkezin nekadar bitcoin kazandığını, bitcoin borsasında talep olduğunu ve madencilikte arama yapıldığını görebiliyor. Buna göre de sistem sahipleri yeterli talep oluştuğunda küçük yatırımcıların kafasına bitcoinleri boca edebiliyor. Aniden düşen bitcoinler de alıncının elinde patlıyor ve zararını çıkarması seneler alabiliyor.Şimdi haberlerde sürekli bitcoin ve alternatifi başka coinler pompalanıyor. Hatta bazı bankalar bunları satın alma veya satma işlemlerinde aracılık ta yapıyor. Sonuçta bankanın riski yok sadece sizin paranızı karşı tarafın hesabına aktarıyor veya tersini yapıyor.
    Bu sistem bazı ürünleri doğrudan pazarlamaya çalışan ve mal sattığı kendi alt ağına bağladıklarının satışından da pay alarak yeterli ağ büyüklüğüne ulaştığında iyi gelirler vadeden Amway gibi saadet zincirlerine benziyor.Kişilerin serbest çalışarak kolay para kazanma arzularından beslenen sistemler.Bu seferki siber sistem için tasarlanmış bir organizasyon, üstelik yeni uluslararası para sisteminin konuşulduğu son 15 senede akıllıca düşünülmüş.

İleri derecede bilgisayar sistemleri, teknik analiz, piyasa takibi yapan zeki insanlar arasından küçük bir kesim para kazanabilir bu işlerden elbette, ama küçük yatırımcı grubundaki büyük çoğunluğun para kaybetmesi koşulu ile. Sistem sahipleri elbette herzaman kazanacak, küçük parçaları da piyasada reklam amaçlı bırakarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pej -- 22 Temmuz 2017; 12:37:8 >

• Ben bitcoin'den ziyade küçük yatırımcıyı asıl ethereum'un zengin edeceğini düşünüyorum.
    Özellikle Putin'in desteğinden sonra eter ciddi kazanç kapısı olabilir. Bitcoin gibi piyasaya doymadı, tam güven gelirse etere fiyatlar aynı bitcoin'deki gibi uçuşa geçebilir. Ancak sürekli çıkan ethereum hesabı hacklenme haberleri insanların güvenini sarsıyor. Bunun önüne geçişmesi gerek. Eterin daha güvenli tutulabilmesi gerekiyor.

İki tane örnek haber ekliyorum:

1) 7 Milyon dolarlık Eter Çalındı

2) 153 bin Eter Hacklendi

• Büyük felaketler olduğunda insanlar altin, elmas vb madenlerde parasını tutar. Genelde banka kasasında veya evde kasalarda saklanır, devredilir, miras kalır vs. Diyelim 100.000 BTC em var, küt diye öldüm, mirasçı bu paralara nasıl ulaşacak belki de hiç haberi olmadan fakir bir hayat sürecek.

"Bir deli kuyuya bir taş atar, kırk akıllı çıkaramaz." atasözüne şak diye uyan durumdur bence.
    Ha bu arada kendimde btc aldım sattım. Merak işte 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhlis bey -- 23 Temmuz 2017; 20:17:29 >
  • Ani düşüş bekleniyor denildikçe değer kazandı. Zamanında illegal olarak algılamayıpta kenara 2-3 tane atsaymışım keşke.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.