Şimdi Ara

Bisiklet yolunda sürmek için bisiklet önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konudan anlayan biri var mı forumda bilmiyorum ama genellikle kıyı şeridinde bisiklet yolunda kullanılacak ama eve dönerken asfaltta da kullanılabilecek bir bisiklet arıyorum. Fiyatlar konusunda çok bilgim yok 1.500'e kadar çıkabilirim. Asıl amacım haftada birkaç gün kıyı şeridinde hem spor niyetine hem de kafa dağıtmak için bisiklet sürmek. (bir de merdivenlerden taşıyabileceğim bir şey olması lazım haftada bir iki kere kullanacağım ve bulunduğum sitede bisikleti açıkta bırakmak istemiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WP Maokai -- 14 Eylül 2019; 19:19:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kesinlikle MTB almayın dağ bisikleti önerisi yapan olursa gözardı edin

Şehir veya yol bisikleti lazım size

Çok temel bir şey ama yine de söyleyeyim kesinlikle çelik kadro almayın bir de genellikle ne kadar hafif o kadar iyidir

Bisikletle ilgilenmeyeli yıllar oldu ama bunlardan eminim :D Model olarak pek bilgim yok fakat Salcano City Fun 70 vardı mesela 3-4 sene önce araştırırken gözüme çarpmıştı

Daha iyi bilen arkadaşlar daha iyi modeller önerebilir
  • Decathlon dan mtb bisikletim var. Tam bir f/p. Ama profesyonel bir makine istiyorsan farklı markalara bakmamı öneririm

• Merdivenden çıkaracağın hafiflikte aklıma yarış bsikleti geldi değerlendirebilirsin, asfaltta da seni fazla yormaz gayet rahat oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CD88C7FAD

kesinlikle MTB almayın dağ bisikleti önerisi yapan olursa gözardı edin

Şehir veya yol bisikleti lazım size

Çok temel bir şey ama yine de söyleyeyim kesinlikle çelik kadro almayın bir de genellikle ne kadar hafif o kadar iyidir

Bisikletle ilgilenmeyeli yıllar oldu ama bunlardan eminim :D Model olarak pek bilgim yok fakat Salcano City Fun 70 vardı mesela 3-4 sene önce araştırırken gözüme çarpmıştı

Daha iyi bilen arkadaşlar daha iyi modeller önerebilir
    Hocam city fun s 70 inceleme videolarını izledim. İhtiyacıma karşılık verebilecek bir bisiklet gibi duruyor. 1200 TL civarı bir fiyatı var.

Benim kilom 100 ve boyum 185-186 civarı, şu sitedeki bilgiye göre ikilemde kaldım:https://www.bisikletforum.com/konu/bisiklet-alirken-boy-secimini-dogru-yapmak.63567/

180-185'e göre mi seçim yapmalıyım 185-190'a göre mi? Ayrıca bu bisiklet hangi tip bisiklet oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: WP Maokai

Hocam city fun s 70 inceleme videolarını izledim. İhtiyacıma karşılık verebilecek bir bisiklet gibi duruyor. 1200 TL civarı bir fiyatı var.

Benim kilom 100 ve boyum 185-186 civarı, şu sitedeki bilgiye göre ikilemde kaldım:https://www.bisikletforum.com/konu/bisiklet-alirken-boy-secimini-dogru-yapmak.63567/

180-185'e göre mi seçim yapmalıyım 185-190'a göre mi? Ayrıca bu bisiklet hangi tip bisiklet oluyor?

Alıntıları Göster
    Şehir/Gezi bisikleti olarak geçer

Ölçüler hakkında bir fikrim yok fakat attiginiz linkte şehir/gezi bisikletleri için üst sınırdan secilmesini onermis

• yol/şehir bisikleti almalısınız. bir de kadro boyu çok önemliymiş. boyunuza uygun olmayan kadro alırsanız bu bedeni çok yorup,bisikletten insanı soğutabiliyormuş.

ülkemizde dolmuş ve toplu ulaşım ücretleri de arttı. yani bisiklet ulaşım içinde kullanılmalı artık
  • bir de yoldaki mazgal kapaklarına çok dikkat etmek gerek. benim bir arkadarş bisikletle yolda hızlı giderken bisiklet tekeri bu mazgal boşluğuna takıldı ve tepetakla yere düştü.
    Bisiklet yolunda sürmek için bisiklet önerisi
  • Yukarda mtb'leri gömmüşler ama,
    Bende eski bir bianchi mtb var,
    Çok rahat, oldukça hafif,
    Hafif mtb bulursan al bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi an agony -- 15 Eylül 2019; 11:53:51 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

yol/şehir bisikleti almalısınız. bir de kadro boyu çok önemliymiş. boyunuza uygun olmayan kadro alırsanız bu bedeni çok yorup,bisikletten insanı soğutabiliyormuş.

ülkemizde dolmuş ve toplu ulaşım ücretleri de arttı. yani bisiklet ulaşım içinde kullanılmalı artık
    kadro boyunu nasıl seçeceğimi anlamadım, 19' uygun olur gibi gözüküyor çünkü 180-185 18-19, 185-190 19-20-21 olarak gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: an agony

Yukarda mtb'leri gömmüşler ama,
    Bende eski bir bianchi mtb var,
    Çok rahat, oldukça hafif,
    Hafif mtb bulursan al bence
    en hafif mtb bile yol bisikletinden hafif olamaz. çünkü mtb lerde 2 adet süspansiyon var,lastikleri kalın ve dağ bisikleti oldukları için kalın malzemeden yapılırlar. tüm bunlar mtb yi ağırlaştıran unsurlar.
  • Tw Scott kullanıcısına yanıt
    Rock rider 540 mı?

• 2006 yılında 18 vites ümit bisiklet almıştı babam 75 TL ye. Ara sıra hala kullanırım. Zincirini komple yağlasam daha da binerim.
    Şu an bu tarz bisiklet fiyatları ne kadar bilmiyorum ama idarelik alınabilir.

• Mtb al diyenlere bakma. Bisiklet kullanmaktan soğursun. Yıllarca 18 kiloluk çift amortisörlü bir bisiklet kullandım. 6-7 sene sonra şehir bisikleti aldım lastik kalınlığı başparmak kadar. 11 kilogram ağırlığı var. Aluminyum kadro.

Şunu kesinlikle söyleyebilirim ki pedal çevirdiğimde yüküm en az %50 düştü. Eski bisikletimle az bir eğim olsa yokuş çıkılmıyordu. Yeni bisikletle çıkamadığım yokuş yok gibi birşey.

Yani kesinlikle şehir veya yol bisikleti al diyorum.

• Hocam zincir yağlama işlemi yarım saatlik iş yahu :D

• quote:

Orijinalden alıntı: MamiSTARK

Rock rider 540 mı?
    Rockrider 340 var bende kral. Ama kalmamış galiba onlar siteye baktım. 799tlye almıştım. Valla kalitesi felan iyi 1 sene oldu hala biniyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tw Scott kullanıcısına yanıt
    540 nasıldır?

• quote:

Orijinalden alıntı: MamiSTARK

540 nasıldır?
    540da ıyidir. Dısk fren vs var. Bende disk fren yok ama frenleri güzel. Decathlon mağazalarında bisiklet tamir bakım yerleri var garanti süresinde lastik patlar fren gevşer gidip bedava yaptirırsın. Kendin gor, ben markadan memnunum. Fp ürün

• Üşengeclik hocam :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.