Şimdi Ara

Bisiklet Tavsiyesi ( Yardım lütfen ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • uzun zamandır ben de bisiklet almayı planlıyorum... biraz araştırayım dedim karışık olan kafam iyice karıştı :)... yine bana yardımcı olacak forumdaki üstadlardır dedim... boyum 175 genel kullanıma uygun çoğunlukla asfaltta kullanabileceğim arada toprak yolda da bana sıkıntı çıkartmayacak 1000 tl civarı bisiklet önerilerinizi bekliyorum... bu arada normal frenle hidrolik disk fren arasında ne gibi farklar var acaba...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoli11

Çevredeki yollar pek düzgün değil o yüzden amortisörlü almak istiyorum.Tek korkum çevremdeki yollar.
    Yorumlarınızı hiçe saymak istemiyorum benim için baya uğraştınız.
    Maşası kitlenen bir model alsam ikimizde doğru yolu bulsak :).
    Maşa kitleme olayını da doğru anlamışımdır umarım amortisörü kitliyoruz değil mi ?

Sen gonlune gore begendigin modeli al. Bahsettigim bisikletin kilosunu arttiracagi ve lastik kalinligina goresurtunmenin artmasi ile harcanan enerji fazlalaligi. 11 kgamortisorlu bir model almalisin ki gercekten bisiklet sürmek eziyetten cok keyif haline gelsin. Bu benim gorusum tabii sen uzun yol (30-50km) yol yapmiyacaksan durum farkli olur tabiki. Bisiklrtin motorunun senin kendin oldugun gercegini gozden kacirmadan, amortisorlu gosterisli bir bisiklet almadan daha sade ama isine daha cok yarayacak modelleride gozden kacirma. Tekrar iyi gunler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: memoli11

Çevredeki yollar pek düzgün değil o yüzden amortisörlü almak istiyorum.Tek korkum çevremdeki yollar.
    Yorumlarınızı hiçe saymak istemiyorum benim için baya uğraştınız.
    Maşası kitlenen bir model alsam ikimizde doğru yolu bulsak :).
    Maşa kitleme olayını da doğru anlamışımdır umarım amortisörü kitliyoruz değil mi ?

Profesyonel biniciler 9 kg lik bir bisikleti 7-8 kg lik modeller ile degistirmek icin senin benim butcemin 4-5 kati fazla oduyor bisiklete. Demek istedigim amortisorlu 14 kg civarindaki bir bisikleti kullanmakla duz 12 kg bisikletin kullanimi ve kat edilen yollar arasinda belirgin bir fark var. Bunu kendi dag bisikleti mi degistirince gördüm. Keske butcem yetsede 9, 5 kg lik bir model alabilseymisim.

• quote:

Orijinalden alıntı: me.ke

http://www.hepsiburada.com/liste/bianchi-speed-9027-275-dag-bisikleti/productDetails.aspx?productId=outilrbispeed9027&categoryId=27058700

bide bu bisiklet nasıl acaba...?

Dagda yani dere yatagi yol olmafan inis vs. Icin uygun. Ama cukurlari daha rahat gecmek icin 28 inc hatta gucun yetiyosa 29 inc teker boyutunda olan modellere bak. Profesyonel bisikletcilerin cogu 29 inc kullaniyo bildigim kadariyla.

• bende yarın Whistle Guıpago 1490 almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.