Şimdi Ara

BİSİKLET TAVSİYESİ - 2500TL Max Limit ( Bianchi Touring 730-İNCELENİYOR )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
2.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzunca bir aradan sonra yeniden bisiklete dönmek istiyorum aklımda olan model Bianchi-TOURING 730 modeli.

Bana ekimanlarına göre diğer markalar ile de kıyaslayınca oldukça ekonomik geldi, zira ömn arka attırıcılar komple DEORE.

Rica etsem anlayan arkadaşlar değerlendirmesini yapıp bana öneride bulunabilir mi ?

Linki aşağıya kopyalıyorum,

http://bianchi.com.tr/sehir-bisikletleri/28-bianchi-touring-730-erkek-sehir-30-v-hd/

Teşekkürler.

• Alma. Bianchi eski bianchi değil İtalya elinden çıkardı Türkiye'de üretiliyor. İlla yerli alacağım diyorsan Sedona, Kron gibi markalara yönel. Tabi bana soracak olursan o fiyatlara çıkmışken tanınmış markaların 2. eli bile olsa almak en mantıklısı. Ha bir de Cube'lere bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrystaliZ

Alma. Bianchi eski bianchi değil İtalya elinden çıkardı Türkiye'de üretiliyor. İlla yerli alacağım diyorsan Sedona, Kron gibi markalara yönel. Tabi bana soracak olursan o fiyatlara çıkmışken tanınmış markaların 2. eli bile olsa almak en mantıklısı. Ha bir de Cube'lere bakabilirsin.

Hocam sedona da TR üretimi bildiğim kadarı ile ayrıca sedona nın aynı muadildeki doananımları alivo attırıcı sunuyor, dolayısı ile daha düşük seviyede.

sonucta bunlar arasında farklı olan te seylerı kadoları o da agırlık olarak eşit zaten (sedona ile )

Bunun yanında donanım olarak bıanchı full deore, sedona full alıvıo ya da altus benzer donanımlarda.

lastık bırısı schwalbe dıgerı mıchelın

yanı bu fıyatda bianchı baya agır basıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorbay -- 27 Nisan 2016; 22:59:18 >

• Hocam bahsettiğiniz özellikler Krondada var daha uygun paraya daha yüksek donanım. Siz cannondale nin benzer bisikletini belki 1000 lira fazlasına alırsınız ama altınızda en azından bısıklet olduğunu bılırsınız. Çakma çin bisikleti kalitesinde bisikletlere binmeyin
  • Bak dostum şimdi,

Kron Turk markası uretim turkiye de, Bianchi de franchasing alinarak uretimi manisa da yapıyor ve Türk malı

Buraya kadar hersey tamam.

Şimdi bakın, componentler Full DEORE ve aynı seri Yani uyum sorunu yok, bildiğin uzere Deore Shimano nin üst gurup ürünlerindendir. Zincir YBN vb vb hepsi Bianchi yada Kron a göre 3th party.

Kron'un shimanosu uzaydan tedarikçi edinmedi ise tabi..

Bu durumda hangi Çin malı hissiyatı ?

Dogru mu doğru?

Tek fark ne kadro ? Bianchi, whistle (hollanda menşei firma) ile ayni kadro platformunu kullanıyor, kron ne kullanıyor ?

Buraya kadar olan her kısımda Bianchi önde zaten.

Diyorum ki bana söyleyin arkadaşlar ne sebeple hangisi öne çıkar ?

Sen kalkmış bana ama Çin malı kalitesi hissiyati vb vb ezberledigin konuşmaları yapıyorsun.

Öncelikle Kron un Bianchi den iyi olduğunu söylemen çok saçma ikisinin de üretimi TR.

Bunun yaninda Bianchi Turkiye yi satın alan hollandalı Accel bisikletin, avrupa da bianchi ile rakip oldugu icin Bianchi su anda cogunlukla Global modellerini piyasaya sürüyor.

Simdi bana ezberden yorum yapmayın lütfen, yaşın belliki benden küçük ancak senin de bildiğin üzere akıl yaşta değil başta ancak sen bu şekilde sacma sapan sebep sunmadan, ezbere konuşunca ben geriliyorum.

Şimdi ben zaten Kalkıp Cannondale ile kadro karşılaştırması yapmıyorum tabiki üstün basar, ancak kalkıp bana ikisi hemen hemen ayni klansman iki ürünü birisi çok iyi diye ezbere konuşursan olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gorbay

Bak dostum şimdi,

Kron Turk markası uretim turkiye de, Bianchi de franchasing alinarak uretimi manisa da yapıyor ve Türk malı

Buraya kadar hersey tamam.

Şimdi bakın, componentler Full DEORE ve aynı seri Yani uyum sorunu yok, bildiğin uzere Deore Shimano nin üst gurup ürünlerindendir. Zincir YBN vb vb hepsi Bianchi yada Kron a göre 3th party.

Kron'un shimanosu uzaydan tedarikçi edinmedi ise tabi..

Bu durumda hangi Çin malı hissiyatı ?

Dogru mu doğru?

Tek fark ne kadro ? Bianchi, whistle (hollanda menşei firma) ile ayni kadro platformunu kullanıyor, kron ne kullanıyor ?

Buraya kadar olan her kısımda Bianchi önde zaten.

Diyorum ki bana söyleyin arkadaşlar ne sebeple hangisi öne çıkar ?

Sen kalkmış bana ama Çin malı kalitesi hissiyati vb vb ezberledigin konuşmaları yapıyorsun.

Öncelikle Kron un Bianchi den iyi olduğunu söylemen çok saçma ikisinin de üretimi TR.

Bunun yaninda Bianchi Turkiye yi satın alan hollandalı Accel bisikletin, avrupa da bianchi ile rakip oldugu icin Bianchi su anda cogunlukla Global modellerini piyasaya sürüyor.

Simdi bana ezberden yorum yapmayın lütfen, yaşın belliki benden küçük ancak senin de bildiğin üzere akıl yaşta değil başta ancak sen bu şekilde sacma sapan sebep sunmadan, ezbere konuşunca ben geriliyorum.

Şimdi ben zaten Kalkıp Cannondale ile kadro karşılaştırması yapmıyorum tabiki üstün basar, ancak kalkıp bana ikisi hemen hemen ayni klansman iki ürünü birisi çok iyi diye ezbere konuşursan olmaz.

Bianchi whistle market bisikletidir bisiklete güven en önemli şeydir yeri geldiğinde yüksek hızlarda kullancaksınız. Deore üst seviye komponent değildir profesyonel olarak bu spora giriş yapmak isteyenlerin uğrayacağı son duraklardandır.
    Çocukluğumuzda bindiğimiz bianchiyle şimdiki bianchi aynı marka değil. 2500 liraya kadar kendini kanıtlamış bisikletlerin ikinci eli bile yerli bisikleten iyidir. Şimdi nedenine gelelim ezbere konuşan kimmiş bakalım.
    1-)Sizin aynı kefede olmadığını bildiğiniz halde karşılaştırdığınız ne farkı var dediğiniz bisikletin geometrisindeki 1mmlik hata geri dönülemez sonuçlar doğurur
    Salcano bunlardan biri.
    2-)Zamanında whistle denen market bisikletinin yarı fiyatından çok daha ucuza alanlar oldu varın karlarını siz düşünün
    3-)Yabancı markaların hemen hepsinde ömürlük kadro garantisi vardır. Kronda verdiğini söyler ama 2 3 sene önceki fiyatının üstünee %250 zam yapan bisiklet firmasının garantisi ne kadar güvenilir? tartışılır. Tamam kadro çok sorun çıkaran bir parça değil kabul ama işlerinin arkasında durduklarını gösterir bu.
    4-)Sizin ne farkı var dediğiniz ve bu fiyatlarda alabileceğiniz corratec marka bisikletin xbow kadrolarını inceleyin şuana kadar yapılmış geometrisi en başarılı ödüllü kadrolardandır. Bir de hi tenden az halli diğerlerine bakın
    5-) Sizle yaşıt olmayabiliriz siz ne kadar sürmüşseniz ''geçmişte'' emin olun çok daha fazla bisikletlerle zaman geçirmişimdir. Gereksiz yere köpürecekseniz konuyu uzatmayalım istediğiniz bisikleti alın

• Bak genç adam özelden yazdığın mesajı çocukluğuna degil ergenliğine veriyorum bunu öncelikle güzel kafana yaz, zira genc arkadaşlarımız senin gibi güzel kafalarını maalesef ezbere verilerle doldurup saçmalayınca sıvama boyutuna girmeye çalışıyor.

Ilk iş sana Shimano için TZ TOURNEY ALTUS ACERA ALIVIO DEORE LX SLX XT XTR sıralamasını yapalım sana, şimdi deore nin pazardaki yerini bir daha gözden geçir,zira alış amacımi cok net yazdim ve aynı fiyadaki Sedona bisikletin attırıcıları lütfen kıyasla. Sanırım bu ilk paragrafına cevabım olabilir.

1) Hangi BIANCHI kadrosundaki 1mm lik hatadan dolayi geri dönülmez sonuçlar'a girmiş. Bunun yanında kadro kalitesi ile meşhur trek'in kırık kadro fotoğraflarını internetten bence bulabilirsin bulamazsan soyle ben hemen sana link atacağım.kaynak:google ( bizzat benim arkadaşım)

Sanırım sen garanti olunca kırılmadığını falan mı düşündün?

Kısacası bu her kadro da olabilecek birşey.

2) Bisikletin ucuza satılması ile nasil bir alaka kurdun anlamadım, zamanı geldiğinde Beşiktaş bike and outdoordan %35 indirim ile GIANT bisiklet satıldığını biliyorum. Ya da adidas, nike marka bir ürünu hiç mi outlet den ucuza alamadın? Whistle marka bisikletleri indirimle ucuza satmışlar vay anasıni kesin dandik mal, haklısın))

Bir de şimdi gir fiyatlarina bak o zaman eger fiyat kalite algın bu ise.

3)Ben burada zaten sana kalkıp CANNONDALE yada herhangi bir Yabancı marka örneği vermedim, bastıra bastıra da bunu belirttim. Bir daha söylüyorum benim olayım kalkıp KRON u bana BIANCHI den cok da üstünmüş gibi havaya burumen.

4)CORRATEC mi, ben bahsettim mi böyle birşeyden??? Xbow kelimesi ağzımdan çıktı mı? Yada bir araştır bakalım fiyat aralığının benimki ile alakası var mı benzer donanımlar da.

Bence okuduğunu anlamıyorsun

5) Yani seni nasıl inandirabilirim inan bilmiyorum ama gerçekten gecirmemişsindir, bak sende ankaradasın Batıkent bisiklet gurubuna bekleriz.

Sana tavsiyem okuduklarını anlayıp öyle cevap vermen yönünde, bir de lütfen ezbere konuşma zira bu konusmaların ile anca kendi mantalitendeki insanları yönlendirebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorbay -- 28 Nisan 2016; 1:58:16 >

• gorbay kullanıcısına yanıt
    Gercekten anlamiyorsun o paraya aradigin cogu bisikleti bulursun. Her komponent grubunun kendine has ozellikleri vardir ezbere konusan sensin bi kere mtbye binmiyorsan deorenin enbbuyuk ozelliginden birini kullanmayacaksan demektir ;)

ISTEDIGIN BISIKLETI ALABILIRSIN BEN TREK KIRILMAZ DEMEDIM SEN KIR BIANCHINI DAHA SONRA YASADIGIN MUAMELEYI KARSILASTIR.

• Sayın GORBAY, mesajınızda Bianchi bu model nasıl demişsiniz bir arkadaşımız da üşenmeden fikirlerini yazmış, iş kavga boyutuna gelmiş. Kafanıza taktıysanız, beğendiyseniz, fiyatı da uygunsa alın gitsin. Yani siz hemen harika bir bisiklet kaçırmayın denilerek kendinize destek mi arıyordunuz ki olumsuz cevap alınca hemen parlıyorsunuz.

Ben yılda 20.000 km bisiklete binen birisiydim evlenince ister istemez her akşam iş çıkışı gece yarılarına kadar gece turları/ orman -dağ turları ve haftasonu uzun mesafe sürüşleri bitti. Şu an biri Kron diğeri 15 senelik Deore setli kendi topladığım ve bir tane de Peugeot yol bisikletim var. Eskiden orijinal İtalyan bianchi yol bisikletim de vardı onu verdim. Bu sene tekrar aktif olarak binmeye karar verdim ve bisikletlerimi çalışır halde oldukları halde (ki zaten geçen senelerde az da olsa biniyordum) elden geçirip komple söküp bakımlarını yapıp toplamak ve gerekenleri yenilemek üzere dağıttım. Özellikle de 2. el olarak aldığım Kron xc250 nin göbeklerini değiştireceğim zira oldukça kötü diyebilirim.

bunlara rağmen ben de artık Bianchi'nin eskiden de çoğu modeli yerli üretim/montaj olmasına rağmen halini beğenmiyorum. Baştan sağma ve yaptık oldu der gibi isim de kullanarak biraz orta ve üstü seviye bisiklet ürettiklerini düşünüyorum. Yaklaşık 10 bisikleti olan eski tur arkadaşım ki 30 yıllık tanışıklığımız var neredeyse eline eski Bianchi mtblerden geçirmiş yeni projem bunu yenilemek diye dün bana gösterdi. Dedim buna boşa yatırım yapma ki arkadaşımın full karbon yaklaşık 5000 TL ye malettiği yol bisikletinden tutun giant, peugeot gibi markalı ve üst düzey donanımlı bisikletleri mevcut, bana bu eski kadrolar güzel yenilerde iş yok o nedenle karar verdim dedi.

Artık piyasa toplamacılığa dönmüş durumda. Bence eğer düşkünseniz ve maddiyatta imkan veriyorsa kendiniz toplayın yok beğendim diyorsanız da hiç kimseyi takmayın gidin alın. Ben de bazen herkese sorarım ama olumlu-olumsuz, doğru-yanlış ne cevap alırsam alayım karşımdakine yorum yapmadan yada yanlışları varsa kırmadan sakince anlatır geçer giderim. Kimse size fikrini kabul ettirmeye zorlamadığı gibi siz de kimseye kendi fikrinizi kabul ettirmeye çalışmayın. Burası forum sonuçta karşınızdakinin (siz de dahil) bilgi-birikimini iki dakikada çözüp ne derece doğru veya yanlış ayrımını yapmak zor.

Servis ve garanti olayını ben şimdiye kadar hiç takmadım zira bisikletimin jantlarına kadar kendim dizip akordlarım. O nedenle beğendiğim malzemeyi alır gerisini unuturum. Belli bir düzeyin altındaki malzemeleri de güvenlik ve güvenilirliğine güvenmediğim için asla almam. Bugüne kadar da ne yatak kırılması/ zincir kopması, jant hasarı/ kaza (ufak birkaç hasarsız düşme hariç) geçirmedim. Allah herkese sıhhat, kazasız belasız bisikleti ile güzel vakit geçirmek nasip etsin. Şimdiden bisikletinizi güle güle kullanınız.

• Sozuak S kullanıcısına yanıt
    Sayın sozuak merhabalar,

Hocam sizin de, hepimizin de takdir ettiği üzere forumun amacı bilgi alıverişi sağlamaktır, bu arkadaşın beni geren durumu da tam da bu noktada oldu.

Bakınız, siz de almamam konusunda hemfikirsiniz ama sizin mesajınıza bakınca neden alamam konusunda cevap bulabiliyorum, bilgi var açıklama var.

Şimdi bu arkadaşın ben parlamadan önce konuya attğı mesajın ilk cümlesini buraya kopyalıyorum: "Alma. Bianchi eski bianchi değil İtalya elinden çıkardı Türkiye'de üretiliyor. İlla yerli alacağım diyorsan Sedona, Kron gibi markalara yönell"

Şimdi bakınız, Alma demiş neden demiş, neden almayayım bir fikriniz var mı, montaj, takım uyumu, component seçimi var mı, yok ? Niye almayayım çünkü "Türk Malı imiş" e yönlendirdiği markalar da türk malı. Neden almayayım'a cevap yok , Alma! . Kızdığım nota bu altı boş yorum yapmış, bilgi verici değil. Insan laf olsun diye yazmamalı, zira karşındaki zaten senden sebep bekliyor.

Yani lütfen kendi yazdıklarınıza bakınız birde bu ufak arkadaşın yazdıklarına bakınız, hangisi bilgi vermek, hangisi boş beleş laf olsun diye yazılmış zaten anlarsınız.

Bir de bana Özel den attığı mesajın içeriği var aynen şöyle " Aklı yok,fikri var birisin " Ya buna gerçekten çok güldüm, sen kimsin? necisin ? hangi aklın ile tanımadığın insan hakkında bu şekilde konuşabilirsin ? Çok meraklıysan ne kadar aklım olup ne kadar olmadığına beni araştırırsın yani bu kadar basit en basitinden ben senin akranın bile değilim. Zaten akran olsak böyle şeyler yazmassın çünkü ergen kafasındasın, hepimiz geçtik bu kafadan. Saçma atarlarını anlayabilirim ama bunu hoş görecek değilim.

Konu bisikletten çok kaydı maalesef, toplama olayına bakıyorum ancak uzun yıllar y.dışında olduğım için maalesef bu konuda toplama yaptırtabileceğim yada toplama yapacağım ekipmanım/ustam maalesef yok, öneriniz varsa beklerim. (İstanbul/Ankara)

Bu arada gerçekten bilgilendirici mesaj için teşekkürler, zira bunlara ihtiyaç var. Alma o türk malı ile başlayan ezbere kalıplara değil!!

Teşekkürler

Sevgiler,

• Tabi o tip yazışmalar şık olmamış. O kadarını bilmeyince biraz siz agresif davranmış gibi gördüm fakat yine de bu durumda siz 1-0 öndesiniz üslüp olarak. Üzülüyorum açıkçası bu tip kötü durumlar çıkmasına.

Bianchi aslında piyasaya girdiğinde çocuktum hatırlayabildiğim kadarıyla bir renk ve kalite getirmişti. Hele hele bizim değil ama kuzenimin ortak kullandığımız Bisan kuğu marka/model çelik kadro bisikleti her ne kadar kuğu gibi süzülmese de hafif olmasa da sağlamdı. 3 kişi binip gezerdik ki ben sürücü kardeşim ve kuzenim yolcu olarak ön boru ile sele arkasına otururlardı. O sağlamlıkta kadro yok mu var ama pahalı. Kadroyu parçalamadan da özellikle alaşım olanların et kalınlığını da bilemiyoruz ama genel olarak bakınca kadro işçiliği düzgün, kaynaklar pürüzsüz ve ustalıkla atılmışsa o kadro için ön izlenim olarak iyidir diyebiliyoruz zira artık herşey Çin malı ama her Çin malı aynı kalitede değil maalesef. Kullanınca çıkıyor ak koyun-kara koyun. Bisikleti beğendi iseniz aslında bir gidip görmek lazım. Birde önerim Ankara için Yıba çarşısı denilen yerde ve çevresinde olduğu gibi bisikletçilerde bazen ihraç amaçlı üretilen gerçekten üst kalite malzeme ve işçilikle üretilmiş piyasada olmayan modelleri bazen de 3-5 senelik olanları sıfır olarak bulabiliyorsunuz. Dükkan ürünü bu tip modeller de araştırılabilir. Geçen böyle bir bisikleti bahsettiğim arkadaşım 500 TL civarında o anda bulup aldı. Setleri de kadrosu da oldukça iyi. İmkan varsa bu tip araştırmalar yapın. Daha ucuza daha iyisini bulma imkanınız olur. Ankara için bisikletlerimi sadece kendim topladığım için bisikletçi çevrem çok yok ama bildiğim Ankara da Performans Bisiklet - Sadun bey var ona gidebilirsiniz. Bir kişisel sorun ile ilgili olarak kendisi ile arkadaşlık ilişkilerimi kestim ama hakkını vermek lazım mesleğini seven ve işini iyi yapan biridir asla da onu kötüleyemem.

EK: Bu arada keşke yerli malı malzemelerimiz olsa da kaliteli, uygun fiyatlı (ucuz değil ama Shimano-Sram fiyatında da değil) almak-kullanmak isterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sozuak -- 28 Nisan 2016; 12:51:06 >

• Sozuak S kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz yerler çok iyi oldu en azından gidecek yer bulabilrim.

Bunun yanında Önerdiğiniz marka model var mı ? Model 2015/2014/2016 hiç farketmez, tek öncelğim bisikletin sıfır ve tur biskleti olması
  • Hiç tur bisikletim olmadı. O nedenle kullanmadığım bir tür hakkında tecrübem yok o konuda konuşmasam daha iyi olur :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.