Şimdi Ara

Bisiklet Pedal Yeri Değiştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Resimdeki bisikleti yapacağım
    Fakat küçük bisikletten yapacağım için pedal yeri sıkıntı oluyor. Pedal yerini ileri almak istiyorum. İleri alırsam nasıl bir zincir takacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Sen pedalı ileri almaya başar da zincir kolay. İki tane zincir alacaksın, bisikletçide onu birleştirip ayarlayacak çok basit işlem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diosfer

Sen pedalı ileri almaya başar da zincir kolay. İki tane zincir alacaksın, bisikletçide onu birleştirip ayarlayacak çok basit işlem.

Pedalı nasıl alacağım işte problem orada
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForeverGamerMaster

quote:

Sen pedalı ileri almaya başar da zincir kolay. İki tane zincir alacaksın, bisikletçide onu birleştirip ayarlayacak çok basit işlem.

Resimde ki bisiklet ise çok zor. Resimdeki bisiklet gibi bisiklet yapacaksan da bence baştan uğraşma çok masraf yaparsın hiç bir işe de yaramaz. Kesinlikle yokuş çıkamazsın öyle bir bisiklet ile boşuna işkence.
  • quote:

quote:

quote:

Resimde ki bisiklet ise çok zor. Resimdeki bisiklet gibi bisiklet yapacaksan da bence baştan uğraşma çok masraf yaparsın hiç bir işe de yaramaz. Kesinlikle yokuş çıkamazsın öyle bir bisiklet ile boşuna işkence.

Gideceğim yerlerde fazla yokuş yok. Birde öndeki gibi süspansiyon sistemi yapmayacağım.

• çok basit yaparsın çizer koyarım bir ara ama tasarımı pek hoş olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfatime

çok basit yaparsın çizer koyarım bir ara ama tasarımı pek hoş olmaz.

Hocam sağolun. Tasarımı çok da önemli değil. Teşekkürler.
  • quote:

quote:

eski bir bisiklet kadrosu bulabilirsen daha kolay olur , 2 şekilde pedalların yerini koltukğa göre değiştirilebilirsin birisi kadroya ek bir parça kaynatarak . ikincisi koltuğun konumunu değiştirerek. ki tercih birinci olmalı bu tasarımda bu durumda şu tarz bir tasraım ortaya çıkar pedal hem öne hemde istediğin yüksekliğe göre monte ettirebilirsin,
    öndeki pedaldan bir zincir şuanki pedalların olduğu dişliye aktarır ordanda arkaya aktartırsın ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi körüklüotobüs -- 8 Kasım 2013; 0:09:40 >

• quote:

quote:

quote:

eski bir bisiklet kadrosu bulabilirsen daha kolay olur , 2 şekilde pedalların yerini koltukğa göre değiştirilebilirsin birisi kadroya ek bir parça kaynatarak . ikincisi koltuğun konumunu değiştirerek. ki tercih birinci olmalı bu tasarımda bu durumda şu tarz bir tasraım ortaya çıkar pedal hem öne hemde istediğin yüksekliğe göre monte ettirebilirsin,
    öndeki pedaldan bir zincir şuanki pedalların olduğu dişliye aktarır ordanda arkaya aktartırsın ,

Saolun hocam çok yardımcı oldunuz.

• aksam ucuz yoldan yapmayi gosteririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • inceliyorum hocam.
  • bisiklet hoşuma gitmedi
    ama alfatime da şekilde iyi tasarlamış yani yardım için üşenmemiş çizmiş takdir etmek için girdim.
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetmetingülcan

bisiklet hoşuma gitmedi
    ama alfatime da şekilde iyi tasarlamış yani yardım için üşenmemiş çizmiş takdir etmek için girdim.

teşekkürler
  • quote:

Hocam tasarımı hoş olmaz demişsiniz de bence böyle hoş durur gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.