Şimdi Ara

Bisiklet Konusunda yardıma ihtiyacı olanlar yazabilir :) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
490
Cevap
6
Favori
17.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar istanbul bağcılar parsellerdeyim bana yakın işinin ehli uzman bir bisiklet tamircisine ihtiyacım var acil!!!!! havalar güzelleşti nede olsa
    not: bisikletinizi götürüp memnun kaldığınız bi yer olsun lütfen
  • merhaba arkadaşlar sizden rica etsem bana şöyle yaz boyunca iki günde bir geceleri dışarı çıkarken 2-3 saat boyunca kullanabileceğim beni yarı yolda bırakmayacak bir bisiklet önerir misiniz? bütçem en fazla 1000 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakbicuvara

merhaba arkadaşlar sizden rica etsem bana şöyle yaz boyunca iki günde bir geceleri dışarı çıkarken 2-3 saat boyunca kullanabileceğim beni yarı yolda bırakmayacak bir bisiklet önerir misiniz? bütçem en fazla 1000 tl

Tur bisikleti bakabilirsin. Sifirini bulmak biraz zor bu butceye ama ikinci el Carraro, Whistle, Merida, Ghost ve Bianchi markalarina bakabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.

1400 tl butcem var bianchi slr 200(2016 yesil beyaz) almak istiyorum baslangic icin iyimidir ? Vites attirma kolunu goremedim bisikletin acaba frene entegre midir ? Bisikleti aldikdan sonra 200 tl de aksesuar alacağım yani bisiklet icin ayirdigim butcem 1200tl.

Yanitinizi bekliyorum :)

Bisiklet Konusunda yardıma ihtiyacı olanlar yazabilir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

quote:

merhaba arkadaşlar sizden rica etsem bana şöyle yaz boyunca iki günde bir geceleri dışarı çıkarken 2-3 saat boyunca kullanabileceğim beni yarı yolda bırakmayacak bir bisiklet önerir misiniz? bütçem en fazla 1000 tl

Tur bisikleti bakabilirsin. Sifirini bulmak biraz zor bu butceye ama ikinci el Carraro, Whistle, Merida, Ghost ve Bianchi markalarina bakabilirsin.

Hocam çocuğa 16 jnt bisiklet Alicam. 200 civarı ümit bisiklet 330 civarında Salcano Fantom var. Hangisini tavsiye edersiniz. Yada farklı bir ürün var mı onereceginiz

• quote:

Orijinalden alıntı: alonso35

quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

quote:

Hocam çocuğa 16 jnt bisiklet Alicam. 200 civarı ümit bisiklet 330 civarında Salcano Fantom var. Hangisini tavsiye edersiniz. Yada farklı bir ürün var mı onereceginiz

Bu fiyatlara onerebilecegim pek bir model yok. Hep ust fiyatlarda kaliyor. Belki ikinci el Salcano falan bulabilirsiniz...

• Zaten 3 4 yıl kullanacağı için çok para vermekte mantıklı gelmedi. Ümit bisikletten 200 civarı Alicam. Ama salcano değer derseniz onu da alabilirim

• uzunca bir süredir foruma bakamıyordum haliyle konu başlığının aksine tecrübem 3-4 sene arttı sormak istediğiniz birşey varsa sorabilirsiniz
  • Konungariket Sverige kullanıcısına yanıt
    Ustam allah yolladı resmen bende bu aralar bisiklet almak istiyodum.

Alma nedenim okula gidip gelmek ve hafta sonlari gezmek yollar asfalt ama türkiye nin yollarini bilirsiniz çukur bozuk yol vs. Bana bunun icin bi bisiklet onerirseniz cok tesekkur ederim.

Aslında rockrider340 a baktim felan ama bilmedigim icin sizden yardim almak istedim butcem 1000 tl

• Hocam Merhaba, 2500 tl civarında yol bisikleti arayışı içerisindeyim. İlk deneyimim olacak. Mosso cavalier 700 sora istiyorum fakat aynı fiyatlarda triban 520, bianchi slr 500 vs. var sizin tavsiyeniz ne olur? Yokuşta tırmanırken bana rahatlık sağlayan bir bisiklet arıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: nickinibulamayanadam

Aslında rockrider340 a baktim felan ama bilmedigim icin sizden yardim almak istedim butcem 1000 tl
    hocam dediğin bisikletin teknik özelliklerine baktım başlangıç için fena değil ama daha çok uzun yol yapacaksan bi çift tırtksız yol lastiği alırsan akıcılığı artar ben bisikleti beğendim belki bu fiyata alabilceğin başka bisikletlerde olabilir ama bu standart için hiç fena değil , hiç bir parçası profesyonel değil lakin hepsi giriş seviyesinde ve senkmentinde kabul edilebilcek seviyede , aşırı ağır değil ,bu çok önemli bir detay bu fiyatlara alabilceğin bisikletlerde seri dışı aşırı dandik ne idüğü belirsiz parçalar kullanılılıyor ,hem dayanıksız hem ağır , tipide fena durmuyor zaten kask ışık filan alınca ortalama 1000 tl yapar , ben beğendim başlangıç için ideal ama bir süre sonra sizi kesmez bu bisiklet öyle güzel bi hobidir ki size yeni dostluklar katar düşün ben pedal çevirmeyi bıraklı 2 sene olmuş hala insanlara yardım etmek için uğraşıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konungariket Sverige -- 22 Nisan 2018; 15:3:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-905980A01

Bu mesaj silindi.
    ne demek hocam , tekeriniz düz bassın her daim
  • quote:

Orijinalden alıntı: beykoz34x

Hocam Merhaba, 2500 tl civarında yol bisikleti arayışı içerisindeyim. İlk deneyimim olacak. Mosso cavalier 700 sora istiyorum fakat aynı fiyatlarda triban 520, bianchi slr 500 vs. var sizin tavsiyeniz ne olur? Yokuşta tırmanırken bana rahatlık sağlayan bir bisiklet arıyorum.
    mosso ile triban arasında gittim geldim ikiside üzmez sizi :) bayır çıkacaksanız ön aynakolu daha küçük olan modelleride tercih edebilirsiniz ama ilk defa başlıyacaksanız çokta takılmayın öyle şeylere dolar euro'nun uçmasıyla bisiklet fiyatları çok artmış çok üzüldüm , ben zamanında specialized , karbon rock shox maşa , dt swiss jant setli canım bisikletimi xt vites sistemiyle birlikte 3500-4000 tl arasına dizmiştim şimdi giriş seviyeleri o fiyatta , umarım türkiyede yaşayan arkadaşlarımız için kur dahada düşerde hepimiz daha iyi bisikletlere daha uygun fiyatlara binebiliriz ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konungariket Sverige -- 22 Nisan 2018; 15:46:23 >

Gerçekten çok tesekkur ederim
    Sadece okul ev kurs bide tek basima parkta
    felan sürmek icin istiyorum.
    Bir sorum daha olucakti .
    Vites kolunu gormussunuzdur cevirmeli ben onu degistirmek istiyorum eger alirsam bu mumkun mu ? Birde butce arttirip alabilecegim baska bisiklete baktim bu bisiklet hakkindaki fikirlerinizi yazarsaniz cok mutlu olurum.
    Rockrider500 27.5''
  • quote:

Gerçekten çok tesekkur ederim
    Sadece okul ev kurs bide tek basima parkta
    felan sürmek icin istiyorum.
    Bir sorum daha olucakti .
    Vites kolunu gormussunuzdur cevirmeli ben onu degistirmek istiyorum eger alirsam bu mumkun mu ? Birde butce arttirip alabilecegim baska bisiklete baktim bu bisiklet hakkindaki fikirlerinizi yazarsaniz cok mutlu olurum.
    Rockrider500 27.5''
    hocam vites olayı şöyle fazla teknik detaya girip seni boğmadan şöyle anlatayım shimano ve sramın ve compagnalo bu camianın tanılan bilinen isimleridir vites kolları en basit mantıkla kademeli olarak gergin olan tele bağlanır ve vites geçişleri sağlanır aynı marka vites aktarıcısı ve vites kolu alırsan bir problem yaşamazsın lakin farklı markalarda her zaman uyum sağlanamayabiliyor yani kafana göre hepsini alıp takamazsın ama amacın sadece çevirmeli değilde tuşlu olmasıysa rahat bi şekilde değişir merak etme sadece rublendeki dişli sayısına uygun bir aktarıcı alman gerek yani 21 vites,24,27,30 vites bunların kolları farklı oluyor beklendiği üzere :) şimdi acelem var dediğin bisiklete bakıcam gün içerisinde unutursam alıntılarsın hocam yardımcı olurum

• paran varsa 520 ü al derim ben sram kullanmaktan daha zevk alıyorum x3 te kullanmışlığım var ve bu 24 vites olması çok daha iyi bayırlarda özellikle ve sram benim daha çok hoşuma gidiyor , ön aktarıcı leş ama onu çok kullanmıyorsun arka aktarıcı daha önemli zamanla 2. el 60-70 lira verip sağlam bir ön aktarıcı alırsın merak etme, onun dışında maşası 80 mm o biraz hoşuma gitmedi en azından bi 100 mm olsa fena olmazdı .. bence paran varsa bunu al derim çok daha uzun süre kullanırsın ilkine nazaran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konungariket Sverige -- 22 Nisan 2018; 19:40:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konungariket Sverige

hocam vites olayı şöyle fazla teknik detaya girip seni boğmadan şöyle anlatayım shimano ve sramın ve compagnalo bu camianın tanılan bilinen isimleridir vites kolları en basit mantıkla kademeli olarak gergin olan tele bağlanır ve vites geçişleri sağlanır aynı marka vites aktarıcısı ve vites kolu alırsan bir problem yaşamazsın lakin farklı markalarda her zaman uyum sağlanamayabiliyor yani kafana göre hepsini alıp takamazsın ama amacın sadece çevirmeli değilde tuşlu olmasıysa rahat bi şekilde değişir merak etme sadece rublendeki dişli sayısına uygun bir aktarıcı alman gerek yani 21 vites,24,27,30 vites bunların kolları farklı oluyor beklendiği üzere :) şimdi acelem var dediğin bisiklete bakıcam gün içerisinde unutursam alıntılarsın hocam yardımcı olurum

Alıntıları Göster
    Abi rr500 yalan oldu para çıkmadı onun icin rockrider 340 alicam.
    Birde vites kolunu degistirdigimde uyumsuzluk olursa ne gibi sorunlar yasatir? uyumlu vites kolu sadece 21 vites aktarıcıya 21 vites kol takarsak olur mu ? Senide biraz yordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickinibulamayanadam -- 23 Nisan 2018; 18:7:29 >

• quote:

Abi rr500 yalan oldu para çıkmadı onun icin rockrider 340 alicam.
    Birde vites kolunu degistirdigimde uyumsuzluk olursa ne gibi sorunlar yasatir? uyumlu vites kolu sadece 21 vites aktarıcıya 21 vites kol takarsak olur mu ? Senide biraz yordum

Alıntıları Göster
    estafurullah sıkıntı yok neticede forum sayfasındayız belki yıllar sonra birisi gelir faydalanır o yüzden sıkıntı yok , vites takımlarında 3x7 3x8 3x9 ve 3x10 olarak ilerler ( bazı mtblerde ön dişli sayısı 2 olabilir ! ) ne gibi bi sorun çıkartır hmmm vites sistemindeki en ufak arıza kısa sürede ötmeye , uzun dönemde bütün sistemin çöp olmasına kadar gidebilir düzgün ayarlanmazsa veya yanlış kollar takılırsa aktarıcı düzgün atamaz ve zincire baskı uygular zamanla dişlilerin aşınmasına yol açar buda aktarıcı makaralarından zincirine , aynakoluna hepsinin zamanla aşınıp kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilir ! vites sistemi bir bisikletin can damarıdır zaten çoğunlukla bisikletin kalitesini belirler !

• Hocam 1000 tl civarı şehir bisikleti bakıyorum. Mosso legarda 1821 mdm v hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.