Şimdi Ara

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.421
Cevap
14
Favori
88.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şahin Ş. -- 22 Mart 2017; 23:29:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şahin Ş.

Dağ bisikleti ile yol yapılır mı?

Yapılır

Ben Ng650 ile yorulmadan 30 yapıyorum asfaltta

• quote:

Orijinalden alıntı: Aliminati

Merhabalar ben de bisiklet almak istiyorum ama hangisini alsam karar veremedim.

Genellikle akşam üstleri şehir içinde git gel en fazla 5-6 km süreceğim konforlu bir bisiklet arıyorum.

Bütçe ise 750 - 800 tl arası. Şimdiden teşekkür ederim :)

NG650 iyi,

Dağda kullandım iyi,

Asfaltta bastım iyi,

Kısa süreli sürüşler için De iyi ,

Bakkala , markete NG650 ile gidiyorum

• Arkadaşlar bütçem max 1200tl uzun yol için bisiklet almak istiyorum . Uzun yola uygun bagaj takabileceğim v-fren bisiklet önerirmisiniz? teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar selam,

Antalya kaş'ın bir köyünde yaşıyorum, çoğunlukla gün içinde kullanmak için bir bisiklet almayı planlıyorum.
    Alacağım bisikletle gerektiğinde 3-4 günlük uzun yol turlarıda yapmak isterim.
    İkinci el bir bisiklet bakıyorum ve kaş ta şuan ilanda olan 2 seçenek var;

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-carraro-710-cr-p-full-aksesuar-ve-bakimli-429097495/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-trek-4300-dag-bisikleti-388735232/detay

Bu ikisinden hangisini tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.

• Merhaba,
    Bir kaç sorum olacakta bilenler yardımcı olursa sevinirim.
    bisikletteki kırmızı rengin üzerine direkt boya yapsam olur mu? Mavi düşünüyorum ama çocuk bisikleti olduğu için o ne renk isterse o olacak.
    olmaz ise neyle kazımalıyım kimyasal öneriniz var mı?
    kazırsam üzerine astar tarzı bişi atılıyor mu onu nereden alırım?
    Boya sprey boyamı daha iyi olur, yoksa metal boya alıp fırça ile mi?
    Bu işe girişmeden önce tavsiyeniz var mı?
    Teşekkürler.
  • Hocam 1000-1200tl bandında alınabilecek en iyi yol bisikleti nedir şuanda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon57

Merhaba,
    Bir kaç sorum olacakta bilenler yardımcı olursa sevinirim.
    bisikletteki kırmızı rengin üzerine direkt boya yapsam olur mu? Mavi düşünüyorum ama çocuk bisikleti olduğu için o ne renk isterse o olacak.
    olmaz ise neyle kazımalıyım kimyasal öneriniz var mı?
    kazırsam üzerine astar tarzı bişi atılıyor mu onu nereden alırım?
    Boya sprey boyamı daha iyi olur, yoksa metal boya alıp fırça ile mi?
    Bu işe girişmeden önce tavsiyeniz var mı?
    Teşekkürler.

Bunların hepsini tekzen, koçtaş gibiyapı marketlerden alabilirsin. Boyayı önce boya sökücü ile çıkardıktan sonra kadroyu güzelce zımparalaman lazım. Sonra da astar atıp boyayabilirsin. Aksi halde boya zamanla atma yapar. En sağlıklı yöntem ilk boyayı sökmek sonra boyamaktır.

• Şöyle bir güncelleme çekeyim. Soruların büyük oranda cevaplandığı sayfayı tekrardan aktif hale getireyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8FBE12223

Bu mesaj silindi.
    Başlangıç için NG650 yeterlidir.Dövizdeki kur farkından dolayı bisiklet fiyatları uçmuş durumda. Bir de alternatif için Decathlon'da satılan Btwin 340 modeli var.

Kadro boyunu aşağıdaki tabloya göre bakabilirsin.

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS

• Konuya bir mesaj bırakayım. Bölümün en köklü konusu olarak tekrardan yardımcı olmaya çalışayım.
  • Arkadaşlar merhaba, ev-iş arası 6km git 6km gel yol için baharın da gelmesi ile bir bisiklet almak istiyorum. Bisikleti evimde saklamak zorundayım, merdiven indir çıkar yapacağım devamlı dolayısıyla hafif olsun istiyorum. Ev-iş arası düz yol, çukur da az bu yüzden yol bisikleti düşünüyordum ancak okuduklarımdan sonra rahatlık vs bakımından beni uzun vadede yoracağını öğrendim. Siz ne dersiniz? Tecrübelerinizle yol gösterirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre_z3

Arkadaşlar merhaba, ev-iş arası 6km git 6km gel yol için baharın da gelmesi ile bir bisiklet almak istiyorum. Bisikleti evimde saklamak zorundayım, merdiven indir çıkar yapacağım devamlı dolayısıyla hafif olsun istiyorum. Ev-iş arası düz yol, çukur da az bu yüzden yol bisikleti düşünüyordum ancak okuduklarımdan sonra rahatlık vs bakımından beni uzun vadede yoracağını öğrendim. Siz ne dersiniz? Tecrübelerinizle yol gösterirseniz sevinirim.
    Hocam merhabalar. Bisiklet yormasına yormaz ng650 gerçekten güzel alet ama size kötü bi şey diyeyim. Benim ev 4. Kat olduğu için ve asansör olmadığı için malesef ki çok zorlandım bisikleti satmak zorunda kaldım. Hala da gözüm arkasında çok memnundum. O kadar yol gittim yorgunluk nedir insan bilmiyor ve lastiklerim yol lastiği değildi 2.0 kalınlığında dağ lastiğiydi. Yol lastiği taksaydım tadından yenmezdi. Ama gel gör ki hergün indirip çıkarma zamanla çok yorucu ve bıkıcı oluyor hele ki sıcak bir şehirdeyseniz kesinlikle o bisikleti terler içinde çıkarmak bi işkence o kadar yol yaparsın sürersin bir damla ter atmazsın ama iş çıkarmaya gelince başka oluyor. Sana asıl önerim güzel bir katlanır bisiklet araştırıp almak.

• Merhaba arkadaşlar,

Konuma bir inceleme daha ekliyorum. Bisikletin üstünde gelen Continental Grand Prix 4 Season lastiklerini yaklaşık olarak 25.000 km kullandım. Şuana kadar kullandığım lastikler arasında en iyisiydi diyebilirim. Yol tutuşu mükemmel viraj kabiliyeti yüksek ve ıslak zeminde kaymayan bir lastikti. Eksi olarak yanal darbelere karşı zayıf bir lastik. Henüz 5-6 bin kmlerde iken çukura sert girdiğimde yanaktan yırtılma yaptı ve yama tutmayacak kadar büyüktü. Yeni bir tane sipariş edip yoluma devam ettim.

Gp 4 Season'lar eskiyince aynılarından almak istedim fakat fiyatları yüksek olduğu için başka bir tercih yapmam gerekti. Tam da bu sırada Mavic Yksion aldım. Bu lastiği yaklaşık 4000 km kadar kullandım. Düz zeminde Continental lastiğine göre daha rijit hissediyordum. Slik sınıf bir lastik olduğu için ıslak zeminde kayma yapıyor fakat kuru zeminde yol tutuşu tatmin ediciydi fakat lastik çabuk bayatladı. Aşağıdaki fotoğraftan görüleceği üzere çatlaklar ve ayrılmalar meydana geldi. Henüz 8-9 ay kullandım daha lastiğin üstündeki fabrika kalıp izleri durmakta ve elimle kontrol ettiğimde orta kısmında etli bir vaziyette kalın durmakta fakat üretim kaynaklı mı yoksa kronik sorun mu var bilmiyorum. Lastiği yurt dışı parça satan bir siteden getirdiğim için de garantisi yok o yüzden değiştirme yoluna gittim.

Bu da son aldığım lastik olan Schwalbe Lugano 2. Bu lastiği geçen aylarda aldım ve henüz 700 km civarı kullandım. Diğer kullandığım lastiklerin aksine bu 700c*23mm değil 700c*25mm ebatında tercih ettim. Eskiden ince lastik daha az sürtünme yapar daha hızlı giderim yarışlarda diye bir psikoloji içerisindeydim. Fakat yapılan araştırmalar gösterdi ki aralarında neredeyse hiç fark yok üstüne 25mm lastik daha konforlu. Yoldaki pürüzleri emme konusunda keyifli bir sürüş sağlıyor. Bu lastiği henüz yağmurda kullanmadım o yüzden ıslak zemin performansı konusunda bilgim yok fakat kuru zeminde Mavic ile aynı diyebilirim ama Continental'den daha zayıf. Zaman geçtikçe ne tür kabiliyetleri olduğunu göreceğiz.

• Deneyemeden aldığım kadro boyu 52 cm olan carraro 330 kadronun reach mesafesi bana biraz uzun gelmekte mevcut boğazı 100lük açılı gidon ile değiştim ancak rahat ettiğim yerde bisiklet agresifliğini kaybetti 90 lık açılı taksam sorundan kurtulur muyum ya da şöyle yap diyebileceğiniz bir şey var mı bileklerime yük biniyor.

• özket kullanıcısına yanıt

Posiclist diye bir bike fit uygulaması var. Onu indirip ölçüm yapabilirsiniz size uygun boğaz uzunluğunu söyler. Diğer ölçüler hakkında da bilgi verir. Reach mesafesi kadro geometrisiyle alakalı uygun kadroya geçme imkanı yoksa aynı açıda daha kısa bir gidon boğazı denenebilir.

• Aizanoi kullanıcısına yanıt

Android tabanlıymış ios için yok sanırım bir tane android cihaz bulmam gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özket -- 21 Ekim 2023; 14:2:16 >
  • Herkese merhaba, benim bir sorum olacak.

Spora yeni başlayacağım ve kask dahil hiçbir ekipmanım yok ve şu anda bütçem her şey için toplamda 20.000₺, bu bütçe ile kendimce bazı bisikletler buldum ancak farklı grupsetler ve bunların da kendi içerisinde model farklarının bulunması sebebiyle kafam oldukça karıştı. Sizce bu seçtiğim bisikletlerden hangisini almak en mantıklı karar olur ? Sarı sitedeki ilan numaralarını bırakıyorum.

Bisan grand tour // Sora => 10.500₺

ilan no: 1118891702

Peugeot R15 // Sora R3000 => 11.000₺

ilan no: 1096014397

Bianchi SLR 600 // Tiagra =>12.500₺

ilan no: 1124188424

SCOTT SPEEDSTER 20 // Tiagra 4700 => 17.000₺

ilan no: 1087029583

Bianchi R0013 // 105 R7000 => 19.368₺

erdoğan bisiklet comda kampanya ile bu fiyat oluyor.

• ozi_48 O kullanıcısına yanıt

Selamlar, tavsiyem alacağın bisiklet en az Tiagra donanımlı olsun. Daha uzun ömürlü ve geçişleri daha güzel. Diğer tavsiyem ise bütçenin tamamını bisiklete verme çünkü ihtiyacın olan ekipmanlar için de para gerekli. 20 bin TL bütçen varsa en fazla 16-17 bin TL'lik kısmına bisiklet al. Kalanını ekipmanlar için ayırman daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aizanoi -- 17 Aralık 2023; 9:50:31 >
  • Aizanoi kullanıcısına yanıt

bisiklet konusuna biraz yeniyim de boyum 172 cm

tablodan anladığım kadarı ile kadrosu 16 ya da 17 inch bi bisiklet almalıyım

ancak 29 inch tekere sahip bir bisiklette 16-17 inch kadro bulmak mümkün mü yoksa

27.5 inch tekere sahip bir bisiklete mi inmek gerekiyor o kadro boyu için

çünkü piyasada baktığım 29 inch tekre sahip bisikletlerde hiç 17 inch kadro görmedim sanırım

emin olmak için bi sormak istedim

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.