Şimdi Ara

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.421
Cevap
14
Favori
88.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yukselg

quote:

Orijinalden alıntı: noktape

İnsomnia 10'u gönül rahatlığıyla alabilirsin. Mesajında 1000Tlnin altına düşürdüm demişsin. O fiyata bu özelliklerde başka bisiklet bulamazsın.

eyvallah arkadasim ..birde ng 650 29 hd nin masasi kilitlemeli mi..

Emin değilim. Elinde 2013 29 hd modeli olan birisi cevap verirse daha sağlıklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

Geçmiş olsun. İyisindir umarım.
    Bu maşa oldukça iyi keşke kilit mekanizması olsaydı. Yokuş tırmanırken öldürüyor ya.

Spd kullanın. Ben spdsiz nasıl bisiklet sürüyordum diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Bu maşa oldukça iyi keşke kilit mekanizması olsaydı. Yokuş tırmanırken öldürüyor ya.

spd kullanmak sanırım maşa değişiminden daha az maliyetli olur. Ama spd konusunda kafamdaki bir kaç soruya cevap bulamadığım için pek sıcak bakmıyorum. Mesela bildiğim kadarıyla ayakkabı almak lazım yani istediğim ayakkabı ile kullanma şansım var mı bilmiyorum. Ayrıca o ayakkabıyla yürüyebilir miyim onu da bilmiyorum. Sonuçta okula gidip gelmek yoğunluklu kullanacağım. Bir de güvenlikle ilgili sorunum var. Acaba tehlike anında ayağımı pedaldan ayırabilecek miyim? İlk sorun neyse de bu çok önemli bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frt-_-ctn -- 15 Temmuz 2013; 1:57:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar gidonun orada sorun var benim bisiklette, sürekli oynuyor. Videoya çektim. Sorun ne olabilir?

Furş takımına zarar verirsin en yakın zamanda bisikletçiye git. Maşa tam oturmadığı için öyle oynuyor kazaya sebebiyet verebilir diyecektim ki alttaki yorumunda okudum. Geçmiş olsun. İnş fazla zarar yoktur.

Sorun ne olabilir peki?

Sorun tam oturmadan takılmış. Şöyle düzeltebilirsin.

http://p1307.hizliresim.com/1c/g/q94fm.jpg

İşaretlediğim alyanı gevşet. O sırada gidonun sağa sola dönecektir sorun değil. Bir elinle kadrodan tutup diğer elinle o gevşettiğin gidon boğazından aşağıya bastır. Bunu yaparken ön tekeri kesinlikle yerden kaldırma. Yoksa yine boşluk oluşur. Sonra gidonu düzeltip tekrar sık.

Yarın denerim tam bastırmamız mı gerekiyor? Eğer bir sorunu varsa para gidecekse ayvayı yedik parada yok cepte.

Maşayı kadronun içine doğru bastıracaksın kadroyuda maşaya doğru. Bu arada gözümden bir yer kaçmış.

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS

Sonradan eklediğim oklardaki alyenleride gevşetmen lazımki aşağı bastırdığında insin.

En kötü ihtimali düşünürsek yeni bir furş takımı alman gerekir. Bu da sana en az 20-25 TL+işçilik olur

• Bugün de 60+ km yaptım. Bacaklar veya ciğer değil oturduğum yer beni öldürüyor. Bir çaresine bakmak lazım. Alışacak gibi görünmüyor.

@xxSpecter

Geçmiş olsun.
  • arkadaslar ng 650 29 hd nin masasi gidondan kilitlemeli mi...normal kilitleme ile gidondan kilitleme arasinda ne fark var... insomnia 30 nasil bir bisiklet.. 26 inc lastigin uzerine buyuk kadro komik durmaz mi... veya 26 inc daha cok mu yorar.. boy 180... lutfen yardim edin bugun bisiklet alicam

• quote:

quote:

quote:

spd kullanmak sanırım maşa değişiminden daha az maliyetli olur. Ama spd konusunda kafamdaki bir kaç soruya cevap bulamadığım için pek sıcak bakmıyorum. Mesela bildiğim kadarıyla ayakkabı almak lazım yani istediğim ayakkabı ile kullanma şansım var mı bilmiyorum. Ayrıca o ayakkabıyla yürüyebilir miyim onu da bilmiyorum. Sonuçta okula gidip gelmek yoğunluklu kullanacağım. Bir de güvenlikle ilgili sorunum var. Acaba tehlike anında ayağımı pedaldan ayırabilecek miyim? İlk sorun neyse de bu çok önemli bir durum.

Maşa değişimden daha pahalıya gelir çünkü alt seviye spd pedal ve alt seviye bir spd uyumlu ayakkabının maliyeti 200 tl civarında olacaktır. Platformları var onu takınca istediğin ayakkabıyla kullanabiliyorsun. Spd ayakkabıyla pek yüründüğü söylenemez. Bende Bontrager RXL karbon spd ayakkabı var açıkçası merdiven çıkarken zorlanıyorum hiç esnemediği için. Normal düz yolda yürürken sıkıntı olmuyor.

Son 2 yılı lisanslı olmak üzere yaklaşık 11 yıldır bisiklet sürüyorum. Spd'ye geçtikten sonra bisiklete ilk defa biner gibi oluyor insan Alışana kadar bir kaç kez düştüğüm olmuştur. Sürerken değilde dururken düşürüyor bu alet. Yaklaşık 1 ay alışma süresi oluyor alıştıktan sonra artık refleks haline geliyor. Spd varken gücünü daha fazla aktarabiliyorsun. Eğer yüzdelik olarak konuşmam gerekirse kilitli maşanın kapanmasının %10 etkisi varsa spdnin en az %40 verimi vardır.

• Bugün denedim ama sonuç aynı. Orası gene bangır bangır oynuyor.

• Montajda bi hata varmı bi baksanız ?

• quote:

Bugün denedim ama sonuç aynı. Orası gene bangır bangır oynuyor.

Hocam gidon boğazındaki iki tane olan vidaları iyice gevşetip, gidon boğaz tıpasındaki vidayı aşırı olmamak kaydı ile sık. Sonra en başta gevşettiğin vidaları, gidonu düz konumda iken sık. Düzelmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 15 Temmuz 2013; 13:39:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

quote:

Hocam gidon boğazındaki iki tane olan vidaları iyice gevşetip, gidon boğaz tıpasındaki vidayı aşırı olmamak kaydı ile sık. Sonra en başta gevşettiğin vidaları, gidonu düz konumda iken sık. Düzelmesi lazım.

Kardeşim bisikletçiye gitmiş yaptırmış. Bisikletçi 370 liraya iyi almışsınız, abin satmayı düşünürse 600 veririm demiş. Ayrıca turp gibiyim bisikletin fazla bir şeyi yokmuş. Ek masraf falan yok.

• quote:

quote:

quote:

Kardeşim bisikletçiye gitmiş yaptırmış. Bisikletçi 370 liraya iyi almışsınız, abin satmayı düşünürse 600 veririm demiş. Ayrıca turp gibiyim bisikletin fazla bir şeyi yokmuş. Ek masraf falan yok.

Bisiklet iyi iyi.
    Bisikletçiler pek şaşırdı bu kampanyaya benim götürdüğüm bisikleçi tuhaf hareketlerde bulup çaktırmamaya çalışarak bedava yahu dedi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bisiklet iyi iyi.
    Bisikletçiler pek şaşırdı bu kampanyaya benim götürdüğüm bisikleçi tuhaf hareketlerde bulup çaktırmamaya çalışarak bedava yahu dedi.

Ama kasksız ve eldivensiz kullanınca sokakta ki veletlerden bir farkın kalmıyor. O yüzden snapback takıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: GomşumuzOluyoBizim

Montajda bi hata varmı bi baksanız ?

Ben bir hata göremedim. Sıkıntı yok gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: GomşumuzOluyoBizim

Montajda bi hata varmı bi baksanız ?

bu bisikletin lastikler benim bisikletten ince gibi geldi..

• Herkeze hayırlı ramazanlar..Benimde bir kaç sorum olucak arkadaşlar.Bugun ng650 26 V model bisiklet aldım.Satan eleman 2-3 gün sonra servise gidin bakımını yaptırın dedi bu bakım ucretlımı oluyor acaba ? satış elemanına sordum bılmıyormus...Birde ayaklık arka tekere sürtüyor gıcık bi ses cikartiyor kurcuklayıp iyice ayarını kacırmak ıstemedım yarın öbürgün servise gittigimde kalkıp kullanıcı hatası demelerini istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim...
  • ng 650 29 hd kullanan arkadaslar bu bike hakkinda sikayet veya sikintilariniz var mi... nasil bir bike... agir bir bike mi.. masrafli bir bisiklet mi... iyi ve kotu yanlarini paylasirsaniz sevinirim...

• İstanbul disina cikiyorum.kismetse dondugumde city lastik dusunuyorum bakalim.gecen aksam bayirda epey bir saglam ciktim.hosuma gitmeye basladi :))

• quote:

Orijinalden alıntı: neous

Herkeze hayırlı ramazanlar..Benimde bir kaç sorum olucak arkadaşlar.Bugun ng650 26 V model bisiklet aldım.Satan eleman 2-3 gün sonra servise gidin bakımını yaptırın dedi bu bakım ucretlımı oluyor acaba ? satış elemanına sordum bılmıyormus...Birde ayaklık arka tekere sürtüyor gıcık bi ses cikartiyor kurcuklayıp iyice ayarını kacırmak ıstemedım yarın öbürgün servise gittigimde kalkıp kullanıcı hatası demelerini istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

İlk iki bakım ücretsizdir. Bisiklet çıkan kuponların ilki bisiklet kurulumu ve bakımı ikincisi de bisiklet bakımı içindir. Diğer bakımlar ücrete tabidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

bu bisikletin lastikler benim bisikletten ince gibi geldi..

Büyük olduğu için fotoğrafta öyle duruyor.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.