Şimdi Ara

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.422
Cevap
14
Favori
88.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: noktape

quote:

Orijinalden alıntı: ysfcan

benim de salcano bisikletim var ama siz buna ne diyosunuz bilmem süspansiyonsuz galba ama iyi bisiklet. ben süspansiyonlu almak istiyorum ne gibi değişiklikler olur süspansiyonluda. yorumunuzu bekliyorum

Amörtisörlü bisikleti almak istiyorsanız ;
    Çift amörtisörlüler için söylüyorum, İstanbul'da fazla gerek duyulmayan fazla enerji harcamanız gereken bir bisiklettir ortadan amörtisör fazladan ağırlık yapar. Artısı ise rahattır.
    Tek amörtisörlüler için söylüyorum, çift amörtisörlülere göre daha az enerji harcarsınız diğerine göre daha hafiftir. Eksisi ise darbeyi direk hissedersiniz. Bu da biraz toto ağrısına sebep olur.

Bu enerji harcama olayını şöyle izah edeyim. Çift amörtisörlü bisiklette 25 km/h ortalama ile gitmek için harcadığınız enerji ile düz kadro bisiklette 29 km/h ortalama ile gidersiniz.

peki amortissiz bisikletle kaçla giderim.

• 29" yol için lastik alsak bu bisiklete uyar mı? MTB lastiğini kullanmak daha mı mantıklı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elninom1

29" yol için lastik alsak bu bisiklete uyar mı? MTB lastiğini kullanmak daha mı mantıklı?

Bende dusunuyorum aslinda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar gidonun orada sorun var benim bisiklette, sürekli oynuyor. Videoya çektim. Sorun ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxSpecter -- 14 Temmuz 2013; 16:47:16 >
  • NG650'nin kilitli maşa olan modeli var mı ? Sanki bir yerde görmüştüm ama emin olamıyorum .
  • Arkadaşlar az önce acayip bir kaza yaptım. Kolum ve ellerim parçalandı. Bisikletin gidonu bir anda ters döndü direk yere çakıldım. Minibüsçü sağolsun durdurdu minibüsü yardım etti bana. Vites falan dağıldı.
  • merhaba arkadaslar... ben kendine hidrolik disk frenli bir dag bisikleti alicam ama bir fkir sahibi degilim... ilk once 2000 lira lik bir seylere baktim.. sonra tam alicam ya calinirsa diye dusunmeye basladikca (1ay once 1400 tlye aldigim sifir bisikleg calindigi icin artik o paralari vermeye korkuyorum...) o yuzden salcano ng 650 29 hd aliyim diyorum.. nasil bir bisiklet ve on masasi kilitlemeli mi.... baska bir bike onerosi olan var mi limit 1000 tl ve alti olan bikelari onerin lutfen... yoksa zaten abir bike begendim ve onu almamak icin kendimi zor tutuyorum... astro 10 mu . ng650 mi . insomnia 10 mu...pazarlik sonucu hepsi 1000 tl altinda anlastim... bunlardan veya baska onerileriniz varmi ... yarin gidip alicam yardiminizi bekliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

Arkadaşlar az önce acayip bir kaza yaptım. Kolum ve ellerim parçalandı. Bisikletin gidonu bir anda ters döndü direk yere çakıldım. Minibüsçü sağolsun durdurdu minibüsü yardım etti bana. Vites falan dağıldı.

gecmis olsun ... sende onemli bir sey var mi...

• quote:

Orijinalden alıntı: yukselg

quote:

Arkadaşlar az önce acayip bir kaza yaptım. Kolum ve ellerim parçalandı. Bisikletin gidonu bir anda ters döndü direk yere çakıldım. Minibüsçü sağolsun durdurdu minibüsü yardım etti bana. Vites falan dağıldı.

Kolum çok kötü durumda ama bisikletin vites ve fren kolları gitti ona yanarım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yukselg

quote:

Kolum çok kötü durumda ama bisikletin vites ve fren kolları gitti ona yanarım.

tekrar gecmis olsun onemli olan can mal her zaman alinir.. salcano ng 650 29 hd .. nasil bir bisiklet ve on masasi kilitlemeli
    mi.... astro 10 mu . ng650 mi ... yarin
    gidip alicam yardimini bekliyorum... veya baska bir onerin var mi ...

• xxSpecter kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun sana bişey olmasın bisikleti boşver bizde arkadaşla bereber almıştık benim bisikletin gidonunda sorun yokta arkadaşınkide seninki kadar olmasada oynama var frene basıp ileri itince göbekte oynama var ya göbek bilyaları dağılmış yada gevşeme var sende belki ondan kaza yaptın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fairtail -- 14 Temmuz 2013; 20:31:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fairtail

geçmiş olsun sana bişey olmasın bisikleti boşver bizde arkadaşla bereber almıştık benim bisikletin gidonunda sorun yokta arkadaşınkide seninki kadar olmasada oynama var frene basıp ileri itince göbekte oynama var ya göbek bilyaları dağılmış yada gevşeme var sende belki ondan kaza yaptın

Evet frene basınca gidon lak diye ileri gidiyor. Kaza yaptığımda frene sert basmıştım hakimiyeti kaybettim. Bu sorunu nasıl çözecem?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fairtail

Evet frene basınca gidon lak diye ileri gidiyor. Kaza yaptığımda frene sert basmıştım hakimiyeti kaybettim. Bu sorunu nasıl çözecem?

bisikletçiye götür göbek dağılmışsa göbek değişecek gevşemişse sorun yok sıkarlar düzelir tekrardan geçmiş olsun bu bisikleti alan arkadaşlar göbeği kontrol ettirsinler ayrıca jant akordunuda yaptırsınlar benim ön jantta hafif eğrilik var milleri ayarlatmak lazım yeni almış yada kurduracak arkadaşlar bu konulara dikkat etsinler sonra başımız ağrımasın

• quote:

Orijinalden alıntı: Kreus

NG650'nin kilitli maşa olan modeli var mı ? Sanki bir yerde görmüştüm ama emin olamıyorum .

29 MD ve 29 HD modelleri kilitlenen maşaya sahip.
  • quote:

Geçmiş olsun hocam. Keşke kendin montaj yapmasaydın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kreus

NG650'nin kilitli maşa olan modeli var mı ? Sanki bir yerde görmüştüm ama emin olamıyorum .

Benim bisikletimin maşası kilitli. 2012 modellerde kilitli maşa ve shimano altus vites kolları bulunmakta.
  • quote:

Arkadaşlar gidonun orada sorun var benim bisiklette, sürekli oynuyor. Videoya çektim. Sorun ne olabilir?

Furş takımına zarar verirsin en yakın zamanda bisikletçiye git. Maşa tam oturmadığı için öyle oynuyor kazaya sebebiyet verebilir diyecektim ki alttaki yorumunda okudum. Geçmiş olsun. İnş fazla zarar yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: noktape

quote:

Arkadaşlar gidonun orada sorun var benim bisiklette, sürekli oynuyor. Videoya çektim. Sorun ne olabilir?

Furş takımına zarar verirsin en yakın zamanda bisikletçiye git. Maşa tam oturmadığı için öyle oynuyor kazaya sebebiyet verebilir diyecektim ki alttaki yorumunda okudum. Geçmiş olsun. İnş fazla zarar yoktur.

Sorun ne olabilir peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: elninom1

29" yol için lastik alsak bu bisiklete uyar mı? MTB lastiğini kullanmak daha mı mantıklı?

Asfaltta kullanacaksan şehir lastiği takmak daha mantıklı. 700C olarak yani 28" şehir lastiği uyumlu oluyor.
  • Teşekkürler arkadaşlar. 26 V modelinin kilitli değil sanırım. Kilitli olmaması çok dezavantaj yaratır mı ? Genelde asfalt yolda kullanacağım ancak doğal ortamları da çok sevdiğim için yol bisikleti almak istemiyorum. NG650 ile hem orman,dağ hemde şehirler arası yollarda rahat edebilir miyim ? Günde 70 kmyi geçeceğimi sanmıyorum ki öyle bir kondisyonum yok şuan. Farklı bir öneriniz varsa ona da açığım, bütçem 500 TL civarı.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.