Şimdi Ara

Bisiklet Arka Vites Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arka viteste sorun vardı. Bisikletçiye gittiğimde sorunun vites kolunda olduğunu söyledi. Vites kolu 8li olmasına rağmen 5'ten yukarı çıkmıyor, çıktığında ise bu sefer aşağı düşmüyor. Ayrıca vites koluyla oynamama rağmen vites bir aşağı bir yukarı çıkıyor. Ben bu vites kolu yerine başka bir 8li vites kolu alsam bir sorun çıkar mı? Vitesim Sram X4.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vites geçişlerindeki problemler genelde aktarıcı, tel veya vites kolundan kaynaklanır. Eğer vites kolundaki geçişlerde bir sıkıntı yoksa yani, 1'den 8'e kadar geçişde sıkıntısız tak tak diye yükselip düşürebiliyorsan, sorun telden yada aktarıcıdan olabilir. Ama koldan geçişlerde zorlama, atmama gibi problemler varsa vites kolunda sıkıntı olabilir. İçini söküp bakımı yapılabilir ama yeni bir vites kolu almak daha kesin bir çozum gibi gözüküyor senin için. Kullandığın vites kolu hidrolik frenlerde kullanılan tek taraflı mı yoksa mekanik ve V-FREN'lerde kullanılan, fren kolu ve vites kolu bitişik olanlardan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: netd forum

Vites geçişlerindeki problemler genelde aktarıcı, tel veya vites kolundan kaynaklanır. Eğer vites kolundaki geçişlerde bir sıkıntı yoksa yani, 1'den 8'e kadar geçişde sıkıntısız tak tak diye yükselip düşürebiliyorsan, sorun telden yada aktarıcıdan olabilir. Ama koldan geçişlerde zorlama, atmama gibi problemler varsa vites kolunda sıkıntı olabilir. İçini söküp bakımı yapılabilir ama yeni bir vites kolu almak daha kesin bir çozum gibi gözüküyor senin için. Kullandığın vites kolu hidrolik frenlerde kullanılan tek taraflı mı yoksa mekanik ve V-FREN'lerde kullanılan, fren kolu ve vites kolu bitişik olanlardan mı?

Vites kolu Sram SX4 herhalde V-Fren'lerde kullanılan.
  • 3 gün geçmiş aradan, naptın sorunu halledebildin mi? Eğer hala devam ediyorsa yardımcı olmaya çalışayım.

Kullandığın kol, bu tür bişey mi?

• quote:

3 gün geçmiş aradan, naptın sorunu halledebildin mi? Eğer hala devam ediyorsa yardımcı olmaya çalışayım.

Yaptım hocam yeni sram x4 vites kolu aldım. Dün bisikletçi yaptı ama bu seferde en alttaki dişliye düşmüyor vites.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hackergame

quote:

3 gün geçmiş aradan, naptın sorunu halledebildin mi? Eğer hala devam ediyorsa yardımcı olmaya çalışayım.

Yaptım hocam yeni sram x4 vites kolu aldım. Dün bisikletçi yaptı ama bu seferde en alttaki dişliye düşmüyor vites.

Kol üzerindeki vidadan teli biraz gevşetin, yine düşmüyorsa aktarıcı üzerindeki "H" vidasından aktarıcı çalışma aralığını ayarlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkans

quote:

Orijinalden alıntı: Hackergame

quote:

Kol üzerindeki vidadan teli biraz gevşetin, yine düşmüyorsa aktarıcı üzerindeki "H" vidasından aktarıcı çalışma aralığını ayarlarsınız.

Teşekkür ederim. Eve gidince deneyeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.