Şimdi Ara

Bisiklet almakta kararsız olanlar | Buyurun (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
5
Favori
37.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben İstanbul'da Bakırköy - Bahçelievler gibi ilçeler de sürebileceğim bisiklet arıyorum. asfalt için en iyi bisiklet türü nedir? dağ bisikleti falan şehir içinde gidiyor mu. en azından 40km yapabileceğim bir bisiklet önerebilir misiniz
  • Istanbulu bilmiyorum ama rotaniz asfalt sanirsam. Dag bisikletleri sehirde gitmez diye birsey yok ama 40 km gibi bir yol dag bisikleti icin cok uzun. Butcenizi belirtirseniz ona gore daha uygun tercihler sunabiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler yardımınıza ihtiyacim var 2. el salcano ng 555 var 27.5 çok az binmiş 800 tl diyor 700 e alirsam iyimidir fiyati bisiklet nasil sizce
  • tarsuslu1923 T kullanıcısına yanıt
    siz bilirsiniz de benim tavsiyem alt model olsa da sıfır almanızdır. ben de ikinci el düşünmüştüm üstteki mesajlara son konulara bakabilirsiniz. ama gel gör ki al,bin git denilen bisikletlerdi hepsi, gittim baktım hepsi az da olsa sıkıntılıydı. kimisinin jan ayarı bozuk kimisinin frenler sıkıntılı falan. en iyisi sıfır almak, kafan rahat olur.

ki 750 800 e ng555 alana kadar aynı fiyata 29 inç v fren ng650 alın derim. jant boyutu size kalmış. piyasada 2.el dolandırıcısı çok. alırken çok baktım ben, ng650 nin de aşağı kalır yanı yok. en son ng 650 aldım cumartesi günü. isterseniz rcx229/226 falan da bakabilirsiniz de o fiyatta hepsi aşağı yukarı aynı. hoşunuza gideni alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaasink

Istanbulu bilmiyorum ama rotaniz asfalt sanirsam. Dag bisikletleri sehirde gitmez diye birsey yok ama 40 km gibi bir yol dag bisikleti icin cok uzun. Butcenizi belirtirseniz ona gore daha uygun tercihler sunabiliriz.

Merhaba bütçem 800-1200 tl arası

Bugun triban 500'e baktım da yol bisikletini daha önce hiç kullanmamıştım çok farklı geldi özellikle gidonu fren sistemi ve kullanmak için çok eğilmek. Çünkü oturma kısmı yukarıda gidon aşağıda yani. Yol bisikletince amaç hız ve rüzgarı delmek biliyorum ama çok konforsuz ve kullanımı zor geldi.

O yüzden dağ-yol arası bir tür olarak şehir bisikleti almayı düşünüyorum. Hem hız yapabileceğim hem hafif konforlu kaliteli bi bisiklet aramaktayım. Tek düşüncem şehir bisikletinde 50-60 km'ye kadar çıkabilir miyim düz yolda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN -- 2 Mayıs 2017; 3:7:7 >

• TITAN kullanıcısına yanıt
    Ben de şehir bisikleti (Salcano City Sport 10) kullanıyorum. Genel olarak memnunum ama 50-60 km mesafeyi hiç görmedim. Ortalama 20-25 km falan kullandıktan sonra sele rahatsız etmeye, ağrıya sebep olmaya başlıyor. Yaz gelince seleyi değiştirmeyi düşünüyorum ben de.

Tavsiyeme gelince; Carraro Sportive 224 sizin işinizi görecek bir bisiklettir. Yalnız bu bisikletin de 2016 modeli ile 2017 modeli arasında fark var. Teknik olarak 2016 model daha üstün. Fiyatı da daha uygundur muhtemelen.
  • Eski bir Bianchi kullanıcısı olarak ben de 1500-2100~ civarı bir bisiklet arayışı içine girdim.

Genellikle sahildeki bisiklet yolları ve asfaltta kullanacağım için kafamda 1-2 model belirledim. Mosso, donanım olarak bariz üstün görünüyor fakat genel olarak kadro kalitesi vb. bilgim yok. Orta sınıf Merida öneren çok gördüm. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ?

Mosso 771 DMD 2100TL

Kadro : 770TB3-7005 Triple Butted Alloy
    Maşa : MD2 Rigit-7005 Triple Butted Alloy
    Aynakol : Shimano Acera FC-T3010
    Ruble : Shimano CS-HG300
    Vites Kolu : Shimano SL-M3000 9X3
    Arka Arttırıcı : Shimano Acera RD-T3000
    Ön Arttırıcı : Shimano Acera FD-T3000
    Zincir : KMC-Z99
    Fren : Shimano BL-M445
    Orta Göbek : Shimano BB-UN26
    Pedal : HF893 Alloy
    Hazne : Shimano HB-M3050 FH-M3050
    Jant : Starrims J19DR
    Lastik : Chaoyang 700x32C
    Ağırlık : 11,90 kg

Merida Crossway 40D 2100TL

RENK MAT SİYAH (GRİ/KIRMIZI)
    ÖLÇÜLER 46CM-48CM-52CM-55CM
    KADRO CROSSWAY SPEED
    MAŞA SR NEX HLO 63
    ÖN VİTES Shimano M371 48
    ARKA VİTES Shimano Altus 9
    VİTES KOLU Shimano Altus rapidfire
    FREN KOLU Tektro T285
    FREN Tektro TA hydraulic 160
    AYNAKOL SR XCM 48-36-26 CG
    ZİNCİR Chain 9S
    HAZNE Alloy Disc / Alloy Disc cassette
    JANT SETİ MERIDA D
    KASET DİŞLİ Sunrace CS-9S 11-32
    DIŞ LASTİK Cross 700 40C
    BOĞAZ Adjustable Quill stem
    GİDON MERIDA Comp 660 R25
    SELE BORUSU Suspension 27.2
    SELE Cross Sport
    PEDAL Comfort double
    AĞIRLIK 14.60 kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SchwadorFF -- 2 Mayıs 2017; 9:6:4 >

• Arkadaşlar bütçem max 1200tl uzun yol için bisiklet almak istiyorum . Uzun yola uygun bagaj takabileceğim v-fren bisiklet önerirmisiniz? teşekkür ederim.
  • Merhabalar.

Btwin rockrider 340 kullanmaktayım. Üst modellere geçmek istiyorum. Şöyle disk fren, göstergeli vites ve yine rockrider gibi dağ (%30) ve şehir (%70) kullanımına uygun hangi modelleri tavsiye edersiniz? Boy : 1.88 cm kilo : 87 kg

Bitçe : 1000 - 1600 TL

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_BaD -- 4 Mayıs 2017; 9:49:13 >
  • Merhaba sehirde surucem fakat butcem.az dag bisikleti almam.mantikli olur mu ?

http://urun.n11.com/dag-bisikleti/umit-2629-blackmount-26-jant-erkek-dag-bisikleti-2017-yeniiii-P125970592

• Merhaba,

Ben de İstanbul'da şehir içi hem zayıflamak amaçlı, hem de sağlık ve keyif için bisiklete bineceğim. Birkaç ay sonra da çocuk koltuğu bağlayarak sahilde gezmeyi planlıyorum.

Şehir bisikletleri için verebileceğim maksimum tutar 5.000 - 5.500 TL. Üst segment donanıma sahip bir bisiklet arıyorum. Scott markaya baktım çok fazla istediğimi bulamadım. Şimdi ise Cube Tonopah Pro modelini araştırıyorum. Sizlerin de fikrini alabilir miyim?

https://www.erdoganlarbisiklet.com/bisiklet/cube-2016-tonopah-pro-bisiklet.html

Bu bisikletin 2017 modelini görmedim Türkiye'de. 2017 modeli ile arasında bazı donanımsal farklar var sadece. 2017 modele de buradan ulaşabilirsiniz:

https://www.cube.eu/en/2017/trekking/tonopah/cube-tonopah-pro-blacknflashred-2017/

2017 modeli almak daha mı iyi olurdu? Yoksa 2016 dahi olsa farketmez diyebilir misiniz donanım farklılıklarını incelediğinizde?

Şimdiden teşekkürler.

• Merhabalar. Mtb almak istiyorum. Bir arkadaşım kron xc1000 önerdi bisikletçiye sorduğumda ekipmanlarıyla birlikte 2000 lira söyledi. Alınır mı sizce parasının hakkını verir mi?

• Kron tx 1000 hd ile salcano city wings 30 arasında kaldım. Sizce hangisini seçmeliyim

• quote:

Orijinalden alıntı: ucaltug

Kron tx 1000 hd ile salcano city wings 30 arasında kaldım. Sizce hangisini seçmeliyim

Carraro ve Merida da bakin. Iki marka arasinda sikisip kalmayin, butcenize gore baska bisikletler de bulabilirsiniz.

• Victor Branco V kullanıcısına yanıt
    O zaman listeyi düzeltelim

Carrano Sportive 227 hd

Merida crosway 40-d

Kron tx 1000 hd

salkano city wings 30 hd

Hangisibi alalım

• ucaltug U kullanıcısına yanıt
    Kadro dersen Merida derim, komponent dersen de Carraro.

• Merhaba

Şehir içinde binebileceğim (ki dağ da olabilir aslında) hobi amaçlı bir bisiklet arıyorum.
    Bütçe belirlemedim kafamda lakin 600-800tl öngörüyorum. İkinci el de olabilir
    188 90kg ve 29yaşındayım./İstanbul
    Önerileriniz ne olurdu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Victor Branco V kullanıcısına yanıt
    Çok siyasi bir cevap oldu

• Merhaba.

Köyde kullanmak için bisiklet bakıyorum.

2. El salcano city sport ve kron tx 150 buldum.

Fiyatları aynı.

İkisi de temiz görünüyor.

Kron disk fren ama sanırım hidrolik değil.

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-kron-tx150-disc-fren-acil-313631372/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-temiz-sehir-tur-bisikleti-423757625/detay

• Merhaba arkadaşlar. Eşime şehir kullanımı için bir bisiklet alacağım.

SALCANO USKUP 700 LADY 28 JANT
    ve
    UMIT 2810 ALANYA 28 JANT

Modelleri fiyat ve tip olarak uygun görünüyor.

Bu ikisi arasında tavsiyeniz ne olur? Yada aynı bütçeye bunların yerine şunu al dediğiniz birşey varmı?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.