Şimdi Ara

Bisiklet almakta kararsız olanlar | Buyurun (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
5
Favori
37.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    PM'den daha ayrintili konuşabiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

merhaba, ben benim kiza bir bisiklet dusunuyorum ve uygun fiyatli olsun ama cabuk da bozulmasin istiyorum. oneriler neler olurdu. kizim 13 yasinda 155-160 arasinda ve daha once ufak bisiklet kullandi. 26 kadro boy olarak sanirim uygun gibi ama marka-model ve teknik tavsiyelere acigim.
    kisa mesafelerde keyfine kullanacak bu arada.

Hocam biraz iyice bir bisiklet alma niyetiniz varsa bence kızınıza katlanır bisiklet alın! Hem ömür boyu kullanır, hatta siz de kullanırsınız.

Model tavsiyesi olarak Mosso Marine 20 2D... Mükemmel ötesi bir model. Fiyatı piyasada 1000-1200 aralığında değişiyor. 2. Bisiklet olarak almamak için kendimi zor tutuyorum.

Bisiklet almakta kararsız olanlar | Buyurun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haggard1963 -- 15 Şubat 2018; 0:37:53 >

• Merhaba,

Yeğenime hediye almak istiyorum. Bütçe 400 lira. 12 yaşında. Boy 1.50 kilo 50. Önerisi olan varmı?

Bisiklet şehir içinde kullanılacak. Ama biraz sağlam olmalı.

• Retro görünümlü Şehir bisikleti almayı düşünüyordum ancak katlanirlarda beni cezbetmeye başladı.185 boyunda ve 85 kiloyum. Sehir içinde binmek üzere ara ara da kısa turlara katılmak üzere sizce nasıl bir bisiklet ve marka/model tercih etmeliyim.

• avsar11 A kullanıcısına yanıt
    buyuk sehirde oturuyorsan tabikide katlanır alman daha iyi olur. kucuk sehirlerde ise retro veya normal gorunumlu sehir bisikleti alman yeterlidir.

• Merhaba;

Maltepe'de minibüs yoluna çok yakın oturuyorum. Maltepe sahilde kullanmak için özellikle Pendik-Kadıköy hattında kullanmak için kız arkadaşımla bisiklet bakıyorum. Bu zamana kadar baya fazla video izledim ve forumda okuma yaptım. En sonunda Mosso Legarde 1721 modeline karar verdim. Uzun zamandır hiç bisiklet kullanmıyorum. Dün Ümraniye'deki Motlas bisiklette fiyat sordum fakat yeni modeli gelecekmiş eski modeller stokta yokmuş. 1721 ile 1821 arasında fark var mıdır,1821 almaya değer mi sizce ? Minibüs yolundan sahile inmek yaklaşık olarak 5 dakika sürecek sırf bu ara için amortisörlü almaya gerek var mıdır,kilitli amortisör hiç amortisör olmayan bisiklete göre çok mu kötüdür.
    yaş:28 boy: 1,68 kilo:62 , kız arkadaşımın yaş :28 boy: 1,55 kilo:62
    Bütçe: nakit ödeme olacak max 1000 tl
    Hem erkek hem kadın için sizin öneriniz ne olurdu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• starsailor2004 S kullanıcısına yanıt
    kullanılan maşa iyi değil hocam sabit maşa derim.amörisör uzun vadede pişman eder sizi

• quote:

Orijinalden alıntı: starsailor2004

Merhaba;

Maltepe'de minibüs yoluna çok yakın oturuyorum. Maltepe sahilde kullanmak için özellikle Pendik-Kadıköy hattında kullanmak için kız arkadaşımla bisiklet bakıyorum. Bu zamana kadar baya fazla video izledim ve forumda okuma yaptım. En sonunda Mosso Legarde 1721 modeline karar verdim. Uzun zamandır hiç bisiklet kullanmıyorum. Dün Ümraniye'deki Motlas bisiklette fiyat sordum fakat yeni modeli gelecekmiş eski modeller stokta yokmuş. 1721 ile 1821 arasında fark var mıdır,1821 almaya değer mi sizce ? Minibüs yolundan sahile inmek yaklaşık olarak 5 dakika sürecek sırf bu ara için amortisörlü almaya gerek var mıdır,kilitli amortisör hiç amortisör olmayan bisiklete göre çok mu kötüdür.
    yaş:28 boy: 1,68 kilo:62 , kız arkadaşımın yaş :28 boy: 1,55 kilo:62
    Bütçe: nakit ödeme olacak max 1000 tl
    Hem erkek hem kadın için sizin öneriniz ne olurdu.

bende alacağim 1821 modelini 15 gune stoklarda olur a. beklemenizi tavsiye ederim sanirim ön ve arka vites attiricilari altus olacak tourney yerine. amortisorlü almak istiyorum ama amotisor kalitesi nasildir acaba düz maşali olan versiyonunu mu almak mantikli yoksa amotrisor idare eder mi.

• Maximum 2000 tl civari katlanir bisiklet ariyorum. Hatta 1500 tl olsa daha güzel olur ))

Var mi tavsiyeleriniz?

• bütçen 1000-2000 arası olabilir hafif bir şey istiyorum hafif ve küçük olsun 4. kata taşıyacağım çünkü malesef tür olarak katlanır olabilir mi ne tavsiye edersiniz

• B’twin Rockrider 540 almayı düşünüyorum ama kullanan yorum yapacak olan var mı acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: netd forum

Sectiginiz model iyi ama hidrolik frene gerek var. V fren en ufak akort bozulmasinda hizinizi etkiler. Yagmurlu gunlerde hic de iyi performans vermez. Ayni fiyata hidrolik set olan SALCANO CITY EXPLORER 10HD modelini tercih edin derim. Yada illa v fren istiyorsaniz, mosso gibi markaya 1100 lira vermrktense SALCANO CİTY EXPLORER 40VR modelini 700 liraya alin.

Merhaba

bende Mosso Legarde MDM V amortisorsuz 1821 almayi dusunuyorum. Bu model yerine daha uygun fiyatli salcanoyu onerdiniginizi aciklayabilir misiniz?

Lastik, gidon, elcik, vites , pedallarda farklar var . Bunlarla ilgili bilgi verebilir misiniz?

• vinsanityx kullanıcısına yanıt
    mosso cok problem çıkaran markalardan biri. arkadasim kullaniyor, duz yolda giderken bi o tarafi dağılıyor bi bu tarafi. salcanolar gayet fp urunu satiyorlar. illa explorer değil, fun gibi modellerede bakilabilir. guzel suntour nex kilitleme masali bi city isinizi gorecektir.

• OHOHO O kullanıcısına yanıt
    hic kullanmadim ve kullananda gormedim. soylentilere göre rahat bisiklet diyorlar ama tam kesin bilgi veremem. Decathlon a yakinsaniz, gidip deneyebilirsiniz.

• vinsanityx kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben de aynı modeli düşünüyorum. Sence 24 vites almanın bi olayı var mı? Ekstra 130₺

• quote:

Orijinalden alıntı: Afatih34

Kardeşim ben de aynı modeli düşünüyorum. Sence 24 vites almanın bi olayı var mı? Ekstra 130₺

merhaba.

21 vites ve 27 vites farkini turlara gidince anladim.

eger turlara katilmiyor ve hep ayni guzergahta kullanacaksan cok onemli olmaz. 21 isini görür.

ama ben turlara katilmaya basladim, şimdi imkanim olsa bunu satip 27 veya 30 vitesli birsey alirdim.

• 1000 tl civarı sıfır şehir bisikleti almayı düşünüyorum ama ne marka alıcam bilemiyorum. Yardımcı olun.

• Boluluçocuk B kullanıcısına yanıt
    onemli olan marka degil, komponent. gunluk mu yoksa uzun tur icinmi kullanacaksiniz? hedefiniz gunluk kac km ve tecrubeniz var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

Orijinalden alıntı: Afatih34

merhaba.

21 vites ve 27 vites farkini turlara gidince anladim.

eger turlara katilmiyor ve hep ayni guzergahta kullanacaksan cok onemli olmaz. 21 isini görür.

ama ben turlara katilmaya basladim, şimdi imkanim olsa bunu satip 27 veya 30 vitesli birsey alirdim.

turlara katılacağımı düşünmüyorum açıkçası. ama 40-50km mesafe gidebilirim zaman zaman. bu durumda 24 21e göre avantaj sağlayacaksa alırım tabiki. bir de sedona 410 tavsiye eder misiniz?

• Şehir içi kullanım için, günlük 15-20 km yaparım tecrübem var.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.