Şimdi Ara

BİSİKLET ALİCAM YARDİM İSTİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni bır şehire yerleştim bisiklet sürmek için de alan var gibi bende hobi niyetiyle bir bisiklet alayım ama bu konulara cok yabancıyim
    Almayı düşündüğüm bisiklet :
    n11.com'dan Kron Xc 100 V (27.5 Jant 2019 Model) ''Uysal Bisiklet'' seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/dag-bisikleti/kron-xc-100-v-275-jant-2019-model-uysal-bisiklet-P156039957

Haftasonulari en fazla 30-40 km yapacağım (düz asfalttan ziyade normal köy yolu olan yerlere gidicem) akşamları sıkılınca 1-2 saat sürebileceğim bazen ulaşım genelde de hobi amaçlı kullanacağım görünüşü güzel bir bisiklet arıyorum. Bu bisikleti tamamen fazla tutulduğu için seçtim sizce nasıldır kaç jant almalıyım 27.5 mi 29 mu , kullanan varmıdır acaba bundan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kron yerli ve tutulan bir marka. XC 100 Başlangıç modeli bir bisiklet. Donanımı zayıf ama 1000 liraya bu kadar olur. Bütçe buysa ve bisikleti çok agresif kullanmayacaksanız alınabilir. Biraz daha çıkabiliyorsanız XC 150 alın. Hem kilitli maşası var hem de arka aktarıcısı biraz daha iyi. Şehir içi için daha ideal. Jant konusuna gelince, 1.75 üstü boyunuz varsa 29 jant alabilirsiniz. Kadro boyu da önemli. Onun için bacak boyunuzu ölçüp ona göre kadro seçmeniz lazım. Eğer büyük ya da küçük beden alırsanız ağrılarınız olur.
  • hwarang kullanıcısına yanıt
    Hocam kadro. İçin bacak boyu yerine direk boyuma göre karar versem doğru olur mu ? Boyum 182 falan 18 veya 20 almalıyım sanırım.
    Birde bu bisikletin 2018 ve 2019 modeli fiyat farkı 200 lira falan. Sizce 200 verip 2019 modelini mi almalıyım,
    İlk deneyimim olacağı için butcem 1200 falan cok asmak istemiyorum ,

• Linkteki 1095 Lira olan 2019 model diyor. Daha ucuzu mu var? Bisikletçiden mi alacaksınız? 2018 modelle 2019 model arasında ne fark var bilemiyorum. Ciddi bir değişiklik yoksa 200 Lira vermeyin bence. Beden 18 olur sanırım size. Bulamazsanız 20 alırsınız.
    1269 verebilirseniz 29 jant mekanik disk olanı değerlendirebilirsiniz;
    https://urun.n11.com/dag-bisikleti/kron-xc-100-md-29-jant-2019uysal-bisiklet-P173907084?cid=700501
    Hocam bisiklete baya yabancıyim ben aslında mekanik disk fren ile v fren arasında kayda değer bir fark mıdır hisseder miyim .

27.5 jant 20 kadro 1095 liraya buldum benim yerimde olsanız siz hangisini tercih ederdiniz cevaplarsaniz çok memnun olurum

• Boyunuz 1.82 m . Bence 29 inç alın. Bu seviyede bir bisiklette v-fren disk fren farkını hissetmezsiniz ancak XC 100 29 jantın v-frenlisi yok. Disk fren dağ bisikletinde standart haline geldi. Yalnızca en alt seviyede v-fren var artık. Hem satarken elinizden daha rahat çıkarırsınız. İlla disk frenli olsun demiyorum. Aradaki 174 TL gereksiz geliyorsa 27.5 v-fren de iş görür. Zaten hobi amaçlı alıyorsunuz. Kadro boyu için elinde hem 18 hem 20 inç olan bir satıcıya sorun bence hangisi uyar diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwarang -- 22 Haziran 2019; 22:24:25 >
    Dediklerinizi dikkate Alicam hocam çok yardımcı oldunuz sağolun, ben bir satıcı bulayım sorayım , birde kron bayiine gideyim gözümle göreyim belki daha iyi olur

• Rica ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.