Şimdi Ara

Bisiklet alacagim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar artik bisiklete binen o zayif yay gibi insanlardan olmaya karar verdim.
    Arabayla heryere gide gide kilo aldi basini gitti.
    Su anda boyum 1.91 kilom 105 kg.
    Yasim 33.
    Bisiklet sehir icinde falan zor ve tehikelide olsa artik boyle yapacam.tipki lise yillarimda oldugu gibi.
    90 kiloya kadar dusene kadar heryere bisikletle gidecem.
    Su anda bir tane bihanchi aspid 49 model bisiklet buldum.
    Eger yarin anlasabikirsek alacagim.
    Bisikleti cocuk 2 yil once almis.
    Su anda satis fiyati 1500-1700 arasi
    Bana 700 e verecek sanirim.
    Sizce makul mantikli bir alisveris mi bu ve bu aldigim karar nasil?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de düşündüm bi ara işe bisikletle gidip gelebilirim aslında ama...

Yağmur olur sürülmez, sıcakta sürülmez. Ne zaman sürerim ben bunu? İş yerine leş gibi ter içinde gittikten sonra nasıl çalışırım?
    Duş alma imkanı da yok iş yerinde...

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Ben de düşündüm bi ara işe bisikletle gidip gelebilirim aslında ama...

Yağmur olur sürülmez, sıcakta sürülmez. Ne zaman sürerim ben bunu? İş yerine leş gibi ter içinde gittikten sonra nasıl çalışırım?
    Duş alma imkanı da yok iş yerinde...
    Modern yasam bizi iyice hareketsizlige itti.
    Arabayada yakit koy koy dur.
    Hem yakittan tasarruf.
    Hem 33 yasinda tansiyon hastasi olan ben gibi olmaktan kurtulmak iyidir.
    Yani ya olacak ya olacak.
    Bu sporu yapmazsak 45 i gormeden olecez
    Napalim aksamlari sureriz caismadiginiz zamanlarda sureriz.
    Biseyler yaomamiz lazim.

• Hocam nerde yaşıyorsunuz. İstanbulda ekmek almaya bile bisikletle gitsem dönünce duş almayı gerektirecek kadar terliyorum. Malum düz yerde oturmuyorum her yer yokuş.

Bence en iyisi varsa toplu taşıma kullanmak. İşe giderken ve gelirken yürüyüş yapmış olursunuz.
    Tabi güzergahınız bisiklet sürmeye el verişli yer ise bisiklet mantıklı.

• Kadıköyde oturuyorum heryere bisikletle rahatlıkla gidiyorum pendiğe kadar aralıksız bisiklet yolu var
    Avrupa yakasında da ataköy bakırköy florya baya müsait o konuda ben çok memnunum severek kullanıyorum ulaşım için değil akşamları zevk için biniyorum
    İnce tekerli şehir bisikleti almanızı tavsiye ederim yanlız hayallerinizi yıkmak istemem ama bisiklet öyle kilo verdirtmez göbek eritmez sert adele ve az yağ oranına sahip olursunuz sağlıklı yaşarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 15 Eylül 2019; 11:33:3 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Burası araba konusu bisikletle ne alaka başka yere aç konuyu.
  • Hocam bulundugunuz bolgede sahil varsa sahilde yada atletizm sahasi varsa sahada her aksam duzenli ?ekilde hizli tempo yuruyus yaparsaniz baya faydasi olur hatta yapabilirseniz hafif tempo kosu da yapabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar elektrik destekli bisikletler var onlara bir göz atın. Pedal çevirirken ekstra güç veriyor ve daha uzun mesafe ve zevkli bir şekilde gidebiliyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerotobil

Hocam nerde yaşıyorsunuz. İstanbulda ekmek almaya bile bisikletle gitsem dönünce duş almayı gerektirecek kadar terliyorum. Malum düz yerde oturmuyorum her yer yokuş.

Bence en iyisi varsa toplu taşıma kullanmak. İşe giderken ve gelirken yürüyüş yapmış olursunuz.
    Tabi güzergahınız bisiklet sürmeye el verişli yer ise bisiklet mantıklı.
    hocam Adana da yaşıyorum yokuş pek yok,bütün yaz bisikletle gidip geliyorum işe eğer hızlı gideceğim diye abanmazsam toplu taşımadan daha az terliyorum.Durağa git bekl,e dolu minibüse bin, daha çok terletiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.