Şimdi Ara

Birşeyin varlığı kanıtlanana dek.. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
0
Favori
3.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caloom

Sizin gibiler dediğin kimler bilmiyorum kardeşim.Kendini daha anlaşılır ifade edermisin.Yüzme bilmiyorsan da denize girme

Alıntıları Göster
    Ufak bir hatırlatma yapayım o halde .Sizinkiler vaktiyle zamanında dünyaya iki kişi olarak gönderildiklerine, Tüm insan oğullarının bu iki kişiden ürediğine inanırlar.

Bu çocukların üremek için Ensest ilişkiden başka yolları yoktur.

Günümüzde bu coğrafyada ensest yaygınsa bunun nedeni bu sorun bu coğrafyanın insanlarının bilinç altlarına bu ensest ilişkinin sokulmuş olmasından kaynaklanmaktadır.

• Kırmızı başlı dört kuyruklu 8000 metre boyunda bir ejderha var kuzey kutbunda. Yokluğunu ispatla ispatlayamazsan vardır
    Sanırım yeterli cevap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim canavarım seninkinden daha büyük 12000 m.
  • Öyle yorumlar yazılmış ki, şaşıramadım bile, bir kere İslam bilimin karşısında değil, yanındadır, Ortaçağ dönemi İslamın en parlak dönemleridir, o tarihlerde Avrupa sefalet içindeydi, seversiniz sevmezsiniz o ayrı konu, Osmanlı İmparatorluğuna eğitime geliyorlardı, bugünün Amerikası gibi.Ortaçağ dönemi Hristiyanlık için karanlık bir dönemdir, İslam için değil, önce bunu hatırlatalım.

Bugün bazı afilli cümleler kurarak İslamı bilimin karşısında göstermeye çalışmak son derece trajikomik bir durum, İslam bilimi her zaman teşvik eder, araştırmayın demez, araştırın, son nefesinize kadar öğrenin der, bir şeyi savunun ama olmayan bir şeyi var gibi yazmayın.

Evrim deyin, doğal seleksiyon deyin, kaotik karmaşa var deyin, Teistim, Ateistim, cartum curtum deyin ama İslam Bilimin karşısında demeyin, olmayan bir şeyi var gibi göstermek bel altı çalışmaktır, bel altı çalışmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 14 Nisan 2019; 11:58:45 >
  • geng G kullanıcısına yanıt
    Ortalıkta bilim yokken evet.
    Avrupalı daya yiye yiye atmayıda öğrendi.Bilimi geliştirdi.
    Siz hala orta çağda kalmışsınız.
    Kanuni kaputalisyanları imzaladıktan sonra imparatorluk gerileme devrine girdi.
    Tüm islam dünyası üçyüz kusur yıldır aklı hala orta çağda kaldığı için geri kalmışlığa mahkum oldu.

Bu kafa ile giderseniz bir beşyüz yıl daha geri kalmışlığa ve sömürülmeye mahkum olursunuz.

Şu anki iktidar gibi gelecek iktidarlarda emperyalizm ile işbirliği yapmaya devam ederse sonsuza kadar sömürülmeye mahkumsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: catruyorta

Ortalıkta bilim yokken evet.
    Avrupalı daya yiye yiye atmayıda öğrendi.Bilimi geliştirdi.
    Siz hala orta çağda kalmışsınız.
    Kanuni kaputalisyanları imzaladıktan sonra imparatorluk gerileme devrine girdi.
    Tüm islam dünyası üçyüz kusur yıldır aklı hala orta çağda kaldığı için geri kalmışlığa mahkum oldu.

Bu kafa ile giderseniz bir beşyüz yıl daha geri kalmışlığa ve sömürülmeye mahkum olursunuz.

Şu anki iktidar gibi gelecek iktidarlarda emperyalizm ile işbirliği yapmaya devam ederse sonsuza kadar sömürülmeye mahkumsunuz.
    Önce okuduğunu anlamak, sonra da ona göre yorum yazmak lazım. Okuduğunu anlamamışsın, dikkatli okumanı tavsiye ederim.

Ben iktidardan, Akp'den, Chp'den bahsetmedim. Osmanlının siyasetinden vs den bahsetmedim, sadece bugünün Amerikası gibi insanlar eğitime, yeni şeyler öğrenmeye Osmanlıya geliyorlardı dedim, seversin sevmezsin o da ayrı konu dedim, bilimsellikten bahsediyorsak okuduklarımızı doğru analiz etmemiz gerekir önce.

İslamın bilimin karşısında olduğunu gösterir somut örnekler getirirsin, herkes de değerlendirmesini ona göre yapar, kuru sıkı sıkmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 14 Nisan 2019; 14:55:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: geng

Önce okuduğunu anlamak, sonra da ona göre yorum yazmak lazım. Okuduğunu anlamamışsın, dikkatli okumanı tavsiye ederim.

Ben iktidardan, Akp'den, Chp'den bahsetmedim. Osmanlının siyasetinden vs den bahsetmedim, sadece bugünün Amerikası gibi insanlar eğitime, yeni şeyler öğrenmeye Osmanlıya geliyorlardı dedim, seversin sevmezsin o da ayrı konu dedim, bilimsellikten bahsediyorsak okuduklarımızı doğru analiz etmemiz gerekir önce.

İslamın bilimin karşısında olduğunu gösterir somut örnekler getirirsin, herkes de değerlendirmesini ona göre yapar, kuru sıkı sıkmaya gerek yok.

Alıntıları Göster
    Kuru sıkı sen sıkıyorsun.
    Kimse senin soruya senin istediğin cevabı vermek zorunda değil.

Kaldıki cevaplar senin mesajına uygun.Yönetim şu an islami değilmi? İslami.
    70 milyon müslüman gibi sende 70 milyon ayrı islam yorumu yapacaksan buralarda hiç dolaşma.

Evet bir mesajında Evrim demişsin. Bende ademle havvayı katayım içine. 2 çocuk ve iki çocuğun ensest ilişkileri.

Son söz:
    İslam dünyası aynı senin gibi tamamı kendini dev aynasında gördüğü ve bilimle çeliştiği için dünyanın en geri kalmış ülkeleridir.
    Orta çağdasınız.Hala o günlerin zafer sarhoşluğundasınız.Aldığınız afyonları bırakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakiki Osmanlı Torunu

Karadelikler singularity denilen bölgede sonsuz yoğunluktadir. Aksini iddia eden duymadım.
    Tanrının hangi boyutta olduğunu belirtin ona göre sohbet edelim. Ve bu boyutun özellikleri nelerdir. Varlıklar kendiliğinden mi oluşuyor bu boyutta. Nedir bu boyutun farkları. Bunları da anlatsaydiniz keşke.
    Mesele sadece boyutsa sıkıntı yok. Bigbang de zaten kuantum boyutunda gerçekleşmiştir. :)))
    Hadi iyi geceler.
    Karadeliklerin yoğunluğu şuan tespit edilebilmiş değil.Kendisini bile yeni gördük.

Tanrının hangi boyutta olduğunu bilmiyorum.Bilmek isterdim ama.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakiki Osmanlı Torunu

Tanrının varlığına dair hiçbir delil, emare, gereksinim yoktur.
    Örneğin Tanrı vardır demek, hayalet vardır demek kadar saçmadır aslında.
    Doğa, evren, canlılar vs. bakarak, yahu kesin tanrı olmalıdır diyen kişi bilimsel konulara pek hakim değildir.
    "Örneğin Tanrı vardır demek, hayalet vardır demek kadar saçmadır aslında."

Milyonlarca yıl öncesine ait bir fosil bulunursa o canlının yaşadığı kanitlaniyor
    Onbinlerce sene öncesine ait insanların yaptığı basit bir parça bulunursa o döneme ışık tutuyor.
    Fakat sizin kafalar dünyayı ve içindekileri yaradanı
    Okyanusta bir su damlası kadar yer kaplayan dunyadan kat ve kat fazla olan evreni yaradani görmezden gelmeye çalışıyorsunuz!
    Üstelik
    Tüm bunları yaradan Allahı tanimamayi bir marifetmis gibi göstermeye calisiyorsunuz!

• quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

"Örneğin Tanrı vardır demek, hayalet vardır demek kadar saçmadır aslında."

Milyonlarca yıl öncesine ait bir fosil bulunursa o canlının yaşadığı kanitlaniyor
    Onbinlerce sene öncesine ait insanların yaptığı basit bir parça bulunursa o döneme ışık tutuyor.
    Fakat sizin kafalar dünyayı ve içindekileri yaradanı
    Okyanusta bir su damlası kadar yer kaplayan dunyadan kat ve kat fazla olan evreni yaradani görmezden gelmeye çalışıyorsunuz!
    Üstelik
    Tüm bunları yaradan Allahı tanimamayi bir marifetmis gibi göstermeye calisiyorsunuz!

Alıntıları Göster
    diyelimki tanrı var tek olduğunu nerden biliyorsun? belkide milyon tane tanrı var belkide tanrı biziz senin söylediklerin nekadar mantıklıysa bunlarda okadar mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Communist

diyelimki tanrı var tek olduğunu nerden biliyorsun? belkide milyon tane tanrı var belkide tanrı biziz senin söylediklerin nekadar mantıklıysa bunlarda okadar mantıklı.

Alıntıları Göster
    İnsanlık tarihinde böyle sapitarak haşa Tanriligini da ilan edenler çıkmıştı!

Allahtan baska ne varsa, her şey yaratilmaya muhtaçtır. Yaratılan her şey acizdir. Yaratılan her şeyin bir sonu vardır. Nasılki tüm canlılar ölümle karşılaşmak zorunda ise bu dunyaninda sonu gelecek.

Gücü sonsuz ve tek olan yalniz Allahtir.

Allahın varlığına inanmamak çıkışı olmayan bir yoldur.

• halil altın H kullanıcısına yanıt
    öyle bir anlatıyorsunki sanki gidip tanrıyla tanışmış geri gelmişsin söylediklerinin hiçbir dayanağı yok.
  • quote:

öyle bir anlatıyorsunki sanki gidip tanrıyla tanışmış geri gelmişsin söylediklerinin hiçbir dayanağı yok.
    Haşa!
    Her Müslümanın soyleyeceginden farklı birşey yazmadım.
    Dayanagim islamdır. Söylediklerimin dogrulugu ise yaratilanlar hakkındaki sinirli bilgilerimizdir.

Atomun yapısının kesfi bile daha yeni sayılır. Çekirdek etrafında durmadan dönen elektronlar, bu elektronlarin sayısı ile cinsinin ve ozelliklerinin degismesi...

Belki katrilyonlarca! Senedir evrende devam eden ahenk!

Mikrodan makro seviyeye kadar olan düzen ve bu dengeyi sağlayan güç tesadüf olamaz!

Tum bunlar yaratilmaya ve devam edebilmesi için çok büyük bilgiye ve güce ihtiyaç duyar. Onu sağlayan yanlız Allah olabilir! Bundan daha iyi bir dayanak olabilirmi?

Dayanak sadece inkar etmekmidir? İnkar etmek yanlışı doğru yapsaydi bu dünyada bir tane bile suç işlenmemiş olurdu!

ben tesadüf demedim hocam benim için olup olmama ihtimali %50 gibi. eğer varsada tek olacak diye bir belirti yok inançlardan başka. bence varsa en az 1 milyon tane tanrı olmalı çünkü ben öyle inanıyorum lütfen sende inkar etme bunu.
  • quote:

ben tesadüf demedim hocam benim için olup olmama ihtimali %50 gibi. eğer varsada tek olacak diye bir belirti yok inançlardan başka. bence varsa en az 1 milyon tane tanrı olmalı çünkü ben öyle inanıyorum lütfen sende inkar etme bunu.
    Allah Tektir. Bunu inkar edersem dinden çıkarım. Sonucunu kabullendikten sonra tabiki istediğine inanirsin!

• quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Allah Tektir. Bunu inkar edersem dinden çıkarım. Sonucunu kabullendikten sonra tabiki istediğine inanirsin!

Alıntıları Göster
    he işte benim inancımda bu. sonucuna katlanırsan sende istediğine inanabilirsin bana göre sen inkar ediyorsun sana görede ben yada kimse inkar etmiyor herkesin kendi inancı desek dostça tartışmış oluruz.
  • quote:

he işte benim inancımda bu. sonucuna katlanırsan sende istediğine inanabilirsin bana göre sen inkar ediyorsun sana görede ben yada kimse inkar etmiyor herkesin kendi inancı desek dostça tartışmış oluruz.

Alıntıları Göster
    insanlardan bazilari boş bir inat uğruna hayatlarını karartirya

Uçsuz bucaksız evreni ve içindekileri yaradan Allahı tanımamak neler getirecek neler götürecek işte ona adım adım yaklasmaktayiz.

Şu uçsuz bucaksız evreni yaradanı veya elemanlarını bir görse idik.

Bizi ne zaman tanıştıracan?
    Kime taptığımızı bilmek hakkımız değilmi?

Yoksa siz bizi yaratıcı adına tokatamı getiriyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi importpccar -- 16 Nisan 2019; 2:48:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: importpccar

Şu uçsuz bucaksız evreni yaradanı veya elemanlarını bir görse idik.

Bizi ne zaman tanıştıracan?
    Kime taptığımızı bilmek hakkımız değilmi?

Yoksa siz bizi yaratıcı adına tokatamı getiriyorsunuz?
    İnansan bu sözlerden imtina ederdin!
    Uçsuz bucaksız evren inkar edilemeyecegine göre, bile bile yaradan görmezden gelinsede huzur bulunmayacaktir.

Meyve bahcelerinin önünden geçerken, ağaçlarin bir hizada ve eşit aralıklarla dikildigini görürüz. Guzelce budanmis ve dipleride sürülmüş. Şöyle dusunmezmiyiz! Bu Bahçedeki ağaçlar insan eliyle dikilmiş ve buranin bakımını yapan birileri var.

Bir kaç dönümlük bir araziden bu sonuca ulaşırken, uçsuz bucaksiz evreni oluşturacak ve devam etmesini sağlayacak kudreti ve ilmi onemsemeyip inkar etmek izah edilecek bir durum değil!

• kıh kıh
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.