Şimdi Ara

Birseyi farkettim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
8
Favori
6.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyide dostum kafelerde sabahtan akşama kadar oturanların bir aklı olduğunundan şüpheliydim zaten de bu tiplerin zaten bir şey bildiği de yoktur anca foursquare-instagram v.s zırt pırt gibi programlarla ömürlerini tüketirler.

Kafelerde ikoncan yada tiki görüceğine otur evinde reklam izle daha iyi.
  • Yemişim Din'i yapabilme imkanın varsa git yap
  • Özetlemek gerekirse;

"Ot geldim saman gidicem bohuhuhuhuuğğ" dan farksız bir mızmızlanma olmuş.
    Madem dinine bağlısın, sana zevk veren dini vecibelerini yerine getir, huzur bulursun. Senin nargile kafede ne işin var dingil?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XavierPedro -- 11 Ağustos 2013; 13:23:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Joseph Jackson

nası mutluysan öyle yaşa kardeş

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faik Ş.

quote:

Orijinalden alıntı: PLAYEREG

quote:

Orijinalden alıntı: Çizgi_

quote:

Orijinalden alıntı: PLAYEREG

5 vakit namazimi kilar orucumu tutar ickimi icer kumarimi oynarim.Her ikisinide tercih edebilirsin benim gibi.

Adam mümin. Öyle yapınca namazın bir faydası yok kardesim

Hadi ya sen mi karar veriyorsun buna?Islamin ve imanin sartlarina uyuyorum ben sen uyuyomusunda ahkam kesiyorsun?Ben colugumun cocugumun rizkiyla oynamiyorum kumarimi ickimide sarhos olana kadar icmiyorum tadinda birakirsan herseyin bir faydasi vardir fazla yorulma koc sen.Te Allam namazin faydasi yok demis birde senmi yaziyorsun kardesim sevaplari neyin kafasindasin?

Hacı ben de rakıya zemzem katıyorum günahını nötrlüyor.

asdfghskjavnhdskbvhkbd D:F:S:FSD:F:D kanka acayip güldüm yorumunu okuyunca hiç beklemediğim bir anda geldi :D

ama neyse aslında playerg nickli arkadaşa, daha doğrusu çoluk çocuk dediğne göre babam yaşında heralde, abiye katılıyorum. dozunda bırakırsan bişi olmaz diye düşünüyorum. sonuçta iki içip eğlenmenin kime ne zararı var ki sarhoş olup milletemusallat olmadıktan sonra. ha kumar konusu tartışılır sade eğlence içinse ya da hani yakın arkadaşlar arasında paranın lafı olmaz ya o türdense bişi olmaz diye düşünüyorum

• icinde bulundugun durumun sebebi sadece dindar olman degil. yetistirilme tarzİn, ailenin ve dolayisiyla senin toplumsal ve ahlaki degerleriniz vs diye zar gider.

onlar gibi olmaya calisma cunku olamazsin, onlarin yaptiklari yanlisi yaparken sen zevk alamazsin. hem fitrat hemde yerlesmis dusuncelerin gereğince onlar gibi olamayacagini kabullen ve daha da dogrusu onlarn ozenilecek bi halleri olmadigi gercegini unitma

boyle iyisin. hem toplumsal hemde dini olarak iyi insan statusundesin. bunu bozma. sadece icind bulundugn ortamda biraz sosyallesmeye calis. bekarsan evlenmek icin gec kalma.

ve en onemli mevzu bu sorununa cevabini sana hayati tesbih yapan atayizlerin, yav hehecilerin vermesini bekleme

kendi kendine cozumler uret ve varsa kankan, dost diyebilecegin insanlarla istisare et bulursun bir cikis yolu...

akademisyenlik mevzu haric ayni durumdayiz ve ben tam sosyal olmasamda cok sukur mutluyum hava civa tekila shot hap cigara.vsvs lerle kendini uyutan insanlardan daha mutluyum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• başkası olmaya çalışma kendin ol.başkasına ayak uydurcam diye çabalama bence daha rahat edersin
  • Ateist arkadaşlar konuya bekleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 14bahar

arkadaşlar normalde tanımadığım insanlara içimi dökmek huyum değildir ama bugün nargile kafede hayatımın çok renksiz oldugunu farkettim çevremdeki diğer insanlar zina,sinema fantezileri,ev fantezileri,genel ev,sabahlara kadar içmeler,karı kıza laf atmalar,partiler,grup... o bu şu vs yapıp hayatlarını yaşarken,akademik hayatları umurlarında olmazken ve çevreleri bu kadar genişken

ben dinime bağlı biri olarak zina,içkiler,barlar,kart oyunları vb şeylerden uzak kendi halimde arkadaş çevremle sakin sessiz bir hayat yaşıyorum,akademik hayatımı çok önemsiyorum her ne kadar çok başarılı olmasam da,küfürlü konuşmaya ve bulunduğum ortamda küfürlü konuşulmasına çok karşıyım hemen tepki gösteriyorum ve böle bir insan olduğum için bazı insanlar beni çok sıkıcı buluyor çünkü onlara ayak uydurmuyorum kendi çizgimde yürüyorum

ben nerde hata yapıyorum benim hayatım anormal onların hayatı mı normal?

Kardeşim bosver sen sıkıntı yapma. Bende senin gibiyim. Evet sıkıntı oluyor ama şunu unutma yaşam dünyadan ibaret değil. Birgün hesap günü gelicek. Çevreni şekillendirmen zor olabilir akışına bırak. Kendinide değiştirmeye çalışma.

• quote:

arkadaşlar normalde tanımadığım insanlara içimi dökmek huyum değildir ama bugün nargile kafede hayatımın çok renksiz oldugunu farkettim çevremdeki diğer insanlar zina,sinema fantezileri,ev fantezileri,genel ev,sabahlara kadar içmeler,karı kıza laf atmalar,partiler,grup... o bu şu vs yapıp hayatlarını yaşarken,akademik hayatları umurlarında olmazken ve çevreleri bu kadar genişken

ben dinime bağlı biri olarak zina,içkiler,barlar,kart oyunları vb şeylerden uzak kendi halimde arkadaş çevremle sakin sessiz bir hayat yaşıyorum,akademik hayatımı çok önemsiyorum her ne kadar çok başarılı olmasam da,küfürlü konuşmaya ve bulunduğum ortamda küfürlü konuşulmasına çok karşıyım hemen tepki gösteriyorum ve böle bir insan olduğum için bazı insanlar beni çok sıkıcı buluyor çünkü onlara ayak uydurmuyorum kendi çizgimde yürüyorum

Herkes özgürlük kuralları çerçevesinde istediği gibi yaşar. Bu konuda kesin bir doğruluk yoktur. Nasıl mutlu olacaksan o şekilde yaşamalısın.

• quote:

Sen bayansın di mi ? Özelden cevaplayabilirsin.

• Nasıl mutlu oluyorsan öyle yaşa. Sırf yasak diye zevk aldığın şeylerden de vazgeçme
  • Belkide en doğrusu sensindir
  • Zinadan falan tabi uzak dur ama bi kart oyunu da oynamıyorsan ruh olmuşsundur
  • Hocam acilen arkadaş ortamını değiştirmen lazım ve şuankilerle de sadece ince bir ip ile bağlı kalman lazım. Keşke baştan o insanlarla aynı ortamlara girmeyi reddetseysin. Ben şuan içki içmeseler de içkili bir ortama gidileceğinde tavrımı koyuyorum ve onlar da ona göre davranıyorlar. Eğer ağırbaşlı bir insan özelliklerin varsa bunu sağlamak çok kolay. Hatta onları bile namaz kılmasını, oruç tutmasını sağlayabilirsin. O kötü alışkanlıkları olan insan bir süre sonra senin hayatını kıskanır. Çünkü hepsi boşuna yaşadığının farkına varıyor bir süre sonra. İnançsızlar iyi bir aile kurma amacını koyuyor, inançlılar ahireti için herşeyi en iyi şekilde yapma amacını (Buna hayırlı bir aile dahil) koyuyor genelde. Fakat hepsi bu kararı aldıktan sonra eskiden yaptıkları o kötü şeyler yüzünden karamsar ve huzursuz oluyorlar. Ve akıllarından "keşke hiç yapmasaydım" geçiyor. Burda da sen onların gözünde yükseliyorsun. Ve şuanki durumuna onlar düşüyor.
    Yani hiç üzülme sıkılma ve devam et aynı şekilde. 5 vakit namazın yoksa bir an önce başla namaz gerçekten insanın bakış açışını çok güzel değiştiriyor.

• Ooh kardes sen boyle devam edersen ısın var ben solıyım sana oncelıkle bu ıckı ıcmıyorum zına yapmıyorum gıbı ayakları bırak karsına kız gelırse kız da ısteklıyse gotur gıtsın .ıckı ıc ama abartmadan tadında bırak bu kıro gıbı nargıle ıslerını felan bırak hem parana yazık hem de o nargıle ıcenlerın cogu harbı baya kırocan gorunuyo arkadas hanı nargıle ıcen bı tane duzgun gıyımlı duzgun tıpı olan bırını gormemısımdır ben.sımdı dıyeceksın ne alakası var tıple nargılenın benım cevremde gozlemledıgım kadarıyla boyle agır takılan kabadayı takılan kısıler ıcıyo nargıleyı.senın gıbı takılan ınsanlar hayatından memnun ama sen memnun degılım dıyosun demek kı senın kısılıgın uymuyo arkadas bu yasam tarzına.sen kendını sartlamasın zına kotu bısey ıste ıckı ıcmıyım kufur kotu bısey felan boyle kendıne abuk sabuk sınırlama koymussun.bırak bosver takıl kafana gore ıckını ıc abartmamak kaydıyla kızlarla takıl eglen sevısmenı yap keyfıne bak.yoksa sag el devam

• Arkadaş çevreni değiştir. Çabuk.

• quote:

Orijinalden alıntı: erorcun

Arkadaş çevreni değiştir. Çabuk.

Sadece arkadaslarim dedigimm gibi olsa keske kuzenlerim de ayni sekilde bir hayat surduruyorlar :(

• Şakirtler toplanmış yine
  • quote:

Partiler?E Fantezileri?Grup?
    Ben kalkıp burada ne desem inanacakmısın o zaman?
    Türkiye'de çok elit kesim olmayan insanların bu dediklerini ancak yabancı filmden görüp böyle dışarda konuşabilirler işte.

Türkiye'de o filmlerde gördüğünüz partilerden olmaz,o partileri yapabilecek oraya o kadar insan (Kaliteli) yığabilecek adam öyle senin gidip bir cafede otururken görebileceğin bir cafede oturmaz.

Gene Türkiye'deki en büyük ev fantezisi kıyafet fantezisi, ve Grup tur. Bu da 75 M'dan hesaplarsan insanların aşağı yukarı %3-5 i yaşar.
    Yani bu yüzden çok bir eksiğin yok,üzülme.

he ama dinine bağlı olman,akademik kariyerini düşünmen senin içki içmemen,kart oyunu oynamaman gerektiğini göstermez. Kendinizi bu tür saçma şeylerle bağlamayın. herşeyi yapmadan önce sadece şunu düşün 'İslam zorlamanın olmadığı,akıl ve mantık kaldıran bir dindir'.

Ben içki içerim nadiren, Sigara kullanıyorum,Kızlarla da takılıyorum. Ama bunlar affı olan şeyler benim mantığıma göre he yoksa bunların affı,o zaman yanarız paşa paşa ne yapalım? bir kere geliyoruz bu dünyaya.
    Ha bunları yaparken ben de akedemik kariyer dediğin şey öğrenim hayatın ve geleceğin ise bende düşünüyorum bunları ve şu anda bunlar için uğraşıyorum ama hayattan da geri kalmıyorum.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.