Şimdi Ara

Birkaç ay içerisinde bir Doblo alacağım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkaç ay içerisinde bir Doblo alacağım.

2005 ya da 2006 model olacak. Aile için kullanılacak.

Motor hacmi önerilerinizi alabilir miyim?

Ben dizel 1.3 Multijet düşünüyorum.
    Siz ne dersiniz.

20.000 lira sanırım yeterli olur.

• almışken abs, çift hava yastıklı filan al derim. 20.000 ytl ye 1.3 multijet bulursun ancak dediğim güvenlik ekipmanlarına sahip olanını bulabilirmisin bilemem.
  • Modeller, motor hacimleri kasa ağırlıkları hakkında kapsamlı bilgi sahibi değilim.
    2. el almayı düşünüyorum.

1.9 mu yoksa 1.3 mü?
    Dizelde hangisinden performans alabilirim.

Abs, hava yazstığı gibi opsiyonları model isminden bilebilir miyim?
  • bizde var doblo 1.2 benzinli sakın 1.2 benzinli alma az yakar falan diye düşünüp kasa ağır geliyo 1.2 e bu yüzden de yakıt fazla oluyo 1.3 alma derim çok sorun çıkardığını duydum performans istiyosan al dizel bi 1.9 motor süperalie için çok ideal bi araç çok rahat ve kullanışı kolay ben memnunum doblodan fakat bizimki dediğim gibi 1.2 benzinli bunu satıp 407 almayı düşünüyoruz bakalım hayırlısı
  • quote:

Orjinalden alıntı: SLMVER

bizde var doblo 1.2 benzinli sakın 1.2 benzinli alma az yakar falan diye düşünüp kasa ağır geliyo 1.2 e bu yüzden de yakıt fazla oluyo 1.3 alma derim çok sorun çıkardığını duydum performans istiyosan al dizel bi 1.9 motor süperalie için çok ideal bi araç çok rahat ve kullanışı kolay ben memnunum doblodan fakat bizimki dediğim gibi 1.2 benzinli bunu satıp 407 almayı düşünüyoruz bakalım hayırlısı

Dizelin 1.9 motorunu öneriyorsunuz anladığım kadarıyla.
    Teşekkür ederim.

• quote:

Orjinalden alıntı: SLMVER

bizde var doblo 1.2 benzinli sakın 1.2 benzinli alma az yakar falan diye düşünüp kasa ağır geliyo 1.2 e bu yüzden de yakıt fazla oluyo 1.3 alma derim çok sorun çıkardığını duydum performans istiyosan al dizel bi 1.9 motor süperalie için çok ideal bi araç çok rahat ve kullanışı kolay ben memnunum doblodan fakat bizimki dediğim gibi 1.2 benzinli bunu satıp 407 almayı düşünüyoruz bakalım hayırlısı

+1 1.2 benzinli motor çok ama çok az.

Albea 1.2 kullandım şirket arabası, ona yetmiyordu doblo'ya allah yardım etsin. Zaten hem tam gaz gidersin motor yetmediği için hiç bir anlamı kalmaz ufak hacmin.

1.3 multijet yeterli doblo için. 200 Nm tork, 1.9 dizelde alınabilir ancak 1.9 atmosferik dizel saçma, boşuna vergi, 1.9 turbo dizel alınabilir en performanslısı. Bence 1.3 Turbo dizel en ideali.

• 1.3 MultiJet düşünüyorum ben de.
  • TANIDIGIMDA VAR DOBLO 1.3 MULTİJET OLDUKCA MEMNUN 20000YTLYE 2006 ZOR AMA 2005 BULABİLİRSİN
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre000

TANIDIGIMDA VAR DOBLO 1.3 MULTİJET OLDUKCA MEMNUN 20000YTLYE 2006 ZOR AMA 2005 BULABİLİRSİN

İnternetten biraz araştırdım.
    Yukarıda da link vermiştim.

Kışa doğru birebir elden almak sanırım daha kârlı olacaktır.
    Galeride 2.000liraya yakın fark ediyor...
  • 1.3 multijet güzel bir seçim olcaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

1.3 multijet güzel bir seçim olcaktır

Motor ve kasa hacmi uyumsuzluğu Doblolarda yaşanan bir sorun bildiğim kadarıyla...

Dizel 1.3 MultiJet'te sanırım böyle bir sorun yaşayan yok.

2006 model araçların kozmetik olarak da bir farklılığı var ama ben bir türlü bulamadım.

Birebir de inceledim 2005 daha farklı gözüküyor önden...
  • 1.3 motor koca dobloyu çekmezz hele bide pikniğe gitmek için ailece çoluk çocuk doluştuğunda yokuşta bayılırr eğer ağız tadıyla gezmek istiyorsan 1.9unu alabilirisin ama 20-25000arası connectlerde var 1.8 turbo dizel yedek parça ve servis dobloya göre biraz daha pahalıdır ama en azından araba sürerken keyif alırsınn ama genede sen bilirsinn
  • quote:

Orjinalden alıntı: fiesta1903

1.3 motor koca dobloyu çekmezz hele bide pikniğe gitmek için ailece çoluk çocuk doluştuğunda yokuşta bayılırr eğer ağız tadıyla gezmek istiyorsan 1.9unu alabilirisin ama 20-25000arası connectlerde var 1.8 turbo dizel yedek parça ve servis dobloya göre biraz daha pahalıdır ama en azından araba sürerken keyif alırsınn ama genede sen bilirsinn

1.3 bal gibi de çeker
    ayrıca connect'ler çok yakıyo bildiğim kadarıyla ve 1.8 turbo dizel motor için 90 hp de az
    1.8 connect alana kadar 1.9 jtd doblo alırım ben olsam(105 hp)
  • quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

quote:

Orjinalden alıntı: fiesta1903

1.3 motor koca dobloyu çekmezz hele bide pikniğe gitmek için ailece çoluk çocuk doluştuğunda yokuşta bayılırr eğer ağız tadıyla gezmek istiyorsan 1.9unu alabilirisin ama 20-25000arası connectlerde var 1.8 turbo dizel yedek parça ve servis dobloya göre biraz daha pahalıdır ama en azından araba sürerken keyif alırsınn ama genede sen bilirsinn

1.3 bal gibi de çeker
    ayrıca connect'ler çok yakıyo bildiğim kadarıyla ve 1.8 turbo dizel motor için 90 hp de az
    1.8 connect alana kadar 1.9 jtd doblo alırım ben olsam(105 hp)

1.3 benzinliyi kastetti arkadaş sanırım. Gerçi 1.3 benzinli bir motorda yok zaten Dizeli iyi çeker ama...

• 1.3 benzinli doblo yok ki
    1.2 benzinli vardı üretimi kalktı o motorun
    şimdi 1.4 fire 77 hp'lik motor var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 7 Ekim 2006; 20:54:54 >
  • Doblo 1.3 MultiJet uygun mudur şimdi arkadaşlar?
  • KARDEŞ 2005 MODEL 1.9 JTD PREMİO SAHİBİYİM ARAÇ ŞUAN 11BİNDE VE TİCARİ AMAÇLA KULANMIYORUM.BEN 1.3 MULTİJETİDE ALMADAN ÖNCE KULLANDIM 1.9 JTD DE .SANA TAVSİYEM SENEDE 200-250 MİLYON FAZLA VER AMA 1.3 ALMA PİŞMAN OLURSUN ARAÇ GİTMİYOR YANİ PERFORMANSI 1.9 İLE KIYASLANMAZ.ZATEN KULLANIM AMACIN TİCARİ DEĞİL BİR DEFA AL 1.9 AL DERİM SANA.SAYGILAR
  • 1.3 dizel motorla 1.2 benzinli motor arasında çok bi fark yok ne diyorum size bizde 1.2 benzinlisi var araba cidden gitmiyoyokuşlarda sürekli vites düşürüyorum helede araba doluysa inip arkadan itesim geliyo yokuşlarda hadi bunları geç diyosan araba sollarken amaç nedir öndeki aracı en kısa zamanda sollamaktır emniyet ve güvenlik açısından sol şeritte ne kadar az zaman geçirirsen okadar iyi ama ben araba sollarken öndeki araçla baya bi yan yana gidiyoruz ki anca geçebiliym arabayı özetle sölemek istediğim 1.9 dizel al süper pişman olmazsın yılda 250 ytl daha fazla ver
  • Bu yıllık 250 lira fazla ver dediğiniz vergisi mi beyler?
    1.9 Jtd Premio'nun vergisi ne kadar?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.