Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

birkaç araba arasında kaldım öneri bekliyorum :( marea mı, dizel corsa yada 206 mı ?

33
Cevap
0
Favori
1.130
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> birkaç araba arasında kaldım öneri bekliyorum :( marea mı, dizel corsa yada 206 mı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2151 Mesaj
      15 Ağustos 2005 18:28:31 Konu Sahibi
      hmm ilanlarda 2003 model peugeot 206 hdi buldum, 20 milyar istiyor, acil satan birini beklersem 19a da kapatibilirim belki,
      dizel daha mantıklı gerçekten, yakıttan edeceğim tasarrufla daha 1 senede aradaki 2milyarı kapatıyorum ...

pejo 206 hdi ın beygir gücü hakkında bilgisi olan var mı
      kimi yer 65 diyor kimi yer 70 kimi 75 ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi specops -- 15 Ağustos 2005, 18:32:32 >
      |
      |
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      15 Ağustos 2005 18:34:52
      getz 2002 gibi çıktı yanılmıyorsam.
      0 getz 24 e alınıyormuş.
      2. eli 18-19 a bulunabilir kanaatindeyim...
      |
      |
      1557 Mesaj
      15 Ağustos 2005 18:50:38
      Bende merak ettim arabam.com dan getz nezaman cıkmıs piyasaya diye arastırdım.
      getz 2003 de satısa cıkmıs. Dizel getz de 2003un son aylarında yada 2004 basında cıkmıs turkiye piyasasına. Asagıdaki linklerde yazıyor.

http://arabam.milliyet.com.tr/testarsiv3.asp?page=6&rowid=484&yil=2003/07
      http://arabam.milliyet.com.tr/testarsiv3.asp?page=6&rowid=473&yil=2003/05
      http://arabam.milliyet.com.tr/testarsiv3.asp?page=6&rowid=513&yil=2004/03

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @ng@r@lı -- 15 Ağustos 2005, 18:51:22 >
      |
      |

• Yarbay
      4421 Mesaj
      16 Ağustos 2005 05:33:03
      quote:

Orijinalinden alıntı: specops

@ bersoy
      abi senin aldigin tam olarak hangi modeli ? ...

1.3 Essentia CDTI..
      |
      |
      HP COMPAQ PRESARIO DV6730 ET - Aidata - P IV 2,8 GHz. � 512 Mb. Ram - Win XP SP2 � Nikon D50 � Sigma 17-70 mm. F2.8-45 Macro � Nikon 18-55 mm. F3.5 -5.6 G ED � Nikon Nikkor 70-300 mm. F 4-5.6 G � Nikon SB-600 - Canon EOS 3000V - Canon 28-90mm. DC-Sony Ericsson P990i -Nokia E50 � BlackBerry 7130G - Nokia 8910i - Ipod Nano Siyah 4 GB. � Opel Corsa 1.3 CDTI Essantia 2005 � Besiktas - Ferrari
    • Yarbay
      2151 Mesaj
      16 Ağustos 2005 19:31:34 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalinden alıntı: bersoy

quote:

@ bersoy
      abi senin aldigin tam olarak hangi modeli ? ...

1.3 Essentia CDTI..

5 kapı dimi van felan değil yani ?
      |
      |
    • Teğmen
      244 Mesaj
      16 Ağustos 2005 20:09:33
      mareanin parcasi pahali kapi kol takimi 450 ytl malzeme kalitesiz bu araba yaramaz benzinli 206 corsa clio al ama marea bunlar1n yan1nda seni üzer zaten tofas y1llarca bitarfatn soydu simdi parça ile soymaya çalisiyor aldanmamak lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emretopbas -- 16 Ağustos 2005, 20:14:57 >
      |
      |
      16 Ağustos 2005 20:44:04 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalinden alıntı: emretopbas

mareanin parcasi pahali kapi kol takimi 450 ytl malzeme kalitesiz bu araba yaramaz benzinli 206 corsa clio al ama marea bunlar1n yan1nda seni üzer zaten tofas y1llarca bitarfatn soydu simdi parça ile soymaya çalisiyor aldanmamak lazim

yaw sözde yerli araba, niye pahalı ki parcası, yan sanayisi filan yok mu bu arabanın ?
      dediğim gibi ben bunu ilerde satıcam dye almıyorum işimi görsün yeter, ama beni de parçada filan üzmesin tabii
      abs klima havayastığı ve elektrikli ön camlar haricinde donanım adına da başka bişey aramıyorum zaten ...
      benzinli 206 yada corsa ne kadar yakar acaba çevreyolunda 50km de?

bi yandan da bakıyorum dizel olmuş 2 ytl benzin 2,6 ytl
      tamam dizel birim km başına daha az litre yakıyor ama, ama bu oran hatırlıyorum nerdeyse yarı yarıyaydı eskiden ...

ya ben ucuz bir marea + lpg filan düşünmeye başladım ufak ufak :-(
      tüpraş benzine gene zam yapmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi specops -- 16 Ağustos 2005, 20:44:39 >
      |
      |

• Yarbay
      2054 Mesaj
      16 Ağustos 2005 20:51:58
      Yerli arabayı satarken ucuz sonra ----İlk aldığımız Şahini hatırladım.92 de 0 almıştık.Arabada olmayanlar:
      Teyp/Radyo,anten,kapı çıtaları,koltuk başlıkları,hoparlor,paspas-direksiyon var mıydı unuttum ---işte tofaş bööle zengin oldu,
      |
      |
      16 Ağustos 2005 22:31:32
      quote:

quote:

yaw sözde yerli araba, niye pahalı ki parcası, yan sanayisi filan yok mu bu arabanın ?
      dediğim gibi ben bunu ilerde satıcam dye almıyorum işimi görsün yeter, ama beni de parçada filan üzmesin tabii
      abs klima havayastığı ve elektrikli ön camlar haricinde donanım adına da başka bişey aramıyorum zaten ...

tamam dizel birim km başına daha az litre yakıyor ama, ama bu oran hatırlıyorum nerdeyse yarı yarıyaydı eskiden ...

Marea Vectra ve Avensis gibi arabalarla aynı sınıfta oldugu için yedek parca fiyatları pahalı malesef. Bizde de 97model marea vardı ve lpg taktırmayı dusunuyordum ama;
      lpg takınca surekli arabada arzalar cıkacak ve parcadegişmesi falan gerekecek ve mareanın yedek parçası pahalı diye vazgectik ve sattık dizel getz aldık.
      Bence ya azyakan benzinli yada dizel araba almaya bak. LPG dönüşüm olayı biraz sakat. İlla LPG li alacaksan Fabrikasyondan(orjinal) lpg li siena yada albea falan dusun derim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      335 Mesaj
      16 Ağustos 2005 22:36:06
      quote:

Aynen katılıyorum. Marea'nın kapı kollarında bir problem var. Zamanla plastik kuruyup dökülüyor ve yenisi dünyanın parası.
      |
      |
      16 Ağustos 2005 23:29:48
      quote:

Orijinalinden alıntı: @ng@r@lı

quote:

quote:

Marea Vectra ve Avensis gibi arabalarla aynı sınıfta oldugu için yedek parca fiyatları pahalı malesef. Bizde de 97model marea vardı ve lpg taktırmayı dusunuyordum ama;
      lpg takınca surekli arabada arzalar cıkacak ve parcadegişmesi falan gerekecek ve mareanın yedek parçası pahalı diye vazgectik ve sattık dizel getz aldık.
      Bence ya azyakan benzinli yada dizel araba almaya bak. LPG dönüşüm olayı biraz sakat. İlla LPG li alacaksan Fabrikasyondan(orjinal) lpg li siena yada albea falan dusun derim.

ya tofas bu konudada azitti siena fabrika cikisli lpgliler 1.4 dü idare ediyordu simdi albealarin 1.2motorlarina takiyorlar bu araba zaten yokusta titriyor tüple hiç kalmaz birde albeanin 1.2motoruna birde dacia logan1n 1.4 ve 1.6 motoruna bakt1m dacia 1.6 daha az yakiyor nede olsa renault motoru bence bukadar cok secenegin oldugu piyasada fiat alinmaz
      |
      |

• Çavuş
      95 Mesaj
      17 Ağustos 2005 03:37:40
      quote:

quote:

yaw tamam senin dediğin de olur ama onların 5 kapılısına hiç rastlamadım hep 3 kapı yada van :( ...

2.el cammon rail sakat iş... onlar düz...o yüzden onu al diyorum başı ağrımasın diye

O arabalar hiç tutmadı bence.. 1.3 motordan ne kadarlık HP fazlası var onu bilmek lazım. Çünkü daha çok benzin yakacak ve vergisi neredeyse 3 kat daha pahalı..
      |
      |
      17 Ağustos 2005 03:42:26
      quote:

quote:

yaw tamam senin dediğin de olur ama onların 5 kapılısına hiç rastlamadım hep 3 kapı yada van :( ...

O arabalar hiç tutmadı bence.. 1.3 motordan ne kadarlık HP fazlası var onu bilmek lazım. Çünkü daha çok benzin yakacak ve vergisi neredeyse 3 kat daha pahalı..

hocam man van...

cammon rail 2.elde sakat iş... sadece cammon rail de de bitmiyo... turbosu var zartı zurtu!

sen yinede 1.7 corsa yada 2.el polo al uygun fiyatlı varsa
      |
      |
      17 Ağustos 2005 10:17:34
      1.7 motor Corsa ya büük geldii için değiştirdiler die biliom ben. Küçücük alete 1.7 takılır mı?Vergi de fazla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qr_bugra -- 17 Ağustos 2005, 10:18:10 >
      |
      |
Blogio
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.