Şimdi Ara

Birisi Artık Yurtdışından Araç Getirmenin TÜM MADDELERİNİ Açıklayabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumdada birkaç defa sordum internette de günlerdir araştırıyorum.Ama kesin net bir cevap almış veya bulmuş değilim.Gümrüğe gitme gibi bir durumum şuanlık yok o yüzden bilen arkadaşlar (kesin olmak kaydı ile) soruları yanıtlarsa çok memnun olacağım...

1-Yurtdışında bir ülkede vatandaşlığı bulunan bir kişinin yurtdışında aldığı aracı Türkiyeye getirebilmesi için 6 ay veya belirli bir süre zarfı o ülkede kalması gerekli midir?(bakın oturma çalışma izni demedim çünkü vatandaşlık var bunu dikkate alın)

2-Aracı aldık,türkiyeye sokarken sınırdamı 2 yıl veriliyor yoksa bu süre belli aralıklarla gümrüklerden uzatılıyor mu?

3-Öğrenciler için okuduğu süre boyunca aracı türkiyede bulundurma hakkı var mıdır?

<!>EN ÖNEMLİ SORU 1. sorudur.Lütfen kesin bir bilgi verirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz.

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrahmanS -- 4 Ocak 2016; 20:16:52 >

• Böyle kafa yoracağına mavi plakalı araç alman daha iyi olur. Mavi plakalı araç M ile başlamak zorundadır. Herhangi bir süre de yok. Yerinde olsam kesin dönüş yapanlara bir miktar komisyon karşılığında araç alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4007 -- 4 Ocak 2016; 20:24:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4007

Böyle kafa yoracağına mavi plakalı araç alman daha iyi olur. Mavi plakalı araç M ile başlamak zorundadır. Herhangi bir süre de yok. Yerinde olsam kesin dönüş yapanlara bir miktar komisyon karşılığında araç alırdım.

Sorun aldırmak veya almak değil.Dediğini gözönünde bulundurarak diyelimki bu misafer araç plakası kullanacağı aracı getirecek olan şahısa belli bir süre oturma süresi sormadılar/sormuyorlar.Belli bir mazeret göstermek zorundasın o aracı alman veya aldırmak için.Başkasına aldığın vakit MA veya MZ plakalı araçlar sahibi ve 1. derece yakını dışında kimse binemiyor.Hadi bunuda sayma benim aldığımı getirdiğimi say mazeretim okuyor olmam diyelim,ben zaten yurtdışında bir okuldan buraya gelmedim ilkokuldan beri burda okuyorum üniversiteden veya e-devletten alacağım öğrenci belgesi ne kadar işe yarar oda ayrı bir soru işareti.Çünkü bu plakalı araçları alabilmek için belli koşullar var biliyorsun ki.

• Bak önceki mesajımda mavi plakayı araştır diye söyledim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.