Şimdi Ara

BİRİNDEN KAPALI KUTU TELEFON ALACAGİM YA KUTUDA TELEFON YOKSA?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
4.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bir telefon alacagim kapali kutu sifir oldugunu soyledi satici ancak baska sehirde kapida odemeyle gonderecek ben cihazi alip satmak istiyorum direk kapali kutu haliyle güzel bir pazarlık yaptım cunku ama korktugum sey su,kapida odemeyle bile olsa tekefonu satmak istedigim icin degeri dusmesin diye kapida kutuyu acmayacagim ve o sekilde alacagim peki ya satici kutunun bandina zarar vermeden acip icinden cihazi alip baska bir sey koyup tekrar bandi yaoistirip gonderirse haberim nasil olacak?acip kontrol edersem degeri duser acmazsam riske girmis olurum.ne yapmaliyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Zamanında bir forumda okumuştum, adam iphone 4s kapalı kutu için birisiyle o zamanki fiyatı üzerinden dolar olarak anlaşıyor, telefonu adam aynı zamanda telefonu başka bir kişiye de satmak üzere anlaşıyor. Sonra bu adam telefonu almaya sahte dolarlarla gidiyor, adamda iphone un içine aynı ağırlıkta kesilmiş mermer koyuyor ama kapalı kutu tabi adam sahte dolarları verip telefona bakmadan alıp anlaştığı diğer adamla buluşmaya gidiyor, o alıcı ben illa bakıcam bakmadan almam diyip kutuyu açıcam diyor satıcıda kendinden emin okey çekiyor, alıcı kutuyu bir açıyor mermer taşı, bu alıcı olay yerine 3 kişi gelmişler, bunun üzerine satıcının ağzını burnunu ve kolunu kırıp hastanelik ediyorlar. Sahte dolarları alandan ise haber yok tabi .D
  • Up

• Terazide ağırlığını ölçebilirsin

• Kosünüs mü o kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ama baska bir sey de olabilir ayni agirlik veya kutunun tam olarak kac gram geldigini nasil bilebilirim gercekte?

• Up

• çok kolay bir şekilde jelatinleyebiliyorlar, bir kere jelatinli kutu içinde kullanılmış telefon gönderdiler, fark edip geri yolladık , şükür ki hepsiburada dan almıştık iade kolay oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben de bundan korkuyorum.jelatinleme çok basit olay.ayriyeten telefonun kutu acilim videolarini izledim ne yazik ki guvenlik bandi yok sadece jelatini acip kutuya ulasabiliyorsunuz.sizce ne yapmaliyim?

• Aç bak hocam 100 lira zarar için bilmem kaç liralık telefondan olma

• haydar paşa H kullanıcısına yanıt
    Hocam ama sizce jelatini acildiktan sonra 0 fiyatina gidecek mi?

• BrainDrain B kullanıcısına yanıt
    Belki gitmeyecek 0 fiyatına ama en azından telefonun o olduğundan emin olcak burası Türkiye. telefonu satacağı zaman salatalık görürse dahamı iyi?

Dogru diyosun hocam en kotu 200-300 daha ucuza satarim ama saglam gider en azindan

• BrainDrain B kullanıcısına yanıt

Üstte belirtmişsiniz hocam zaten kolay jelatinleniyor diye en kötü kutuyu açıp bakarsınız.
    Tanıdık falan varsa veya herhangi bir telefoncuya ( yaparmı hepsi emin değilim) jelatinlettirebilirsiniz de

• Zamanında bir forumda okumuştum, adam iphone 4s kapalı kutu için birisiyle o zamanki fiyatı üzerinden dolar olarak anlaşıyor, telefonu adam aynı zamanda telefonu başka bir kişiye de satmak üzere anlaşıyor. Sonra bu adam telefonu almaya sahte dolarlarla gidiyor, adamda iphone un içine aynı ağırlıkta kesilmiş mermer koyuyor ama kapalı kutu tabi adam sahte dolarları verip telefona bakmadan alıp anlaştığı diğer adamla buluşmaya gidiyor, o alıcı ben illa bakıcam bakmadan almam diyip kutuyu açıcam diyor satıcıda kendinden emin okey çekiyor, alıcı kutuyu bir açıyor mermer taşı, bu alıcı olay yerine 3 kişi gelmişler, bunun üzerine satıcının ağzını burnunu ve kolunu kırıp hastanelik ediyorlar. Sahte dolarları alandan ise haber yok tabi .D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi into007 -- 8 Kasım 2019; 0:46:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam o sekildw sonradan sifir jelatinli diye satmaya icim el vermiyor napsam bilemedim

• into007 İ kullanıcısına yanıt
    ayni seylero yasamam hocam umarim

• Açma. Avm ye git durumu anlat rica et x ray den baksınlar bu kadar kolay.

Edit: eğer içi boşsa açarken de videosunu çekersin ona göre hareket edersin dava açarsın. Sen açtın koydun diyemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mar00N -- 8 Kasım 2019; 8:18:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mar00N kullanıcısına yanıt
    Hocam kapida odemeyle alicam telefonu. Ptt sorumlusunfaj aldiktan sonra is isten geciyor

• Basit. Avmde buluş. Çantanın içine koy. Xrayden geçerken ekrana bak kutuda telefonu görürsün.

Edit: söylenmiş bu zaten. Kapıda ödemeyle kapalı kutu telefon alma. Kafan mı güzel :d bi açıcaksın adam hıyar koymuş sonra daha bulamazsın da adamı. Hiç girme o topa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 8 Kasım 2019; 8:48:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kutusu açılmış ürün ikinci el olarak değerlendirilip 600,800 tl zarar ettirecektir.

Ben tavsiye etmem olurda ürün ayıplı çıkarsa alıcı ile sıkıntı yaşarsın.
    Telefoncular genelde Android için konuşuyorum ürünlerin dış parçalarını temizleyip paketleyip sıfır diye satıyor benım yakın arkadaşım öyle yapıyor.
    Bazıları format atsanda silinmeyecek casus yazılım yüklüyor.

Bazıları telefona imei çakıyor sonra paketliyor bence bu işe hiç girme...

Arızalı olursa alan kişi sana geri verir, sende satıcıya vermeye kalkarsan satıcı kabul etmez hatta n11 falansa satıcıyı tutuyor mahkemelik olursun
  • Benle ne alakası var

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.