Şimdi Ara

Birikimli Hayat Sigortası?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba değerli arkadaşlar, uzun süredir para biriktirme konusunda çok istekli olmama rağmen yeni yeni borçlarımdan kurtulmuş durumda artık para biriktirme niyetindeyim. Aylık 500 TL civarında birikim yapmayı düşünüyorum amacım kısa vadeden öte en az 5 sene böyle bir sistemde kalmak. Geçenlerde işyerine aegon firmasından gelen arkadaşın anlattıkları mantıklı geldi ve bir sözleşme başlattım fakat henüz hiç ödeme yapmadım ve biraz araştırdıktan sonra pek güvenilir bir şirket olmadığını değerlendirdim kendi açımdan en azından müşteri hizmetleri ve geri ödemelerle ilgili birçok şikayet okudum. Eğer ben bu sözleşmeye hiç ödeme yapmazsam poliçeyi başlatmazsam herhangi bir yaptırımı var mıdır? ya da eğer bu şirketi kullanan bu yatırımı yapan arkadaşlar varsa beni bilgilendirlerse sevinirim. Dediğim gibi amacım en az 5 yıl en çok 10 yıl sistemde kalmak sizce mantıklı bir yatırım aracı mı? bana önerebileceğiniz daha karlı ve daha sağlam bir yatırım aracı var mı? gerçekten bu sistemin artıları eksileri nelerdir? kesinti oranları,vergi avantajı nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aegon ödüllü birikim hayat sigortasıyla ilgili çıkma niyetim oldu ve kazıklandığımı hissettim ve poliçeyi gözden geçirdim şirket her ay yatırdığınız paradan %15 kesinti yapıyor bu kesinti risk kesintisi onu hiç bir şekilde geri alamıyorsunuz kalan parayı yatırıma yönlendiriyor, yani toplamda 10.000₺ yatırsanız bunun 8500₺ si yatırıma yönlenir bu miktar yatırmlara yönlendiriliyor ve şirket yılda %2 kar vaad ediyor. 10 yıl ve öncesinde çıkarsanız bu elde ettiği karında %15 ini kesiyor 10 yıl ve sonrasında çıkarsanız bu stopaj kesintisi %10 oluyor.bunların yanında şirket yatırdığınız parayı ortalama 40 gün sonra yatırıma yönlendiriyor. Benim durumum özetle şu bu zamana kadar 32400₺ yatırdım bunun 27200₺ si yatırıma yönlendi ve 6. Senede çıkıyorum bana ödeyecekleri para 32550₺ gçrecekler buna dikkat ederse çıkarlarına olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.