Şimdi Ara

Silinsin. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
372
Cevap
1
Favori
14.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
151 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam akşam akşam elim ayağım titriyor sinirden araştır öyle gel. Hiçbirnley bilmiyorsun. Araştır montröyü. Bak bakalım neymiş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • eteksen kullanıcısına yanıt
    şaka gibi sinirden elimi ayağımı titretiyor bu tek hücre özentileri...
    yoruma bak yoruma...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aga ne bileyim pişman oldum konuyu açtığıma

Sinir hastası oldum. Bir insan bu kadar modern yaşayıp ta, elinin altında İnternet gibi dünyanın en bütün nimetlerinden biri olup ta nasıl bu kadar cahil kalabilir. Ben böyle bir şey görmedim. Yahu 2 dk araştırsa gerçeği görecek. 2 dakika ya. Allahın 2 dakikası. Nasıl bir psikoloji bu.

• Kanal İstanbul'un Montrö Boğazlar Sözleşmesi bir bağlantısı yok.

ABD donanması rahat geçsin diye zekadan ve beyinden uzak trollerin Kanal İstanbul'a karşı çıkmaları için ortaya sürdüğü sözden neden.

Çünkü Montrö Çanakkale-Marmara-İstanbul boğazını bir bütün olarak ele aldığı için.

Silinsin.
  • TheLordMan kullanıcısına yanıt

Ben kanal istanbulu yapmak isteyenlerin aklından geçenleri söylüyorum. Tabiki Möntröye müdahale edersen şişedeki cin bir anda çıkar. Taşlar yerinden oynar.

Bizim ingilizce dahi bilmeyen büyükelçilerle dolu diplomasimiz bu işin altından kalkabilir mi hiç sanmıyorum, tüm dünyada bir nefret objesi haline geldiğimiz bu dönemde hiç sanmıyorum.

Möntrö imzalanırken dünyadaki imajımız ve diplomasi yeteneğimiz şu ankinin katbekat üstündeydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLordMan

Masal anlat demedim hocam 1 tane fayda söyle dedim

Yazdığımı tekrar okuyun. Yine anlamadıysanız zorlamayın kendinizi böyle kabullenin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci bir boğaz.
    Boğaz manzaralı binlerce villa,yalı,site
    Yat limanları
    Ve bunlardan deli gibi akacak rant

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChiefOfficer

Söylediğiniz doğru, zaten günümüz “büyük” tankerleri 20 metreden fazla drafta sahip. Ben kanaldan geçebilecek büyüklükte olanlardan bahsettim.

Büyük tankerlerin güzergahı değil zaten. 400 bin dwtlik bir tanker boğazdan geçmiş mi? Bu kanalı otoban gibi zannedenler var.

• Abd istiyor bu kadar basit.

Amerikanın savaş uçaklarının tek olmadığı deniz karadeniz, montreal anlaşması bu kanal eğer yapılırsa o zaman devreye bir şekilde girecek konuşulmaya başlayacak.

Bizim ülkemize bizim halkımıza vatanımıza tek bir faydası olmadan aksine zararı olacak bir yapı.

• quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

Kanal İstanbul'un Montrö Boğazlar Sözleşmesi bir bağlantısı yok.

ABD donanması rahat geçsin diye zekadan ve beyinden uzak trollerin Kanal İstanbul'a karşı çıkmaları için ortaya sürdüğü sözden neden.

Çünkü Montrö Çanakkale-Marmara-İstanbul boğazını bir bütün olarak ele aldığı için.

evet bu sözleşmeden kanal istanbul tabiki yok bu sözleşme zaten olmasaydı bu kanal da yapılmazdı. ABD kendisine yol açıyor bir şekilde. Eğer kanal istanbul yapılırsa bu anlaşmanın şartları tekrar görüşülmeye konuşulmaya başlanıcak. Çünkü anlaşma gereği burada söz hakkı bulunan herhangi bir ülke tek bir ülke bile itiraz ettiğinde tekrardan görüşme yapılabilecek ve şartlar ile oynanabilecek. Sözleşme böyle çünkü.

• Evet arkadaşlar konuyu ben açtım
    Bir sorayım dedim. Belki insanlar uyanmıştır diye. Sadece tek bir fayda söylensin istedim. İnanın 1 tane bile söyleyemediler. 10 şey varsa 9 u yalan 1i şüpheli :) kendileri de biliyorlar varya yanlış olduğunu.

Adam çıkmış boğazı kapatırız gemileri kanala yönlendiririz para alırız diyor ya :) Bakın bu kafa yapısını dünyanın hiçbir yerinde bulamazsınız. Bu yorumunu gören kardeşim sinir hastası olmamak için konumdan çıkmanı tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: okqn88

evet bu sözleşmeden kanal istanbul tabiki yok bu sözleşme zaten olmasaydı bu kanal da yapılmazdı. ABD kendisine yol açıyor bir şekilde. Eğer kanal istanbul yapılırsa bu anlaşmanın şartları tekrar görüşülmeye konuşulmaya başlanıcak. Çünkü anlaşma gereği burada söz hakkı bulunan herhangi bir ülke tek bir ülke bile itiraz ettiğinde tekrardan görüşme yapılabilecek ve şartlar ile oynanabilecek. Sözleşme böyle çünkü.

Alıntıları Göster

Montrö Boğazlar Sözleşmesinin nasıl sona erdirileceği sözleşmenin 28.maddesinde belli.

Senin de dediğin gibi ;

MADDE 28. İşbu Sözleşmenin süresi, yürürlüğe giriş tarihinden başlayarak, yirmi yıl olacaktır. Bununla birlikte, işbu Sözleşmenin 1. maddesinde doğrulanan geçiş ve gidiş-geliş (ulaşım) özgürlüğü ilkesinin sonsuz bir süresi olacaktır. Sözü edilen yirmi yıllık sürenin bitiminden iki yıl önce, hiçbir Bağıtlı Yüksek Taraf, Fransız Hükümetine Sözleşmeyi sona erdirme ön-bildirimi vermemişse, işbu Sözleşme, bir sona erdirme ön-bildirimin gönderilmesinden başlayarak, iki yıl geçinceye kadar yürürlükte kalacaktır. Bu ön-bildirim, Fransız Hükümetince, Bağıtlı Yüksek Taraflara iletilecektir. İşbu Sözleşme, işbu madde hükümlerine uygun olarak sona erdirilmiş olursa, Bağıtlı Yüksek Taraflar, yeni bir Sözleşmenin hükümlerini saptamak üzere kendilerini bir konferansça temsil ettirmeği kabul etmektedirler.

Yani işin özü. Kanal İstanbul , yabancı devletlerin askeri gemilerinin Montrö Boğazlar Sözleşmesini delmek için kullanacağı bir araç olamaz.

Herkes anlamıştır herhalde .

Tek hücreli troller bile anlar artık.

• tam tahmin ettiğim gibi 7 sayfa 0 fayda sadece bi görselde işçilere iş imkanı yazılmış ama gerek sürekli bir iş değil gerek bizim cebimizden çıkıyor paralar yani o iş'te ben çalışmıyorsam yine bana bir faydası yok

• Gemilerden para alacağız arkadaşlar.

• İl teber İ kullanıcısına yanıt

Çaban ve anlaşılır anlatımın faydalı olmuş veyahut olacaktır. Ama şöyle bir soru akla geliyor. Yada bizim görmediğimiz veya aklımıza gelmeyen sorular çıkacaktır. Yada birilerinin yada bu işe (antlaşmaya) kafa yormuş devletlerin açık bulacağı aşikar olacaktır.

Soru şu madem kanal İstanbul Möntro ile alakası yok! O zaman Hükümet yetkilisinin yada bu proje taraftarlarının bu tartışmayı neden başlattığının cevabını bulmak gerekiyor. Yoksa sadece oyuna mu geldiler yoksa tamamen konuyu farklı bir yere çekme çabasımıdır! Yada dediğim gibi gafmı yaptılar? Şimdilik antlaşmaya göre delme girişimi yada arka kapı bulma girişimleri yok gibi görünüyor. Ama %100 emin olmamakla beraber dış güçlerin,devletlerdeki bürokratın kafa patlattığı yada arka kapıda ne gibi konuşmaların döndüğünü bilmemekle beraber çoğu insanın aklına açık bulma,antlaşmayı delme,arka kapıdan gibi girişimlerinin olduğunu düşünenlerin olması kimseyi şaşırtmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercuezel

Sorgulama, biat et, vardır büyüklerin bir bildikleri, vardır bir hikmeti..

Deniyor.....

Oysa niye zenginler çok zengin de biz bu kadar fakiriz, neden adaletli bölüşmüyoruz,

Denmeli idi..

Peki şeytanın en büyük günahkar olmasının sebebi neydi? Sorgulaması, itaat edip boyun eğmemesi..... Tecavüz, çalıp çırpma, kul hakkı yeme değil

Alıntıları Göster

BİRADER SEN NE ANLATIYORSUN

• En basit faydası enayi gibi bedava geçerttiğimiz gemiler s. s. dolgun ücretle geçecek.

Ortalama 1,5m kişiyiye dolayılı yollarlada olsa iş imkanı doğacak.

Ve kimyasallarla dolu tankerler istanbulun göbeğinden geçmeyecek.

Süveyş e ciddi bir alternatif olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_harputlu -- 8 Nisan 2021; 23:33:47 >
  • hakan_harputlu H kullanıcısına yanıt

Boğazdan parayla geçirtelim ? Niye eşek ölüsü gibi para harcayıp yarımadayı kesiyoruz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 8 Nisan 2021; 23:38:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Boğazdan parayla geçirtelim ? Niye eşek ölüsü gibi para harcayıp yarımadayı kesiyoruz ?

Cahillik yapma anlaşmalarını incele.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.