Şimdi Ara

------'Biri ADSL' Hakkında-Ana Konu---- (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
778
Cevap
0
Favori
69.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir tane daha firma vardı oda aynı bunun kampanyasından yapıyordu ama bu daha cazip.Yıkılsın TTnetler açılsın internetler
  • walla arkadaşlar bu biri adsl benim kafama yattı bnm tek uyuz olduğum şey taahhüt olayı idi o yoksa ben warım direk yani ztn okulum açılınca ewde olmicam 1 ay kullanırım sonra veririm modemi olur biter yani hem ilk ay limitsiz hayvan gibi abanırım walla:D
  • yalnız taahhut olayı super gercekten; ttde o kadar para alıyolar iptal edersen:) bi de modem de gercekten cok iyi.. yani bu kampanya bi deneme sureci gibi sonucta baglayıcı hicbir sey olmadıgına gore iyi bişey olmak zorunda ki 3 ay sonunda vazgecmeyelim:) ben guvendim, gecebilirim
  • arkdaşlar diyelim biri ye üye olduk.atıyorm 2 ay sonra baktık ki telekomdan beter çıktı, iptal ettirdik. sonra telekom a ya da diğer bir firmaya geçerken kampanya dönemi olmaz da üstüne aktivasyon ücreti ödersem..ne anladım indirimden
  • Telekom altyapısını kullandıktan sonra ne anladım ben bu işten....
  • quote:

Orjinalden alıntı: irish

Telekom altyapısını kullandıktan sonra ne anladım ben bu işten....

telekom altyapısını kullanmıyor,kendi omurgasından hizmet veriyor.
  • altyapı altyapı kusucam

ya ben modem almayayım diye düşünüyodum kablolu modemim var, modemin ne artıları var ya alsam mı abone olurken ben de modem?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DH.Ready

inş yavv.telekomdan çektiğimiz yeter be.Dünyanın neresinden sınırlı intenet var tamam hız ı geçtim sınırlı intenet diye birşey mi olur

Dünyanın heryerinde var
  • yahu bende başka birşey var sandım telekoma nasıl rakip oluyor telekomun alt yapısını kullanacak telekomdan port kiralayıp sana verecek vah vah daha hala ayakta uyuyorsunuz
    kına geldi artık bu konulardan araştırmadan haber yapıyorsunuz ya daha ne deyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: FuLLTiMeHaCKeR

quote:

Orjinalden alıntı: DH.Ready

inş yavv.telekomdan çektiğimiz yeter be.Dünyanın neresinden sınırlı intenet var tamam hız ı geçtim sınırlı intenet diye birşey mi olur

Dünyanın heryerinde var

Sınırlı internet çoğu yerde var ama kotalar bu kadar az değil.Ayrıca kotayı geçince para ödenmiyor.Hız düşüyor.
  • Ben geçmeyi düsünüyorum...

Problem yasayan, memnun olmayan var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: visualize

Ben geçmeyi düsünüyorum...

Problem yasayan, memnun olmayan var mı ?

Dur bakalım belki biraz :)
  • arkadaşlar önce TTnet aboneliğimizi nasıl iptal ettireceğiz, telefonla oluyor mu yoksa illa telekom a mı gitmek lazım???
  • ''Biri'' Türk Telekom'a alternatif oldu!

Koç.net, �BİRİ� adını verdiği ADSL hizmetiyle birinci fazı 30 milyon dolar tutarındaki ve tüm Türkiye�yi kapsayan alt yapı yatırımları ile; kaliteli, hızlı ve en yaygın satış kanalına sahip alternatif ADSL hizmetini sunmayı hedKoç.net, �BİRİ� adını verdiği ADSL hizmetiyle, kaliteli, hızlı ve en yaygın satış kanalına sahip alternatif ADSL hizmetini sunmayı hedefliyor.

Kendi omurgası üzerinden hizmet vererek Türk Telekom'a bağımlılığı büyük ölçüde kaldıran Koç.net'in yeni hizmeti �BİRİ�, aboneliklerde 24 ay taahhüt şartı koşmazken, tüketiciler, BİRİ�ye ayda 14.90 YTL karşılığında, Türkiye çapındaki 3500 Arçelik ve Beko yetkili satıcısından ve Koç.net çözüm ortaklarından abone olabilecek. Koç.net, �İletişimin alternatifi� BİRİ�yle, 2013�e kadar kendi altyapısına 236 milyon dolar yatırım yaparak abone sayısını 1.4 milyona yükseltmeyi, alternatif telekom pazarından yüzde 35 pay almayı hedefliyor.

Koç.net, ADSL hizmeti �BİRİ� yi bugün yaptığı basın toplantısıyla tanıttı. Toplantıda konuşan Koç.net Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, Türkiye bireysel iletişim pazarına BİRİ�yle alternatif getirdiklerini söyledi: �Türkiye�nin her yerinde aynı koşulları sağlayacak şekilde yatırım yapılarak, yeni servislere gerekli altyapıyı sunmak gerekiyor. Koç.net, telekomünikasyon sektörüne uzun soluklu bakıyor. Bu bağlamda, yatırımlarını ve gelişimini sürdürüyor. Koç.net olarak sadece birkaç ilde değil, tüm Türkiye�yi kapsayacak şekilde altyapı kuruyoruz. ADSL hizmetini kendi altyapımızla veriyor; bu sayede müşterilerimize kaliteli, hızlı ve yaygın ADSL hizmeti sunuyoruz. Hizmette Koç.net güveni, hizmetin kalitesi, avantajlı abonelik koşulları, zengin seçenekli hizmet paketleri ve Türkiye�nin en yaygın satış noktasına sahip oluşu gibi önemli nedenlerle BİRİ�yi, �İletişimin alternatifi� olarak tanımlıyoruz� dedi.

24 AY TAAHHÜT ŞARTI YOK

Akarca, BİRİ�nin Türkiye�de en yaygın satış kanalına sahip ADSL hizmeti olduğuna dikkat çekerek, BİRİ�nin tüm Türkiye�yi kapsayan 3500 Arçelik-Beko yetkili satıcısında ve Koç.net çözüm ortaklarında satışa sunulduğunu söyledi.

Akarca ayrıca, BİRİ�yi sektördeki diğer ADSL hizmetlerinden farklılaştıran en önemli özelliklerinden birinin, aboneliklerde 24 ay taahhüt şartı içermemesi olduğunu söyledi. Akarca, �Şu anda pazardaki mevcut ADSL abonelik paketlerinin tümü, abonelere sunduğu ücretsiz modem, kampanya süresince indirimli ücretler gibi avantajlar karşılığında, 24 ay abone olma şartı getiriyor ve bu süre dolmadan önce abonelikten çıkmak isteyenler zorlu koşullarla karşılaşıyorlar. �İletişimin alternatifi� BİRİ, alışkanlıkları değiştirecek bir yenilik yaparak, 24 ay abonelik şartını kaldırıyor� dedi.

2010�DA PAZARIN BÜYÜKLÜĞÜ 2 MİLYAR DOLARA ÇIKACAK

Türkiye telekom pazarında hakim operatörün payı yüzde 94 iken, alternatif operatörlerin payının yüzde 6�da kaldığını söyleyen Akarca, �Şehiriçi telefon görüşmelerinin, faturaların yüzde 80�ini oluşturması bu sonucun nedenlerinden biri olarak ortaya çıkıyor� dedi. Akarca, 2004�te alternatif operatörlere açılan şehirlerarası ve uluslararası görüşmelerin oluşturduğu pazarın büyüklüğünün şu anda yaklaşık 400 milyon dolar olduğunu belirterek, �Türkiye�de şehiriçi telefon görüşmelerinin rekabete açılmasıyla önemli gelişmeler yaşanacak. 2010 yılında pazarın büyüklüğü 2 milyar dolara, alternatif operatörlerin pazar payı yüzde 25�e çıkacak. Alternatif operatörlerin payının sonraki yıllarda da artacağını, 2013 yılında yüzde 35�e çıkacağını öngörüyoruz. Telekom pazarının Türkiye�den daha önce serbestleştiği ülkelere bakıldığında da benzer gelişmelerin yaşandığını görüyoruz. Avrupa ülkelerinde alternatif operatörlerin pazar payları yüzde 45-50�ler seviyesine ulaşmış durumda�dedi.

Şehiriçi görüşmelerin rekabete açılmasıyla, tüketicilere çok daha fazla avantajlar içeren paketler sunabileceklerini söyleyen Akarca, �Örneğin, ADSL ve ses hizmetini aylık sabit bir ücret karşılığında alan tüketici, ne kadar süre konuşursa konuşsun yalnızca sabit ücreti ödeyecek. �Bu ay çok konuşursam yüklü telefon faturası gelir� korkusu yaşamayacak. Özetle, dakika ücretinin yerini sabit ücret alacak. Tüketicilere çok daha avantajlı ürün paketleri sunabileceğiz. Daha ileriki aşamada, bu hizmetlere IPTV ve (örneğin, tüketicinin aynı telefonu evde ev telefonu, dışarıda cep telefonu olarak kullanabildiği) mobil hizmetler eklenecek. Tüketici, tüm bu hizmetlerden tek faturayla faydalanabilecek. Koç.net, bu hizmetlerin hepsini verecek� dedi.

Detaylı bilgi almak ve nasıl satın alabileceğinizi öğrenmek içinwww.biri.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

-----------------------------------------

arastırmadan haber yapılmıyo haberi verdiğim tarihte daha acıklanmamıstı ki detaylar ...
    gayette güzel seni 24 ay obene yapmadan indirim yapıyo..
    ilk basta bağımlıda olsa adamlar bu işi yapacaklar oyle yada boyle kendi omurgalarını devreye sokacaklar
    ben sahsen tellcoma gectim yine telekoma bağlı ama olsun bunlar yayılsınkı tekel kalsın niye hemen muhalefet olunuyorki köstek değil destek olalalım..
  • Haklısın arkadşım ben de sana katılıyorum
    Sözleşmem sona erdiği gibi deiştireceğim iri veya tellnet e geçeceğim.
    Sonuçya bu ikisi de kendi omurgasını kurmaya çalışan şirketler.Bu şirketlere destek olmalıyız ki bize hizmet verebilsinler.
    Şimdi herkez türk telekomun altyapısını l-kullanıo ama bu adamlar biz kendi aştyapımızı kuracağız diyorlar.biz telekomu kullanıyo die bu adamları terk edersek kendi altyaplarını yapamazler ki.
  • ttnet kötüsünü iyisi
  • Arkadaşlar ben TT kapatıp biri ye geçeceğim Kotalı en düşük paketten. Bakalım neler olacak?

Aklıma takılanlar:

Fatuıra online ödenebilecek mi?
    5 Gb alan veriyo buraya dosya sallasam, paylaşımda bulunabilir miyim acaba hızlı down olacak :)
    TT netten hız farkı olur mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ertanx

Arkadaşlar ben TT kapatıp biri ye geçeceğim Kotalı en düşük paketten. Bakalım neler olacak?

Aklıma takılanlar:

Fatuıra online ödenebilecek mi?
    5 Gb alan veriyo buraya dosya sallasam, paylaşımda bulunabilir miyim acaba hızlı down olacak :)
    TT netten hız farkı olur mu?

walla ttnet'le aynı alt yapıyı kullandığından hız farkı olacağını sanmıyorum, yalnız 24 ay dolmadan kapatıyorsan baya bi bindiriyorlar indirimler geri alınıyor modem'i ücretsiz verdiyse parasını istiyor fln baya külfetli bi iş iyi düşün derim açıkçası...
  • arakadaşlar 2 saat kadar önce biri'ye başvurdum baya bi ilgilendiler bnm için önemli olan taahüt olayının olmaması idi tüm adsl paketlerinde önce büyük harfle olan yazılara değil altta küçük harfle yazılmış olan yazılara bakardım 24 ay'ı görüncede okumazdım bile, ekim ayında okulum açılacak bende yurtta kalıyorum masaüstü pc'imi yurda götürüyorum, abim ewleniyor notebook'unu alıyor, annem ve babam ztn internet olayı ile ilgili değil ben nie 24 aylık alıyım parayı sokaktan toplamıyoruz yani, biri'deki bayan 3-4 gün içinde beni arayacaklarını ewe modemi getireceklerini söylediler, kurulum istemedim kendim kurarım dedim anlayışla karşıladılar şimdi beklemek kaldı geriye bağlanır bağlanmaz buraya izlenimlerimi aktaracağım...
  • walla ttnet'le aynı alt yapıyı kullandığından hız farkı olacağını sanmıyorum, yalnız 24 ay dolmadan kapatıyorsan baya bi bindiriyorlar indirimler geri alınıyor modem'i ücretsiz verdiyse parasını istiyor fln baya külfetli bi iş iyi düşün derim açıkçası...

TT net alırken kampanyasız almıştım. İlerde böyle durumlar olacağını düşünerek. O yüzden rahatım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 1 Eylül 2008; 14:41:28 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.