Şimdi Ara

Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.734
Cevap
271
Favori
265.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pasorcaprazi

Arkadaşlar bizim durumu da konudaki bazı arkadaşlar bilir . 115 bin TL için 9200 TL hayat sigortası kesmişlerdi . Ocakta başvuru yaptım . Karar olumlu . 1 hafta önce tebliğ edilmiş . Banka bu miktarı ne kadar sürede ödüyor ?

Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün(işgünüde olabilir)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    Ona göre bekleyeyim o zaman hocam . Teşekkürler sizlerin yönlendirmesi sayesinde oldu . Miktar konusunda emsal karar olabilir bizim için verilen karar. 4000 küsür lira üstü için de karar çıkabiliyor demek .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ona göre bekleyeyim o zaman hocam . Teşekkürler sizlerin yönlendirmesi sayesinde oldu . Miktar konusunda emsal karar olabilir bizim için verilen karar. 4000 küsür lira üstü için de karar çıkabiliyor demek .
    Valla olabiliyormuş demekki. Biz kanunda kitap da nasıl yazıyorsa öyle bilgi veriyoruz.

• merhabalar, 50.000 tl 2. el oto kredisi için 1300 tl hayat sigortası 2600 tl kasko çıkardı banka. çok zoruma gitti. her ikisi içinde bankayı daini mürtehin belirterek farklı firmalardan hayat sigortası ve kasko yaptırdım. ve ikisi için de bankalar hakem heyetine başvurdum. daha önce kasko iadesi alan oldu mu?
  • Merhabalar 0.74’den babama ait konut kredisi kullandık. İptal edip başka yerden yapan var mı? Aegon gibi. Teşekkür ederim

• Arkadaşlar ing den ihtiyaç kredisi çekip sigorta iadesi alan var mi acaba? Ing den 120.000 çekip Ziraatteki konut kredimi kapatmak istiyorum. Ama ing hakkında hiçbir bilgim yok.

• fiestakolik F kullanıcısına yanıt
    Kanun tektir. Her banka için ayrı yazılmaz.

• kutsalgen kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar tekrar merhaba. 14 gün sonunda iadeyi almayı başardım. ING internet sitesindeki talep formunu kullanarak iade talebi oluşturmuştum ancak e-posta adresime "talebiniz alındı" veya "talebiniz sonuçlandı" tarzı e-postalar gönderilmedi. Bu yüzden sık sık internet bankacılığına giriş yapıyor ve INGo Canlı Destek ekibine talebin durumunu soruyordum. Onlarda, "talebiniz değerlendirmede, birkaç gün içinde sonuçlanır" diye geçiştirdiler. Ayın 23'ünde yazıştığım bir INGo canlı destek çalışanı, talebin reddedildiğini ama 5 iş günü içinde para iadesi olmazsa tekrar yazmamı istedi. Sanırım iki talep gibi bir durum oluşmuş, ikincisi için bekletti. Neyse, "tamam bekleyeyim" dedim. Vakit geçti ama gelen giden olmayınca, dün 15.00 gibi tekrar yazıştım. Şansıma aynı kişi geldi ve birlikte talep oluşturduk. Talebi oluşturduktan sonra e-posta adresime talebin alındığı e-postası geldi, 18.48 gibi de sigortanın iptal edildiği e-postası geldi ve bugün (az önce) hesabıma iade yapılmış.

Bu durumda, ING Hayat Sigortası iptal talebinizi INGo canlı desteği ile oluşturmanız daha hızlı sonuç verecektir.
    Ayrıca mobil uygulamadan ekran görüntüsü almaya izin vermiyor (en azından benim telefonumda öyle), bu yüzden bilgisayardan yazışıyor ve ekran görüntüsünü kaydediyordum.
    Neyse ki gerek kalmadı.
    Herkese başarılar.

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    banka sözleşmenin aynısını bana okudu, şikayetvar a ve cimere yazdım 1730 tl geri iade oldu. itiraz etmesek banka olduğu gibi kesinti yapacak.
  • Bu konuya bakarak 6 ay önce ben de vakıftan çektiğim kredi için başvurmuştum. bugün olumlu sonuçlanmış. Sanırım benim daha başka bir şey yapmama gerek yok değil mi? banka kendi yatıracak
  • Arkadaşlar şimdi vakıfbank benim maaş hesabım ve normalde eft ücretsiz. Ancak çekmiş olduğum krediyi karşı tarafa aktarırken banka şubeden eft yapıp 105,01 para kesti. Ben bu parayı alabilir miyim? Yani asıl soru burada eftyi banka yapmak zorunda mıydı? ben dedim ücretli ise ben göndereyim, yok olmuyor dediler. Vakıfbanktan kredi çekenler varsa sizde nasıl oldu acaba?
  • Arkadaşlar bu başlığı açanlara teşekkür ederim valla denedim ben çok uzun oldu ama iademi aldım adım adım süreçleri takip ederseniz paranız iade ediliyor

• ocak ayında skylimitten kredi çekmiştim. konudaki aşamaları takip ederek sigorta ücretini geri almıştım 1 ay içerisinde. bugün o krediyi kapadım. tekrar yeni kredi aldım. bu sefer hem halden anlayan paket hemde hayat sigortası kestiler. sürece tekrar başladım. bakalım ne zaman sonuçlanacak.

bu arada sigorta iadesi sebebiyle kredi çıkmadığından bahsedenler olmuştu. bu konuda sıkıntı yaşamadım. 5 dk içerisinde skylimitten krediyi çektim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul615 -- 3 Temmuz 2020; 13:17:12 >
  • Hocam tekrar kredi konusunda pek problem yaratmıyorlar

• quote:

Arkadaşlar bizim durumu da konudaki bazı arkadaşlar bilir . 115 bin TL için 9200 TL hayat sigortası kesmişlerdi . Ocakta başvuru yaptım . Karar olumlu . 1 hafta önce tebliğ edilmiş . Banka bu miktarı ne kadar sürede ödüyor ?

Bankaya "şu tarihli şu sayılı TBB Hakem Heyeti kararına istinaden .... .... TL'nin hesabıma yatırılması... Diye yazarsanız (cep ya da internet bankacılığından)hemen işleme alıyorlar.

• arkadaşlar bir konuda kafamda soru işareti var aslında okudum baya ama cevabını göremedim.. bu hayat sigortası iptali için bankaya belirli bir süre içerisinde mi başvuru yapmamız gerekiyor. babam 4 5 ay önce kredi çekmiş. tesadüf burayı görünce size danışayım istedim. ayrıca aegon'dan sigorta yapıp ıptal ettırmek ıcın de belli bir süre var mı? yine 4 5 ay geçsede sigorta yaptırıp var olanı iptal ettirebilir miyiz?

• sahinksk kullanıcısına yanıt
    Bize yazın kısmından 2 gün evvel yazdık beklemedeyiz hocam . Teşekkürler .

• Arkadaşlar ben de kredi çekecem araba için. Sky limit 79000 gözüküyor. Net 80 bin gerekiyor. 3500 lira kesinti gözüküyor. O yüzden 85 çekmem lazım . Oran 0,82. Kredi kartı limitimi 7000 daha düşürmek için başvurdum telefondan belki sky limit yükselir diye.

Vakıftan hayat sigortası , halden anlayan paket iade almak da uğraştırıyor sanırım.

1. olarak şubeden aynı oran ile kredi oluyor mu maaş müşterisiyim.
    2. Olarak bu orana yakın hangi bankadan çekmek mantıklı. Akbank kaç tan veriyor şuan acaba. İadelerde sıkıntı olmuyor orada sanırım. Online da 75 bin limit tanimlamişlar ama faiz yüksek.
    İng 2 ay önce 25 bin verebiliriz diyordu o yüzden onlara gitmeyeceğim.
    Teb 36 ay taksit yapıyor.

Olmazsa sky dan kullanıp üzerini kredi kartı ndan şey yapacağım.

• hsyncl H kullanıcısına yanıt
    1 aylik surede yaparsaniz kesinti olmadan kapatirlar aegodan devam ederseniz 1 ay gecerse bayagi bi kesinti yapiyor banka veegiler filan, ben 1 aylik sureyi kacirdim yoksa aegodan yapip ugrasmayacaktim teklifi uygundu ama gec kaldim. Hakem heyetini bekledim.

• Arkadaşlar merhaba,

Ben E-Devlet üzerinden sigorta şikayet kısmından şikayet ettim ilk 2 haftalık sürede. Bu kanal aracılığıyla sonuç elde edebilen oldu mu?
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.