Şimdi Ara

Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.734
Cevap
270
Favori
264.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben aralık-2019 da başvurdum daha yeni açıklandı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar ekim 2019 da ziraat bankasından 0.99 faizle konut kredisi kullandım. 267 lira özel konut , 133 lira yıllık yenilemeli hayat sigortası ve sonradan da bes ten caydığım için bir sigorta yapılmıştı. Bankaya yaptığım itirazlar sonucu sadece sonradan yaptıkları sigortayı iptal ettiler. Ben de iade almak için tüketici hakları mahkemesine başvurdum. Acemilikten dolayı tam 6 ay bekledim. 6 ay sonunda talebim kısmen kabul edildi ve özel konut sigortasının iadesine karar verildi. Ama hayat sigortası iade edilmeyecek. Bu durumda tbb ye başvurmak doğru olur mu acaba ? Çünkü ben bu süreçte banka ile baya sıkıntı yaşadım ki muhtemelen yenileme zamanında çok fahiş sigorta bedelleri isteyeceklerdir.

• fiestakolik F kullanıcısına yanıt
    Hocam yıllık yenilemeli sigorta sıkıntı. Her sene yeniden yapılıyor sigorta. Her defasında tbb ye başvurmak mantıksız. En iyisi şubeyle konuşup başka yerden sigorta yapcam deyin. Sonrasında ageon dan sigorta yaptırıp şubeye verin. Eskisini komple iptal etsinler. Sonrada ageonu iptal edip hayat sigortasından kurtulun.

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam ya öyle yapacağım ya da ziraatten kurtulmak icin başka bankadan kredi çekeceğim

• Arkadaşlar merhaba . Babam memur emeklisi . Borçları vs kapadık şimdi ev almak istiyoruz . 290 bin TL 120 ay vadeli kredi çekmeyi düşünüyoruz . Puan vs yetiyor ama yaştan dolayı inanılmaz bir sigorta çıkarıyor . 47-48 bin TL hayat sigortası masrafı . Şimdi ben bunu her yıl yenilemeli yaparsam ilk sene sadece 10 da 1 i ücret mi kesilir ? 1 seneye kadar aegondan aynı şartlarda 33 bin TL ye sigorta yaptırıp ardından onu da iptal ettirmeyi düşünüyorum .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasorcaprazi

Arkadaşlar merhaba . Babam memur emeklisi . Borçları vs kapadık şimdi ev almak istiyoruz . 290 bin TL 120 ay vadeli kredi çekmeyi düşünüyoruz . Puan vs yetiyor ama yaştan dolayı inanılmaz bir sigorta çıkarıyor . 47-48 bin TL hayat sigortası masrafı . Şimdi ben bunu her yıl yenilemeli yaparsam ilk sene sadece 10 da 1 i ücret mi kesilir ? 1 seneye kadar aegondan aynı şartlarda 33 bin TL ye sigorta yaptırıp ardından onu da iptal ettirmeyi düşünüyorum .
    Yıllık yenilemeli ilk yıl 10 da 1 i olmaz. Yıllık olduğu için o sigorta totalde 60bini bulur geçer belkide. Ageonda bir seçenek tabiki. Bence babanızın değil aile bireylerinden daha genç birisinin üzerine çekin krediyi. Babanızda kefil olsun. 50 bin hayat sigortası mı olur. Babanız 75-80 yaşlarında sanırım. Allah uzun ömür versin.

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam 62 yaşında babam . Çok saçma bir rakam çıkardılar. Aegon 33 e yapıyor sigortayı.

• pasorcaprazi kullanıcısına yanıt
    Hocam benimde babamin ustune kredi cektik yuksek cikti aegon a baktik oda yuksek cikti hatta aegon da yaptirirken ameliyat fln sorulari sordular ufak bi operasyon gecirmisti babam onu soyledik fiyat bir anda halkbankin yaptigi seviyeye cikti.bizde fiba dan yaptirdik 2 bin ₺ avantajli oldu.babam 55 yasinda.
    Bu arada daha sonra aegondan donduler sigosta basvurunuz olumsuz sonuclandi diye saka gibi :)
    Acaba seffaf olmasak ufak tefek seeri gizlesek sigorta sirketinden Allah korusun sigortayi yaptiran kisiye bisey olsa belkide sorun cikaricaklar krediyi oderken.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Hocam yıllık yenilemeli sigorta sıkıntı. Her sene yeniden yapılıyor sigorta. Her defasında tbb ye başvurmak mantıksız. En iyisi şubeyle konuşup başka yerden sigorta yapcam deyin. Sonrasında ageon dan sigorta yaptırıp şubeye verin. Eskisini komple iptal etsinler. Sonrada ageonu iptal edip hayat sigortasından kurtulun.
    Benimki de yillik odemeliymis. Peki konut sigortasini kiss yoldan iptal etme yolu var mi? Banka Ziraat bankasi

• quote:

Orijinalden alıntı: Böck

Benimki de yillik odemeliymis. Peki konut sigortasini kiss yoldan iptal etme yolu var mi? Banka Ziraat bankasi

Alıntıları Göster
    Alıntıladığınız mesaj zaten cevap 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Alıntıladığınız mesaj zaten cevap 😁

Alıntıları Göster
    Haha aegon da konut sigortasi bulamadim. Sadece hayat sigortasi ondsn oturu dedim.

• Böck kullanıcısına yanıt
    Konut sigortası her sene yapılıyor mu ki? O konuda bilgim yok. Yapılırsa iptal isteyin. Sözleşmeyi okuyun mutlaka yazıyordur.

• yldrmm1 Y kullanıcısına yanıt
    5 aydır bekliyorum, daha dur hele 🥳

• Teşekkürler arkadaşlar benimde 6 ay içinde iade oldu hayat sigortası, halden anlayandan yanıt yok hala süreç devam ediyor sonuçlanmamış emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim 2123 lira vakıfemeklilik hayat sigorta poliçesi iptal edildi tutarı iade edildi. Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercanwins -- 28 Haziran 2020; 19:14:15 >
  • halkbanktan konut kredisi çektim.aslında hayat sigortası 3 yıllık 510 lira çok uygun ama banka çalışanına öyle uyuz oldum ki anlatamam.hem hayat hemde konut sigortası iptali için bankaya mail attım gelen cevaba göre bankalar birliğine gideceğim yanlış yaptığım bişey yok değil mi
  • sahinksk kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bizim durumu da konudaki bazı arkadaşlar bilir . 115 bin TL için 9200 TL hayat sigortası kesmişlerdi . Ocakta başvuru yaptım . Karar olumlu . 1 hafta önce tebliğ edilmiş . Banka bu miktarı ne kadar sürede ödüyor ?

Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu

• dün akşam bankaya başvuru yaptığımı söylemiştim iptal için banka aradı iptal edip 0.99 a güncelliyorum o zaman dedi 0.64 den çekmiştim biraz aba altından sopa gösterdiler. bende reddedin talebimi neden 0.99 a güncelliyorsun dedim. şimdi ne yapmalı

• rush10 R kullanıcısına yanıt
    Sizin kabulünüz olmadan bildiğim kadarıyla güncelleyemezler

• pasorcaprazi kullanıcısına yanıt
    Hayat sigortasız seçenek var eğer hayat sigortası iptal olursa 0.98 den olur diyor

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.