Şimdi Ara

Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.734
Cevap
270
Favori
264.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 30 gün süresi var bankanın. Cevap vermezse başvuru yapın. Banka tarafıma dönüş yapmamıştır diye yazarsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Hocam 30 gün süresi var bankanın. Cevap vermezse başvuru yapın. Banka tarafıma dönüş yapmamıştır diye yazarsınız
    Biraz önce aşağıdaki gibi mail aldım. Ben zaten dilekçemi yazılı olarak bugün şubeye iletmiştim. Umarım daha fazla zorluk çıkarmazlar. Aegondan yaptırdığım sigortayı şubenin kabul etmeme gibi bir durumu olabilir mi? krediyi çektiğim gün hemen aegondan poliçemi yaptırmıştım.

"Bankamızda Hayat Sigortası poliçesinin zorunlu tutulmasına yönelik bir uygulama bulunmamakta olup, Bankamızca kredi kampanyaları çerçevesinde, Şubelerimiz, İnternet Şubemiz ve Mobil Şubemiz olan İş Cep Uygulamamız kanalıyla, müşterilerimize farklılaşan faiz oranları ile "sigortalı "ve "sigortasız" kredi seçenekleri sunulmakta, müşterilerimizin tercihine göre kredilendirme süreci tamamlanmaktadır. "Sigortalı Kredi" seçeneğini tercih eden müşterilerimize, acentesi olduğumuz Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.’nin hayat sigortası ürünü teklif mahiyetinde önerilmekte, teklifi kabul eden müşterilerimize yasal yükümlülüklerimiz çerçevesinde, bilgi ve onayları dahilinde, kredilerini teminat altına alan hayat sigortası poliçesi düzenlenmektedir.

Bankamızca yapılan incelemede, 15.01.2020 tarihinde mobil uygulamamız olan İş Cep kanalından “sigortalı” seçeneği ile 60.000 TL tahsis limitli, 48 ay vadeli tüketici kredisi kullandığınız ve bu krediye bağlı olarak onayınız dahilinde 430/17312752 numaralı Hayat Sigortası poliçesi düzenlendiği tespit edilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımız ışığında, lehinize düzenlenen hayat sigortası poliçesinin teminat altına aldığı kredi riskiniz devam ettiği ve Bankamıza başka bir sigorta poliçesi ibraz etmediğiniz sürece, bilgi ve onayınız dahilinde düzenlenen hayat sigorta poliçenize itirazınız olumlu değerlendirilememektedir. Bahsi geçen diğer sigorta şirketinden yaptırmış olduğunuz poliçenin krediyi kullanmış olduğunuz Şubeniz tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir. Poliçe örneğini, Islak imzalı ve yazılı talebinizle birlikte Şubeniz ile paylaşmanızı rica ederiz. "
  • mynak19 kullanıcısına yanıt
    Tamam işte bu cevapla tbb ye başvurunuz. Ama son cümlede ageon sigortasını da şubeye verin değerlendirin isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 22 Ocak 2020; 15:46:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Tamam işte bu cevapla tbb ye başvurunuz. Ama son cümlede ageon sigortasını da şubeye verin değerlendirin isterseniz.
    Bankaya zaten bugün vermiştim evrakları, biraz önce bankacıya da mail attım evraklarımı yetkililere iletir misiniz diye. Şimdi o da "Evrakları ilettik. Faiz oranı, sigortayı bizden yaptırılması şartı ile veriliyor fakat İstisna için fiyatlama servisi ile görüştük. Sonuçlandığında size bilgi veririm. Büyük ihtimal ile yarın sonuçlanır." diye cevap vermiş bakalım ne olacak.

Buraya tüm süreci yazıyorum belki biraz görüntü kalabalıklığı yaratıyorum ama işbankası kullananlar için faydalı olur diye düşünüyorum.
    Yeni poliçenizi gönderdikten sonra alırsınız paranızı 3-4 gün içinde.
  • Süreç ilerliyor...Heyet gündemine alındı benim başvuru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinksk -- 9 Ocak 2021; 15:59:58 >
  • Mesajım bulunsun.

• VakıfBank sky limitten hayat sigortası iadesini aldım. Nasıl aldığımi ayrıntılı olarak ilerleyen saatlerde yazarım.
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/141751882

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kedibebeto -- 26 Ocak 2020; 2:4:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oiven

Aramadım henüz hocam sizin dediğiniz gibiyse ararım mutlaka bende sıkıntı çıkarırlarsa nasıl yöntem izleyebilirim diye danışmak istemiştir.

Alıntıları Göster
    Bugün TEB telefon bankacılığını aradım iade talebini aldılar 5 iş günü sonra yatacağını ilettiler.

• Merhaba arkadaşlar, teb bankasına taşımak istediğim konut kredisi başvurum exper in keyfi uygulaması ile Red olmuştu. Fakat benden 704₺ gibi ücret kesintisi yapmışlardı. Kullanmadığım kredi için bu ücretin iadesi için başvuruda bulundum fakat ret geldi. Sebebini ekliyorum. Siz siz olun her banka ile başvuru yapıp exper ücreti ödemeyin
    Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu

• Öncelikle konu sahibine sonsuz teşekkürler yol gösterici olduğu için.Arkadaşlar 27.12.2019 tarihinde vakıfbank skylimitten 60.000 tl 42 ay vade kredi kullandım(yaş 31) 657 tl hayat sigortası ücreti çıkardılar.Aşağıya resimli olarak yazıyorum yaptıklarımı;

Yukarıdaki resimler bankaya başvuru yapmaya gittiğinizde size zorluk çıkartacakları için kanıt olarak gösterilmek üzere.(cayma hakkıyla ilgili)
    Krediyi çektiğim gün 27.12.2019 direk olarak mobil uygulamadan bize yazın kısmından talebimi belirttim resmi aşağıda, aynı zamanda 02.01.2020 tarihinde e-devlet üzerinden sigortacılık şikayete yazdım. 06 ocakta vakıf emeklilikten cevap geldi,13 ocakta da vakıfbank bize yazından cevap geldi.

Cevaplarda farklı bir yerden yaptırabilirsiniz dediği anda 14 ocakta vakit kaybetmeden aegon'dan yaptırdım.

Daha sonra sigorta poliçesinin çıktısını aldım ve vakıfbankın yolunu tuttum. Şunu unutmayın öncelikle skylimit size bankanız tanımlıyor internetten çekilmişte olsa,detaylara bakınca mobilden xx şubesi yazar.Sigortayı da o şubenin adına yaptırın. örn; vakıfbank istanbul şişli şubesi. Müşteri temsilcisi kesinlikle olmaz dedi ilk iki resimdeki cayma hakkımı gösterdim daha sonra bize yazın kısmından gelen cevabı ve vakıf emeklilik verdiği cevabı gösterdim.Hepsi ilehime olduğu için peki dedi ve telefonla bir yerleri aradı.Tamam dedi aldı yeni sigorta poliçesini ben garanti olsun diye mail adresini istedim ve oraya da attım.Normalde işlemden sonra 5 gün içinde yatması gerek, 21 ocakta gittim genel müdürlük onay vermiş banka onay vermediği için aynı gün zaman aşımına uğramış.24 ocakta tekrar gittim ve ısrarla dedim bu 4. gelişim 1 saatlik iş sonra mesai bitmeden para yattı.

Not: Arkadaşlar kafanıza takılan yer olursa sorun ayrıntılı cevaplarım.Toplamda yazışmalar dahil 28 günde hayat sigortası iadesi hesabıma geçti.İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kedibebeto -- 26 Ocak 2020; 2:7:30 >
  • 8 kasımda başvurdum konuda anlatılanları harfiyen uyguladım. ses seda yokken, konuyu haber verip benden çok sonra uygulayan arkadaşlarım iadelerini aldılar. hata mı yaptık noldu ne bitti çok garip...
  • Vakıfbank Sky'dan 1.05 oranla 32.000 tl 18 ay vadeyle kredi çektim.

Banka benden sigorta için 177tl ücret kesmiş. Aegondan sorğuladığımda 136 tl çıktı :) uğraşmaya değmez diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mynak19

Bankaya zaten bugün vermiştim evrakları, biraz önce bankacıya da mail attım evraklarımı yetkililere iletir misiniz diye. Şimdi o da "Evrakları ilettik. Faiz oranı, sigortayı bizden yaptırılması şartı ile veriliyor fakat İstisna için fiyatlama servisi ile görüştük. Sonuçlandığında size bilgi veririm. Büyük ihtimal ile yarın sonuçlanır." diye cevap vermiş bakalım ne olacak.

Buraya tüm süreci yazıyorum belki biraz görüntü kalabalıklığı yaratıyorum ama işbankası kullananlar için faydalı olur diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar. İşbankası hayat sigortası iptali için imzam gerekiyordu, bu sabah 09:20 gibi gidip imza attım ve az önce de iptal edildiğine dair mail aldım ve para hesabıma kesintisiz olarak yattı. İşbankası 1410tl sigorta yapmıştı, ben aegon üzerinden 318tl'ye yaptırdım. Konuyu açan arkadaşa tekrardan çok teşekkür ederim.
  • Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu

Bu hesaba göre 152tl lik tutar aynı ad iadesi ile tarafıma yattı. Ancak 451TL lik sigorta iadesi zannediyorum kesintiyle 293TL olarak havale şeklinde hesabıma gelmiş Vakıf Emeklilik Aş den ancak açıklama kısmında ayrıntı yok. Mobil bankacılıktan baktağımda poliçem aktif görünüyor. Bankadan iade ile ilgili mesajda gelmedi. Acaba bu tutar neyin nesi:)) Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yavuz Alper kullanıcısına yanıt
    Kendi mesajımı cevaplayayım. Sigorta ücretinin iadesini 2 parça halinde 1 gün arayla yaptıkları için böyle bir muafiyet doğmuş. Kalan tutarın da yatırdılar, eksiksiz iademi almış oldum.
    Önce aegondan sigorta yapmak şart mı, bankadan iade aldıktan sonra da yapabiliyor muyuz

• quote:

Orijinalden alıntı: road warrior

Önce aegondan sigorta yapmak şart mı, bankadan iade aldıktan sonra da yapabiliyor muyuz
    İşbankası özelinde konuşacak olursak kredinin çekildiği gün aegondan yaptırın, çünkü yukarıda başka bir arkadaşa aynı gün başlatmadığı için olumsuz dönmüşler.
    Bende is bankasindan gecen hafta kredi cekmistim ama dün iptal icin yazdim dönüş olmadi aegondan yaptırdıktan sonra iptal olmazda bu defa iki sigorta yapılmış olacak

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.