Şimdi Ara

Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.734
Cevap
270
Favori
264.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    halden anlayan paket
    Hayat sigortası
    Ferdi kaza sigortası
    Iptal başvurusunda bugün halden anlayan paket ücretinin tamamı tarafıma ödendi hayat sigortası ve ferdi kaza sigortasından daha bi haber yok simdilik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;

Konut kredimin 20. taksitini ödedim. Taksit tablosunda 650₺ exper ücreti ve 155₺ ipotek bedeli yansıttıklarını gördüm. Bu ücretlerin iadesi için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? İlk mesajda anlatılan adımlarla benzer bir şey midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.kemALL

Şubede M.H. Hatalı bilgi vermiş diyor. Yeni sigorta EkraklarıNı almıyor.
    Hocam var mivbir gelişme bu sky dan çekilen kredinin sigortası için iptal yolu var mı

• emre_3579 E kullanıcısına yanıt
    iade olan tamamen iade oldumu hocam kesinti varmı,, hem ne kadardı rakam olarak,, benim 1719 tl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, konut kredisini 2 yıldan fazla oldu çekeli, ödediğim hayat sigortasını geri almak istiyorum. Bunun için zaman aşımı varmı.

• Tüketici hakem heyeti kararına Finansbank itirazı sonrası Tüketici mahkemesi 285tl tarafıma ödeme yapılması kararı aldı 11/12/2019 tarihinde.

Finansban ödemeyi yapmadı nasıl bir yol izlemek lazım.
  • İş bankası aegondan yapmış olduğum hayat sigortasını kabul etmiyor arkadaşlar. iş Bankasıyla aynı problemi yaşayan oldu mu ? E devletten mi çözeyim tüketici hakem heyetinden mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: peşimist

İş bankası aegondan yapmış olduğum hayat sigortasını kabul etmiyor arkadaşlar. iş Bankasıyla aynı problemi yaşayan oldu mu ? E devletten mi çözeyim tüketici hakem heyetinden mi?
    Hocam ben de dün 60bin 48ay kredi kullandım. 1410tl sigorta yaptılar, bugün dilekçe ve aegon poliçesi ile şubeye gittim ama kredi kullandığım şube olmadığı için kabul etmediler. Oradaki çalışan bunu iade alamazsınız zaten dedi. Kredi kullanımında yardımcı olan arkadaşa mail attım, kendisi de bana "Malasef başka firma sigortası kabul edilmiyor. Sigortasız olunca faiz oranı farklı ve daha yüksek oluyor. Size bu oran sigorta tarafımızdan yapılacağı için veriliyor. " şeklinde geri dönüş yaptı. Şimdi de genel müdürlüğe yazdım bakalım ne olacak.
  • mynak19 kullanıcısına yanıt
    ben genel müdürlüğe dilekçe yolladım şimdi de sigortanın kredi ile aynı gün başlamadığını söylüyorlar sigorta firması da geriye dönük sigorta yapılmaz zaten mevzuata aykırı diyor. kısacası yılan hikayesine çevirdiler. yeniden kredi verelim size diyorlar aynı orandan olsa iyi sıkıntı yok ona da garanti vermiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: eleysen

Cepteteb krediyi onayladım Mh aradım ama daha sistemde sigorta görünmüyor 24 saat sonra arayın dedi bakalım artık yarın tekrar arayacağız
    Ne yaptınız hocam alabildinizmi sigortayı?
    Nasıl bir yol izlediniz?
    Bende tam olarak sizle aynı durumdayım şu an.
    Bende sizden birgün önce başvurdum halden anlayan paket ücretinin tamamını iade etmediler kara metnini paylaşa imkanınız var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Diricans_RM

Tüketici hakem heyeti kararına Finansbank itirazı sonrası Tüketici mahkemesi 285tl tarafıma ödeme yapılması kararı aldı 11/12/2019 tarihinde.

Finansban ödemeyi yapmadı nasıl bir yol izlemek lazım.
    15 günlük yasal süre bitmiş. Bankayı arayın. Kararı söyleyin neden yatırmıyorsunuz diye sorun. Aksi takdirde yasal yola başvuracağınızı ve tekrardan hakem heyetine şikayet oluşturacağım deyin. Karara uymadığı için thh bankaya ceza kesecek. Gidin bi avukat bulun. Avukatlar için kebap iş. Elinde karar var. Avukatlık ücretini bankadan alır. Sizin masrafınız sadece vekalet verme ücreti olur. Kısaca Avukata verin ve thh ye tekrar şikayet oluşturun. Ne yazacağınızı bilmiyorsanız özelden yazın size güzel bi şikayet dilekçesi yazayım.

• cann_89 C kullanıcısına yanıt
    Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu

• quote:

Orijinalden alıntı: must82

Merhaba;

Konut kredimin 20. taksitini ödedim. Taksit tablosunda 650₺ exper ücreti ve 155₺ ipotek bedeli yansıttıklarını gördüm. Bu ücretlerin iadesi için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? İlk mesajda anlatılan adımlarla benzer bir şey midir?
    +1 yok mu deneyen?
    Bunu değil Bireysel müşteri hakem Heyetinde alınan kararı sormuştum mail olarak atıyorlar son metninde yazanı merak etmiştim. Örneğin bende şöyle yazıyor;

Başvuru Sahibinin, kredi kullanımı sırasında kendisine sunulan ürün tercih formu ile bilgilendirildiği ve tercih formunu dijital onaylaması sonucunda özel faizli kredi fiyat teklifi tablosundaki faiz oranı üzerinden kredi kullanmayı tercih ve kabul ettiği bu kapsamda hesabından 20 Eylül 2019 – 26 Ocak 2020 dönemi için 20 Eylül 2019 tarihinde 457,80 TL tutarında paket ücreti tahsil edildiği anlaşılmıştır. Başvuru Sahibinin iş yeri ile Banka arasında imzalanan maaş protokolü incelendiğinde başvuru konusu paket içeriğinde yer alan hesap ekstresi ücreti dışında kalan işlemler ile ilgili internet bankacılığı kanalından yapılacak EFT ve havale ve ATM’den yapılacak havale işlemleri için muafiyeti olduğu tespit edilmiş ve bu işlemlerle ilgili kalemler için ücret alınamayacağı, hesap ekstresi ücreti ile ilgili olarak ise, Ücretler Yönetmeliği’nin ilgili hükmü kapsamında son bir yıla ilişkin bilgi ve belge taleplerinden ücret alınamayacağı öngörüldüğünden, pakette bu kaleme ilişkin ayrıntı yer almadığı dikkate alınarak bu kalem için de ücret alınamayacağı değerlendirilmiştir. Bu kapsamda 457,80 TL’nin 305,20 TL’sinin iade edilmesi gerektiği değerlendirilmiştir.

• cann_89 C kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir mail gelmedi e devletten baktığımda hala başvuru heyete sunulacaktır yazıyor mahkemede herhangi bir mesaj yok vakıfbank direk böyle sms atarak iade etti

• must82 M kullanıcısına yanıt
    Exper ücretini denemedik. Yasal dayanağına bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Exper ücretini denemedik. Yasal dayanağına bakmak lazım.
    Şöyle bir haber var ama forumdaki başka bir konuda tüketici hakem heyetine gidilirse geri alınabildiğine dair bir konuydu ancak detaylarını bilmiyorum.haber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi must82 -- 17 Ocak 2020; 13:40:32 >
    Başvuru yaparken verdiğiniz mail adresine kararı gönderiyorlar. Kararı Kim neye göre veriyorlar anlamış değilim benim paket ücretinin tamamını yatırmadılar başka başvuruların tamamını yatırdılar aynı başvuru ile ilgili bütün kararların emsal olması gerekmektedir diye düşünüyorum.

• merhaba yeri burası mı bilmiyorum ama bir soru soracağım. daha önce ing ile hiç çalışmadım
    cuma günü ing den 0,99 dan 50 bin tl kredi çektim. hiç bir masraf yok falan dediler ama , adıma kredi kartı, destek hesap ve internet şubesi açıldı.
    eve gelince biraz şikayetleri araştırsdığımda ING nin PERİYODİK BAKIM ÜCRETİ ,HESAP İŞLETİM, BANKACILIK HİZMETLERİ, İLETİŞİM ÜCRETİ , saçma sapan ücretler kestiğini ve iaede etmediğini öğrendim. Bu ve benzeri olaylar başına glen var mı kreiyi ilk 15 gün içinde iptal edebiliyormuşum tavsiyesi olan varsa teşekür ederim
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.