Şimdi Ara

Bireysel Tüketici Heyeti Masraf Iadeleri Geri Alma Konusu (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.734
Cevap
270
Favori
264.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Değil. Teb bankasından telefonla arayarak iptal ettirdim 3 günde para hesabıma yattı. Garantiyi aradım hiçbir şekilde sigortayı iptal etmediklerini ne yaparsam yapayım iptal etmeyeceklerini söylediler. Onun için garantiye özel sordum iptal ettiren var mı diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forrestt. -- 29 Kasım 2019; 16:10:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halk bankasından 2017 yılı Aralık ayında 36 aylık çektiğim bireysel kredi için hayat sigortası yapmışlardı. Dün edevlet üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık şikayet kısmından talep oluşturmuştum. Az önce cevap geldi. Şöyle diyor:
    Kredi kullanımı esnasında tarafınıza bilgi verilmiş olup hayat sigortası bilgi formları ve soru formları tarafınızca imzalanmıştır. Konu hakkında sigorta ettiren şubenizle görüş alınmış olup, kredinizin kapanacağı tarihten sonra(!!!) talebinizin alınabileceği yönünde bilgi alınmıştır.”
    Buna karşılık ne yapabilirim sizce? Adamlar dalga geçmişler resmen.

• konuyu açan arkadaşın söylediği gibi başvuru yaptım, sigorta poliçeleri iptal edildi ve ücretler iade edildi. Ek olarak Vakıfbank'tan kredi çekerken sigorta sözleşmesine şerh koymuştum, kredi çekmek için zorunlu tutuluyor diye

• quote:

Orijinalden alıntı: Forrestt.

Değil. Teb bankasından telefonla arayarak iptal ettirdim 3 günde para hesabıma yattı. Garantiyi aradım hiçbir şekilde sigortayı iptal etmediklerini ne yaparsam yapayım iptal etmeyeceklerini söylediler. Onun için garantiye özel sordum iptal ettiren var mı diye.
    Bende teb müşteri hizmetlerinden iptal talebi verdim. İade gelmedi. Salı günü verdim. Ne olur bakalım

• Enpara dan kredi çekenler ne sonuç arkadaşlar bir gelişme var mo?

• Natsukaw.S kullanıcısına yanıt
    Belli başlı maddeleri içeren koşulları sağlayacak başka bir sigorta yapıldığında iptal edilebileceği maili geldi,e devletten başvurdum hala bekliyorum bir gelişme yok,inceleme başlatılmış olup tarafınıza en kısa surede dönüş yapılacaktır diye sigorta şirketinden sms geldi
  • 007cengizbond kullanıcısına yanıt
    55bin için 2100 lira kesti. Aegon 400 lira çıkarttı. İtiraz mı etsem aegondan mı yaptırsam bilemedim.

• karamurat_670 kullanıcısına yanıt
    3 iş günü sonunda bana yattı hocam. Sabırlı olun pazartesi yatar.

öncelikle itiraz edip konu basligindaki adimlari uygulayin,zaten iptal etmek istediginizde baska yerden yaptirin iade edelim diyorlar,beklemek istemezseniz aegondan yaptirip iptal edersiniz
  • 007cengizbond kullanıcısına yanıt
    İnternet şubesinden itirazımı yazdım gelen cevaba göre başvurumu yapıcam. Halihazır da işbankta hayat sigortası başvurum var heyete sunulacak ama pazartesi onu komple kapatıcam haliyle geri alacam parayı.

Halkbanktada konut kredisinin masrafları için başvurum var.

Umarım hepimiz toplarız paralarımızı :)

Umarım hocam,bekliyoruz bakalım :)
  • Arkadaşlar merhaba cuma günü cepteteb kredi başvurduk hemen onaylandı ama daha hesaba aktarmadık bekliyor sigorta 800 görünüyor aegon dan hesaplattım 167 çıktı bu aşamadayken aegon yaptırsam sigortayı istediğim şirketten yaptırma hakkım var diye biliyorum sonra istersem aegon 60 gün koşulsuz iptal hakkı diyor onu iptal etmek daha kolay gibi.

• eleysen E kullanıcısına yanıt
    Ceptetebde arayınca direk iade oluşturulmuştu 2-3 gün içerisinde de yatmıştı. Fakat başka yerden yaptırıp sonra orayı da iptal etmeyi enpara için düşünüyorum en kötü ihtimalde
  • Ziraat’e 3 poliçe için websitelerindeki iletişim formundan 10 gün önce mesaj attım, referans no içeren form alındı epostadı geldi. Fakat 10 gündür cevap yok, sadece ziraat sigorta iptal edemeyiz diye aradılar, ben de epostama yanıt olarak cevap verin dedim. 11 Kasımda sigortalar yapıldı, 10 gün sonra 30 günlük cayma sürem doluyor. Ne yapsam bilmiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: englishmannn

Ziraat’e 3 poliçe için websitelerindeki iletişim formundan 10 gün önce mesaj attım, referans no içeren form alındı epostadı geldi. Fakat 10 gündür cevap yok, sadece ziraat sigorta iptal edemeyiz diye aradılar, ben de epostama yanıt olarak cevap verin dedim. 11 Kasımda sigortalar yapıldı, 10 gün sonra 30 günlük cayma sürem doluyor. Ne yapsam bilmiyorum
    https://www.turkiye.gov.tr/hm-sigortacilik-sikayet-basvuru-ve-takip

buradan talep et. alırsın. poliçeyide ekle.

• feykbey kullanıcısına yanıt
    1 hafta önce 3 farklı poliçe için 3 başvuru da buraya yaptım, kurum cevabı bekleniyor durumunda şu an. İletişim formundan cevap vermemeleri oldukça saygısız bir davranış. Etmiyorsan iptal etmiyorum de gönder, biz de hemen bankalar birliğine basalım şikayeti. Teşekkürler yanıt için hocam bu arada

• englishmannn kullanıcısına yanıt
    İşi garantiye almak istiyorsan şöyle yap. Şubeye dilekçe ver. Dilekçeyi 2 suret çıkart. Sendeki surette teslim ettiğin görevlinin imzasını al. Tarih at. Bankalar Birliği bunu kabul ediyor. Cevap vermemelerinin Bi önemi yok. Vermezlerse vermesinler. Elindeki dilekçenin resmini ekle yolla bankalar birliğine.

• Bankalar birliği bireysel hakem heyeti detaylı başvuru açıklama :
    https://www.tbb.org.tr/tr/finansal-tuketici/bireysel-musteri-hakem-heyeti/2469
  • quote:

Orijinalden alıntı: feykbey

https://www.turkiye.gov.tr/hm-sigortacilik-sikayet-basvuru-ve-takip

buradan talep et. alırsın. poliçeyide ekle.

Alıntıları Göster
    Bu mesajına istinaden halkbankasındaki konut kredim için konut ve sağlık sigortası için başvuru yapayım dedim bankalar birliğine başvurdum diye red geldi direk :) bileydim ilk buraya başvururdum. Neyse heyet sonucunu beklemeye devam.

Yasal süreç devam ediyor kısmına hayır diyerek devam et.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.