Şimdi Ara

Bireysel Silahlanmanın Kolaylaştırılması lazım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Orijinalden alıntı: ESOES1981TR

quote:

Orijinalden alıntı: TIGERSHARK

memlekette bir sürü adam belinde bıçak taşıyor silah niyetine ilk trafik tartışmasında birbirlerini doğruyorlar siz bu adamlara bir de tabanca verirseniz vay bizim halimize

konumuz tabanca değil !!!!!!! tüfek tüfek savaş halinde kullanılmak üzere alınacak tüfekden bahsediyoruz

Adam da sana diyor ki ülke barzo, keko, ruh hastası kaynıyor. En ufak olaylarda çatışma çıkaracak tiplerle dolu. Silahlı çatışmaların ulu orta cinayetlerin önünü alamazsın diyor.

Bende diyorum ki sence hangisi daha tehlikeli bir savaş esnasında silahsız ve savunmasız kalmak mı yoksa belli bir düzen kurup halkı silahlandırmak mı ben kişinin üzerinde taşıyabileceği silahların yaygın olmaması ama yüksek kalibreli tüfeklerin satışlarının olmasından yanayım diyorum ve tabi ki bu silahlar akşam elini ayağını yıkamadan tv karşısına geçip kurtlar vadisi izleyen düşünme yoksunu alkolik tiplere verilmemeli!!!!!! en azından ağır bir eğitim ve sorumluluk kazandırarak verilmeli bunu diyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

memlekette bir sürü adam belinde bıçak taşıyor silah niyetine ilk trafik tartışmasında birbirlerini doğruyorlar siz bu adamlara bir de tabanca verirseniz vay bizim halimize

konumuz tabanca değil !!!!!!! tüfek tüfek savaş halinde kullanılmak üzere alınacak tüfekden bahsediyoruz

Adam da sana diyor ki ülke barzo, keko, ruh hastası kaynıyor. En ufak olaylarda çatışma çıkaracak tiplerle dolu. Silahlı çatışmaların ulu orta cinayetlerin önünü alamazsın diyor.

Bende diyorum ki sence hangisi daha tehlikeli bir savaş esnasında silahsız ve savunmasız kalmak mı yoksa belli bir düzen kurup halkı silahlandırmak mı ben kişinin üzerinde taşıyabileceği silahların yaygın olmaması ama yüksek kalibreli tüfeklerin satışlarının olmasından yanayım diyorum ve tabi ki bu silahlar akşam elini ayağını yıkamadan tv karşısına geçip kurtlar vadisi izleyen düşünme yoksunu alkolik tiplere verilmemeli!!!!!! en azından ağır bir eğitim ve sorumluluk kazandırarak verilmeli bunu diyorum

"Savaş" derken bu darbe girişimi sonrasında sivillerin silahlandırılması düşüncesi sebebiyle iç savaşı kastediyorsun herhalde? Zira ülkeler arası bir savaşta zaten hemen hemen herkes askerdir ve eline silah verilir yani silahlandırılır. İç savaşı kastediyorsan -ki öyle görünüyor- bu var olan ateşi körüklemek olmuyor mu sence? Yani ölü sayısını arttırmaktan başka ne işe yarar ki? Teori ve pratik bazen çok farklı olabiliyor. Şimdi bunun uygulamada düzgün işleyeceğinin garantisi var mı, yok.

• Trafik tartışmalarında levye yerine Colt Python çıkartılsın istiyorsunuz herhalde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Casablanca -- 29 Temmuz 2016; 12:49:52 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

"Savaş" derken bu darbe girişimi sonrasında sivillerin silahlandırılması düşüncesi sebebiyle iç savaşı kastediyorsun herhalde? Zira ülkeler arası bir savaşta zaten hemen hemen herkes askerdir ve eline silah verilir yani silahlandırılır. İç savaşı kastediyorsan -ki öyle görünüyor- bu var olan ateşi körüklemek olmuyor mu sence? Yani ölü sayısını arttırmaktan başka ne işe yarar ki? Teori ve pratik bazen çok farklı olabiliyor. Şimdi bunun uygulamada düzgün işleyeceğinin garantisi var mı, yok.

En üstteki yazıyı bir okusan neyden bahsettiğimi hangi savaştan bahsettiğimi göreceksin

• III. Dünya Savaşı'na eğitimle, literatürle hazırlanabilirsiniz.
  • adam tufekle dolasir arabaya koyup isiklarda kirmizida durunca kornaya abanirlar manyak bol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millete silah verelim de millet bizi mi vursun

• Bir yan baktı diye birbirini bıçaklayan öldüren bu cahil, yobaz, keko milleti silahlandıracaksın öyle mi? Öyle bir şey olursa ülkede kan gövdeyi götürür emin ol. Millet sokağa çıkamaz evinin kapısında gece nöbet tutar. Bunu düşünmek bu kadar zor mu ha ergen seni?

Aaa pardon ''biz gardaşız, müslüman gardaşlar birbirini vurmaz'' değil mi?
  • cem1907 C kullanıcısına yanıt
    Antalyada şu an bile araçta silah bulunduranlar var kaza yapsa çıkıp karşıyı mı tarayacak ne yapacak kim bilir?

Bizim insanlara silah verirsek ülke 1 haftada çöker.

• quote:

Bunlar namaz kılsa ne fayda. Genelde okumamış tiplerden oluşuyor bu tayfa.

• Bu millet cidden aptal.. yok olmaya dünden razı.. Suriyedeki muhaliflere dünyanın silahi gitti tank zırh delen. savaşımı kazandılar?

Ülkenizi korumak istiyorsanız orduya giriniz, savaşın.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.