Şimdi Ara

Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.097
Cevap
59
Favori
352.371
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende gönderdim dilekçe tık yok bu nasıl iş ya
  • Dilekçeyi 2013 te gönderenler ile ilk gönderenler aynı zamanda alacaklar bence parayı, hatta sistem daha az yogun olacağı için erken bile alırlarsa şaşırmamak lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SinanAtesh

Normalde sizden 212,91 TL kesilmesi gerekirken, 723,21 TL kesilmiş. Aradaki farkı geri alacaksınız.

quote:

Orijinalden alıntı: Legend_Come_Back

Kazanç çok iyi borsa fonundaydınız sanırım? bu arada 212,91 düşecek kalanını alacaksınız...

Çok teşekkürler arkadaşlar.. Hangi fon bilmiyorum valla Anadolu Hayat Emeklilik ti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mitra -- 2 Kasım 2012; 20:50:27 >
  • arkadaşlar ben iadeli taahhütlü göndermiştim dosyamı, dün evime taahhütlü kağıt geri geldi. Büyük Mükellefler vergi dairesinden bir kişi teslim almış. Ne yapmalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: udenizli

arkadaşlar ben iadeli taahhütlü göndermiştim dosyamı, dün evime taahhütlü kağıt geri geldi. Büyük Mükellefler vergi dairesinden bir kişi teslim almış. Ne yapmalıyım ?

sonuçta senin dosyan teslim alınmış bir problem yoktur büyük ihtimalle,eğer red etselerdi gönderdiğin evraklarda sana geri yollanırdı,yinede garanti olsun istiyorsan büyük mükellefleri arayıp bilgi al bence
  • Gönderdiğimiz belgelerin ulaşamaması veya herhangi bir aksaklık durumunda ödemeyi
    alamayacak mıyız ? böyle saçma birşey olabilir mi Allah aşkına .....kayıtlar belgeler herşey
    mevcut bağlı olduğumuz şirketlerde öyle şey mi olur ...oyalamaktan başka bişey değil bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerOfLinux

Gönderdiğimiz belgelerin ulaşamaması veya herhangi bir aksaklık durumunda ödemeyi
    alamayacak mıyız ? böyle saçma birşey olabilir mi Allah aşkına .....kayıtlar belgeler herşey
    mevcut bağlı olduğumuz şirketlerde öyle şey mi olur ...oyalamaktan başka bişey değil bu

Vergi dairesi boşuna mı iadeli taahhütlü istiyor evrakları. Herkes gönderdiği evrak ulaştımı ulaşmadımı görsün diye Eğer iadeli taahhütlü gönderiniz için alındı belgesi geldiyse sorun yoktur

• quote:

quote:

Gönderdiğimiz belgelerin ulaşamaması veya herhangi bir aksaklık durumunda ödemeyi

Vergi dairesi boşuna mı iadeli taahhütlü istiyor evrakları. Herkes gönderdiği evrak ulaştımı ulaşmadımı görsün diye Eğer iadeli taahhütlü gönderiniz için alındı belgesi geldiyse sorun yoktur

Daha nasıl sorun olsun yahu 2 ay oldu göndereli şaka yapıyor olmalısınız

• quote:

quote:

quote:

Daha nasıl sorun olsun yahu 2 ay oldu göndereli şaka yapıyor olmalısınız

Devletten alacağınızı bu kadar kısa bir sürede alabileceğinizi düşünüyorsanız dayanın vergi dairesinin kapısına

Bu konuyla ilgili bir sürü ihtimal var;
    *Tüm başvurular geldikten sonra yani 29Agustos2013'ten sonra ödemeler başlayabilir.
    *2013'ten itibaren kademeli olarak başlayabilirler,
    *Daha 1 hafta öncesine kadar vergi dairesi başvuru dilekçelerinin yanında sözleşme fotokopilerini de istiyordu. Göndermeyenlerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacak diyordu. Bu hafta vazgeçti bu söylemden. Gelen tüm başvuruları alacağız dediler. Bu yüzden önce sözleşme fotokopisi ile birlikte gelen başvurular değerlendirilebilir..

Sabırlı olmak lazım. Vergi dairesinin herkesin unuttuğu / gözden çıkardığı paraları veriyor olması bile iyi bir gelişme bence

• Biz herşeyin farkındayız yeterince...teşekkürler iyi niyetiniz ve bilgilendirme için....
  • 2 kere bireysel emekliliğe girmiş ve çıkmışlığım var yani iki farklı firmada stopajım var. İki firmadan da belgelerimi aldım. Bunları ayrı ayrımı gönderiyim yoksa aynı kargoyla iki evrağı birden gönderebilirmiyim?
  • yeni bireysel emekli sistemi hakkında neler düşünüyorsunuz girilir mi sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

yeni bireysel emekli sistemi hakkında neler düşünüyorsunuz girilir mi sizce

sabırlıysan, 10yıl bekleyebileceksen gir arkadaşım.
  • Bir eşimin bir de kendi adıma bireysel emekliliğim var. Bunların dilekçelerini ayrı ayrı mı, yoksa birlikte mi göndereyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuftv

Bir eşimin bir de kendi adıma bireysel emekliliğim var. Bunların dilekçelerini ayrı ayrı mı, yoksa birlikte mi göndereyim.

risk almana gerek yok ayrı ayrı gönder; sonra sırf bu yüzden bekletmesinler zaten bekletiyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mpower14

quote:

Orijinalden alıntı: yusuftv

Bir eşimin bir de kendi adıma bireysel emekliliğim var. Bunların dilekçelerini ayrı ayrı mı, yoksa birlikte mi göndereyim.

risk almana gerek yok ayrı ayrı gönder; sonra sırf bu yüzden bekletmesinler zaten bekletiyorlar...

Cevap için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: smbdy

quote:

sabırlıyım hayat sigortasında on yıl bekledim am önemli olan kar edecek miyim

• quote:

quote:

quote:

Dostum kar etmemen için hiçbir sebep yok.. Önemli olan fonlarına arada bak gereken değişiklik varsa yap..

Ben şuanda yıllık %13 lerle gidiyorum şuanda faizler %8 iken.. Ayrıca devlet katkısı %25 daha ne olsun...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum kar etmemen için hiçbir sebep yok.. Önemli olan fonlarına arada bak gereken değişiklik varsa yap..

Ben şuanda yıllık %13 lerle gidiyorum şuanda faizler %8 iken.. Ayrıca devlet katkısı %25 daha ne olsun...

hangi şirket,komisyon giriş ücreti ödediniz mi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hangi şirket,komisyon giriş ücreti ödediniz mi

Dostum reklam olur şirket ismi..

Ancak YKG: 0 giriş aidatı:0

şirket seçerken bunlara dikkat etmekte fayda var...

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.