Şimdi Ara

Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.097
Cevap
59
Favori
352.371
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende çıkacağım ama 2013 ocakta. aidatımı 1000 lira yaptım her ay 270 lira geri verecek....
    3 ayda 270*3 alıp çıkacağım
  • Benim de 1700 küsür alacağım var. Kargo ile yollamıştım, 3 eylülde ellerine ulaşmış. Kaç defa aradım birinde bile açan olmadı. Maillara zaten cevap dönen yok. İstanbula gidersem daireye bi uğrayıp sayıp sövüp çıkıcam, ne biçim iş anlamadım vergi daireleri özelleştirilsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exoz -- 26 Eylül 2012; 17:32:04 >
  • Hakikaten gönderdiğimiz belgelerin akıbeti hakkında bilgi sahibi değiliz sanıyorum birçoğumuz
    ne oldu gitti mi , İstanbul dışından gönderilenler ne oldu ne olacak, işleme alındı mı alınmadımı ??
    ne zaman ödeme yapılacak v.s.. bir sürü soru, İstanbuldaki arkadaşlardan sıcak gelişmeleri bekliyoruz
    bilgilendirirlerse çok iyi olur.....kavga etmeden tartışmadan
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerOfLinux

Hakikaten gönderdiğimiz belgelerin akıbeti hakkında bilgi sahibi değiliz sanıyorum birçoğumuz
    ne oldu gitti mi , İstanbul dışından gönderilenler ne oldu ne olacak, işleme alındı mı alınmadımı ??
    ne zaman ödeme yapılacak v.s.. bir sürü soru, İstanbuldaki arkadaşlardan sıcak gelişmeleri bekliyoruz

Dostum kargo şirketi ile göndermiştim.Sadece teslim edildiğini biliyorum kargo şirketinden baktığımda,bunun dışında hiçbir hareket yok.Önceki mesajımda da dediğim gibi çok ağırdan laıyorlar bu işi ve bizim paraları işletiyorlar.Başlarda erken yatabilir diye umutluydum ama artık düşünmüyorum bile.Bankadan hesaba şu tutar aralığında eft geldiğinde sms gelsin şeklinde uyarı ayarladım ve kendi haline bıraktım

• quote:

Orijinalden alıntı: ZodiaK123

quote:

Hakikaten gönderdiğimiz belgelerin akıbeti hakkında bilgi sahibi değiliz sanıyorum birçoğumuz

Dostum kargo şirketi ile göndermiştim.Sadece teslim edildiğini biliyorum kargo şirketinden baktığımda,bunun dışında hiçbir hareket yok.Önceki mesajımda da dediğim gibi çok ağırdan laıyorlar bu işi ve bizim paraları işletiyorlar.Başlarda erken yatabilir diye umutluydum ama artık düşünmüyorum bile.Bankadan hesaba şu tutar aralığında eft geldiğinde sms gelsin şeklinde uyarı ayarladım ve kendi haline bıraktım

Hangi banka bu? İş Bankası var bende. İnternet bankacılığında beni sms ile uyar gibi bir seçenek var mı beyler?

• quote:

Orijinalden alıntı: batistuta83

quote:

quote:

Hangi banka bu? İş Bankası var bende. İnternet bankacılığında beni sms ile uyar gibi bir seçenek var mı beyler?

Garanti bankası arkadaşım.Tanımlamalar kısmından sms tanımlamalarına girip ordan hesaba eft-havale geldiğinde uyar seçeneği çıkar.Sms ve eposta seçenekleri olması gerekli.İhtiyaç duyacak arkadaşlara referans olması açısından.İş bankası kullanmadığımdan bilen arkadaşlar yorum yapacaklardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: torice

bende çıkacağım ama 2013 ocakta. aidatımı 1000 lira yaptım her ay 270 lira geri verecek....

Hocam,
    3*270 gibi bir geri dönüş olacağını sanmıyorum. Onda bir üst sınır var diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cirmak

quote:

Orijinalden alıntı: torice

bende çıkacağım ama 2013 ocakta. aidatımı 1000 lira yaptım her ay 270 lira geri verecek....

Hocam,
    3*270 gibi bir geri dönüş olacağını sanmıyorum. Onda bir üst sınır var diye biliyorum.

Üst sınır bir brüt asgari ücret olması lazım...
  • Arkadaşlar bence emeklilik şirketinize mail yoluyla ulaşıp belgeleri isteyin

avivasa nın sitesinde bu olay için ayrı bir sayfa hazırlanmış ve vergi dairesine gönderecegınız dilkeceye kadar hepsini hazır edip size sunuyor.

ykb de de boyle birşey var sanırım
  • ben geri alabileceğimiz para brüt maaşın %10 dan fazla olamaz veya aşgari ücretten fazla olamaz diye yanlış biliyormuşum.
    haklısınız aidat maaşın %10 dan fazla veya asgari ücretten fazla olamazmış.
    hevesim kursağımda kaldı ama şimdi uygun olabilecek en yüksek aidata çekeyim bari.
    uyardığınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JoNeST

Arkadaşlar stobaja ilişkin bilgiler aşağıdadır, bu duruma göre elime geçecek miktar 477,58 TL midir?

ykemeklilik mail yoluyla ilgili evrakları gönderdi, çıktısını alıp gerekli yerleri dolduracağım. Ondan sonra izlenilecek yolu kısaca öğrenebilirmiyim?

Aynı belge banada geldi. Mail yoluyla mı göndrdiniz posta mı? Bir ee nereye gönderdiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: smbdy

quote:

Orijinalden alıntı: JoNeST

Arkadaşlar stobaja ilişkin bilgiler aşağıdadır, bu duruma göre elime geçecek miktar 477,58 TL midir?

ykemeklilik mail yoluyla ilgili evrakları gönderdi, çıktısını alıp gerekli yerleri dolduracağım. Ondan sonra izlenilecek yolu kısaca öğrenebilirmiyim?

Aynı belge banada geldi. Mail yoluyla mı göndrdiniz posta mı? Bir ee nereye gönderdiniz?

Bende bilmiyorum daha göndermedim.

• Yok mu bir gelişme Bimer e mi yazsak acaba?
  • ayın 11'in de evrak teslim edildi gözüküyor ama ne iade i taahhüt geldi ne de para..
  • quote:

Orijinalden alıntı: natulus

ayın 11'in de evrak teslim edildi gözüküyor ama ne iade i taahhüt geldi ne de para..

aynen benimde iade taahhüt kağıdı gelmedi..teslim kontrolunü nereden yaptınız?
  • Bu ptt kadar b.k tan bir kurum yok. Aps yi 5 gunde gonderir. İadeli tahhautun kagıdı gelmez. Geldiginde bulamadı mı kagıt bırakmaz. Kargo getirdimi asagıya gel al der.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barakuda1

quote:

Orijinalden alıntı: natulus

ayın 11'in de evrak teslim edildi gözüküyor ama ne iade i taahhüt geldi ne de para..

aynen benimde iade taahhüt kağıdı gelmedi..teslim kontrolunü nereden yaptınız?

posta alındısını üstünde bir barkod numarası var onu ptt nin sayfasından kontrol edebilirsinç.
  • http://www.bmvdb.gov.tr/tr/bes_basvuru_dilekcesi.pdf linkteki dilekçenin ekler kısmında 1.şıktaki acaba "aylık ödendi makbuzu" mu?
  • parası yatan var mı____
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.