DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
3.101
Cevap
71
Favori
334.072
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      120 Mesaj
      14 Eylül 2012 19:07:23
      Az önce garanti emekliliği aradım. Hemen emailime evrakları gönderdiler. 6 ayda 500 tl yatırmıştım

Şirketimizce Hesaplanan ve Vergi Dairesine Yatırılan Stopaj 75,02 diye yazılmış alacağım miktar bu mudur acaba?
      |
      |

İnanmadıkça, anlayamazsın.
    • Yüzbaşı
      575 Mesaj
      14 Eylül 2012 20:59:18
      para yatanlar su anda cıkısı yapanlar.yani kanundan yararlanmak isteyenler degil
      STOPAJ İADESİ ALAN henuz yok
      3-4 aydan once de olmaz..(bana soylenene gore)

• Teğmen
      170 Mesaj
      14 Eylül 2012 21:46:29
      quote:

Orijinalden alıntı: zerok

Arkadaşlar size emeklilik şirketinden gelen belgeleri çıktı olarak mı büyük mükellefler vergi dairesine yolluyorsunuz? Yani sadece dilekçenin ıslak imzalı olması yeterli mi? Yoksa emeklilik şirketinden gelen evraklarda mı ıslak imzalı olma lı?

Arkadaşlar soruma cevap verecek kimse yok mu?

• Teğmen
      114 Mesaj
      14 Eylül 2012 21:48:36
      quote:

Alıntıları Göster

Arkadaşlar soruma cevap verecek kimse yok mu?

ben dilekçeyi ıslak imzalı yolladım.diğer sayfada imza atılacak en azından benim gönderdiğim 3 dilekçede yoktu.
    • Yüzbaşı
      273 Mesaj
      15 Eylül 2012 00:45:30
      quote:

Orijinalden alıntı: trycatch

Alıntıları Göster

Bugün ben de Garantiden çıkış için başvurdum.

Telefondaki bayan, sistemden çıkmanın 'cezası' olarak,
      açık kalacak olan diğer bireysel emekliliğmde, devletin 2 yıl boyunca bana katkı(şu % 25 olan) yapmayacağını söyledi?

biraz karışık oldu ama, GRNT + YKB de emekliliğim var dı, GRNT yi kapatıyorum, ceza olarak YKB dekine devlet katkısı 2 yıl boyunca olmuyormuş!

ne kadar doğru bilmiyorum.

Siz de 2 sene dondurun 1.1.2015 tekrar baslarsiniz devlet katkisi alarak...

Ykb kapattim anadolu sene sonuna kadar vergi iadesi alip onu da 2 sene donduruyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasarda -- 15 Eylül 2012; 0:47:06 >
      |
      |

• Yarbay
      3326 Mesaj
      15 Eylül 2012 01:19:53
      pazartesi evraklar posta ile elime ulaştı şirket benim durumumu gösteren bir evrak ile bir dilekçe göndermiş dilekçede adres hesap numarası gibi yerleri doldurarak büyük mükellefler vergi dairesine geri göndderdim.688tl kesilmişti gelen evrakta yazan bilgilere göre 388tl iade edilcek.
      |
      |

• Onbaşı
      31 Mesaj
      15 Eylül 2012 02:12:40
      quote:

Orijinalden alıntı: kendirf

para yatanlar su anda cıkısı yapanlar.yani kanundan yararlanmak isteyenler degil
      STOPAJ İADESİ ALAN henuz yok
      3-4 aydan once de olmaz..(bana soylenene gore)

Şu anda çıkış yapanlar hemen alıyor da, sistemden önceden çıkıp parası fazlaca kesilenlerin günahı ne. Eğer topu topu 500-600 TL'yi 3-4 ay sonra alacaksak o paranın ne anlamı kalıyor.

• Yüzbaşı
      575 Mesaj
      15 Eylül 2012 08:34:46
      quote:

Orijinalden alıntı: batistuta83

Alıntıları Göster

Şu anda çıkış yapanlar hemen alıyor da, sistemden önceden çıkıp parası fazlaca kesilenlerin günahı ne. Eğer topu topu 500-600 TL'yi 3-4 ay sonra alacaksak o paranın ne anlamı kalıyor.

su an cıkısı yapnaların parası yeni yasaya gore kesiliyor
      ve parayı emeklilik sirketi yatırıyor.en onemli fark bu
      bizim bekledigimiz paraları DEVLET yatıracak
      alabilirsek ne mutlu.
      ben oyle bakıyorum en azından.
      |
      |

• Yüzbaşı
      720 Mesaj
      15 Eylül 2012 21:12:13
      Arkadaşlar

ak emeklilk e göndereceğim postayı hangi adrese yollayacağım?Ak emeklilik avivasa olmuş.
      |
      |

• Teğmen
      170 Mesaj
      15 Eylül 2012 22:14:30
      quote:

Orijinalden alıntı: anil

Alıntıları Göster

ben dilekçeyi ıslak imzalı yolladım.diğer sayfada imza atılacak en azından benim gönderdiğim 3 dilekçede yoktu.

Hocam öncelikle cevabın için teşekkürler ama biraz daha açık anlatır mısın? Tam olarak anlayamadım...

• Teğmen
      114 Mesaj
      16 Eylül 2012 09:39:52
      quote:

Alıntıları Göster

Hocam öncelikle cevabın için teşekkürler ama biraz daha açık anlatır mısın? Tam olarak anlayamadım...

Şirketin bize yolladığı iki sayfa kağıt var.Birinde ödediğimiz tutarlar, kesilen tutarlar vb. yazıyor.Öbür sayfada ise iban numaramız imzamız adresimiz telefonumuz gibi bilgiler yazıyor.Bilgilerimizin olduğu sayfada imza kısmı var.sadece onu imzaladım.
      |
      |
    • Yarbay
      5111 Mesaj
      16 Eylül 2012 10:29:29
      Ben de ANADOLU EMKELİLİKTEN evrakları mail yoluyla aldım. Boş yerleri doldurup imzaladım.
      Şirketten izin alıp,elden teslim edemiyorum vergi dairesine.
      Kurye ( yurtiçi kargo vs.) yada taahhütlü posta ile gönderebiliyoruz dimi? bu durumda vergi dairesinin elden teslim edenlere verdiği takip numarası nasıl
      alacağız.Evraklarımızın akibetini nasıl takip edeceğiz, bilen var mı?

2013 Chevrolet Cruze Sedan 1.4 LTZ Siyah.
    • Yüzbaşı
      848 Mesaj
      16 Eylül 2012 19:16:51
      Bu allianz mı yavaş çalışıyor bir tek. 2 hafta oldu evrakları istedim hemen dilekçe göndermişlerdi talep ettiğime dair daha evrakları göndermediler. Ben de ayrılırken kesintileri gösteren evraklar var bu evraklar olur mu acaba. Beklemek istemiyorum artık.
      |
      |

• Teğmen
      114 Mesaj
      16 Eylül 2012 20:14:04
      quote:

Orijinalden alıntı: realgs

Ben de ANADOLU EMKELİLİKTEN evrakları mail yoluyla aldım. Boş yerleri doldurup imzaladım.
      Şirketten izin alıp,elden teslim edemiyorum vergi dairesine.
      Kurye ( yurtiçi kargo vs.) yada taahhütlü posta ile gönderebiliyoruz dimi? bu durumda vergi dairesinin elden teslim edenlere verdiği takip numarası nasıl
      alacağız.Evraklarımızın akibetini nasıl takip edeceğiz, bilen var mı?

Ben kargo ile yolladim.buradaki bir cok arkadasta oyle yapti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Referanslarım: Sefa, bigdede, Schauder, Kuseyr
    • Yüzbaşı
      720 Mesaj
      16 Eylül 2012 20:26:19
      quote:

Orijinalden alıntı: anil

Alıntıları Göster

Ben kargo ile yolladim.buradaki bir cok arkadasta oyle yapti.

Kargo ile tam olarak hangi adrese göndereceğiz yazabilir misiniz?

• Yarbay
      5111 Mesaj
      16 Eylül 2012 20:27:04
      toplam 3 evrak gönderiyoruz di mi.
      - emeklilk firmasının dilekçesi
      - bizim boşlukları doldurduğumuz dilekçe
      - N.cüzdanı fotokopisi
      |
      |

• Teğmen
      114 Mesaj
      16 Eylül 2012 20:31:35
      quote:

Orijinalden alıntı: Koyuncu332

Alıntıları Göster

Hocam adres Posta Adresi : Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı Büyükdere Cad. No:116 Esentepe Şişli/İSTANBUL

burda da link var.

http://www.bmvdb.gov.tr/tr/index.php/duyurular/genel-duyurular/muekelleflerimize-duyurular/113-bireysel-emeklilik-ve-ahs-sigortas-geri-oedemelerinden-yaplan-kesintilere-likin-oenemli-duyuru.html

quote:

toplam 3 evrak gönderiyoruz di mi.
      - emeklilk firmasının dilekçesi
      - bizim boşlukları doldurduğumuz dilekçe
      - N.cüzdanı fotokopisi

nc fotokopisi yok en azından ben göndermedim.gönderilecek evraklarda da yazmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anil -- 16 Eylül 2012; 20:33:03 >
      |
      |
    • Yarbay
      5111 Mesaj
      16 Eylül 2012 21:00:58
      Anadolu emeklilik ile telefonda görüşürken bu 2 evrağı bana mail ile göndereceklerini ve ekin N.cüzdanı fotokopisini ekleyip V.dairesine vermemi söylediler.

• Teğmen
      170 Mesaj
      16 Eylül 2012 21:10:08
      Arkadaşlar sordum ama tam olarak cevap alamdım. Şimdi ben geçmişe dönük vergi iadesi alacağım. Sigorta şirketinden gerekli olan belgeleri (poliçe örneği ve sistemden ayrıldığımda kesintileri gösteren hesap özeti) istedim. Şirkette hem mailime hemde ev adresime bu evrakları yolladı. Mailden bu evrakları dijital olarak (ıslak imzalı belgelerin tarayıcı ile dijital ortama aktarılmış hali) aldım. Ev adresim ise iş nedeniyle farklı olduğundan (sistemde kayıtlı adres İstanbul, ben ise Balıkesir'de yaşıyorum) posta yoluyla bu belgeleri alamadım. Ana paradan kesilen verginin iadesi için Vergi Dairesine başvurmayı düşünüyorum ama elimde sigorta şirketinden gelen evrakların ıslak imzalı orjinalleri olmadığından biraz çekincemede kalıyorum.

Vergi dairesi sigorta şirketinden gelen söz konusu evrakları ıslak imzalı olarak mı ister yoksa çıktı olarak dilekçeme eklesem kabul eder mi? Benim durumumda olan veya bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşların cevaplarını bekliyorum ki ona göre sigorta şirketi ile irtibata geçip adres değişikliğine müteakip belgeleri yeniden isteyeceğim. Biraz uzun oldu ama kendimi tam olarak ifade ettim sanırım...

• Teğmen
      114 Mesaj
      17 Eylül 2012 00:04:51
      quote:

Anadolu emeklilik ile telefonda görüşürken bu 2 evrağı bana mail ile göndereceklerini ve ekin N.cüzdanı fotokopisini ekleyip V.dairesine vermemi söylediler.

Hocam burada n.c ile ilgili bir konu göremedim.

http://www.bmvdb.gov.tr/tr/index.php/duyurular/genel-duyurular/muekelleflerimize-duyurular/113-bireysel-emeklilik-ve-ahs-sigortas-geri-oedemelerinden-yaplan-kesintilere-likin-oenemli-duyuru.html

eğer varsa bende yeniden göndereceğim belgelerimi.
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
SEO
modasor
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,812
1.2.160

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.