Şimdi Ara

Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.097
Cevap
59
Favori
352.371
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam, benim ve eşimin iadesi hala yapılmadı bu durumda olan başkaları var mı acaba?
  • REZALET RESMEN!!!!!! GELEN ÖDEME YOK

TC Kimlik/Vergi No
    Ad Soyad VOLKAN KILIÇ

Evrak Tarihi 02.11.2012
    Evrak No
    Geldiği Tarih 02.11.2012
    Sigorta Şirketi AVİVASA EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.

TC Kimlik/Vergi No
    Ad Soyad DERYA AKAR

Evrak Tarihi 15.10.2012
    Evrak No
    Geldiği Tarih 15.10.2012
    Sigorta Şirketi AVİVASA EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.
  • Benim de eşimin ödemesi yapılmış ama banka hesap numarası yanlışlığından dolayı geri çekilmişti.

büyük mükellefler vergi dairesine gidip yeni hesap no ile dilekçe vermiştik. aylar geçti hala sonuç yok. bu durumda olupta ödeme alan oldu mu acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 21 Ocak 2014; 14:22:06 >
  • 2013 temmuzda baş burdum 2013 sonu paramı yatırdılar ümidi kesmiştim sürpriz oldu
  • az önce Büyük Mükellefler vergi dairesinden bir bayan aradı.. umudu kesmiştim.. sürpriz oldu :)

İBAN numaramdaki bir rakamı eksik yazmışım.. Hesap numarası yanlış çıkıyormuş.. hemen uzunca olan İBAN numarasını kontrol ettik.. Allahtan ajandamda yazıyordu..

bir sıfır eksikmiş onlarda.. neyse teyit ettik.. kontrol etti..tamam dedi..

'' paranızın miktarı 2300 TL. bir ay içinde hesabınıza yatacak '' dedi . Teşekkür ettim.. bakalım bakalım.. ne olacak..

İnşallah bekleyen herkes hayırlı haber alır..
  • Biraz önce Büyük Mükellefler Vergi Dairesinden bir bayanla görüştüm. Ödemelerin mayıs ayının sonuna kadar tamamlanacağını söyledi. Sabırla beklemekten başka bir çare yok herhalde.
  • Mayıs sonumu yok artık daha neler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti-duru61

Biraz önce Büyük Mükellefler Vergi Dairesinden bir bayanla görüştüm. Ödemelerin mayıs ayının sonuna kadar tamamlanacağını söyledi. Sabırla beklemekten başka bir çare yok herhalde.

" YUH ARTIK!!!" "2013 sonu bitmiş olacak" derken "son 70 bin kişiye geldik derken" böyle oluyorsa lanet olsun !
    BU KADAR SALAK YERİNE KONDUĞUM BİR ÜLKENİN VATANDAŞI OLDUĞUM İÇİN LANET OLSUN

• awakado kullanıcısına yanıt
    Bende eşimin hesap numarasını değiştirmiştim.

Daha sonra bmvd aradığımda vergi numarasındaki soyadı ile hesap numarasındaki soyadının farklı olduğundan ödemenin yapılamadığı söylendi.
    Temmuz ayında normalde ödemenin yapıldığı belirttiler.

eşim vergi numarasının evlenmeden önce aldığı için soyadı sistemde kızlık soyadı görülüyordu.
    2 hafta önce vergi dairesinde vergi numarasının kayıtlı olduğu soyadının değiştirdik.

Daha sonra bmvd faks ile dilekçe gönderdim.

eşimin parası geçen hafta yattı. bu arada eşim sigorta şirketi aktarması yapmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tansel67 -- 22 Ocak 2014; 19:53:16 >
  • tansel67 T kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bilgilendirme için, biz de bir arayalım tekrar bakalım ne diyecekler... son aradığımızda ödenen para ziraat bankası havuza toplanıyormuş, oradan tekrar vergi dairesine gelip işleme alınıyormus vs. vs demişlerdi...
  • arkadaşlar dün benimde hesabıma yattı. sıra tarihi geçen sene ocak gözüküyordu sorgulamada.
    inşallah herkese en kısa zamanda parası yatar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scerit -- 22 Ocak 2014; 20:40:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: awakado

teşekkür ederim bilgilendirme için, biz de bir arayalım tekrar bakalım ne diyecekler... son aradığımızda ödenen para ziraat bankası havuza toplanıyormuş, oradan tekrar vergi dairesine gelip işleme alınıyormus vs. vs demişlerdi...

ayrıca bmvd muhasebe bölümü yada vergilendirme bölümlerinin müdür ve müdür yardımcılarına mail attım.

bmvd sitesinde var mail adresleri.

bir an önce hak ettiğiniz paralarınıza kavuşursunuz inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

az önce Büyük Mükellefler vergi dairesinden bir bayan aradı.. umudu kesmiştim.. sürpriz oldu :)

İBAN numaramdaki bir rakamı eksik yazmışım.. Hesap numarası yanlış çıkıyormuş.. hemen uzunca olan İBAN numarasını kontrol ettik.. Allahtan ajandamda yazıyordu..

'' paranızın miktarı 2300 TL. bir ay içinde hesabınıza yatacak '' dedi . Teşekkür ettim.. bakalım bakalım.. ne olacak..

Beni de arayıp iban numaramda bir yanlışlık var dediler yeniden bir dilekçe ve vergi kesintini gösteren belgeyi gönderin 1 ay içerisinde paranız yatar dediler. Aralık ayının 30 unda fakslamıştım. Bugün 22 ocak hala param yatmadı. Bakalım ayın sonuna 9 gün kaldı. Umarım yatar yoksa yine bimere yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zkasal -- 22 Ocak 2014; 23:05:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zkasal

quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

az önce Büyük Mükellefler vergi dairesinden bir bayan aradı.. umudu kesmiştim.. sürpriz oldu :)

Beni de arayıp iban numaramda bir yanlışlık var dediler yeniden bir dilekçe ve vergi kesintini gösteren belgeyi gönderin 1 ay içerisinde paranız yatar dediler. Aralık ayının 30 unda fakslamıştım. Bugün 22 ocak hala param yatmadı. Bakalım ayın sonuna 9 gün kaldı. Umarım yatar yoksa yine bimere yazacağım.

kardeş.. denize düşen yılana sarılır misali.. elimiz kolumuz bağlı..

• arkadaşlar 1 ay önce bimer vasıtasıyla şikayette bulunmuştum, sonunda param yatmış

Eşimin de soy adı sorunu vardı, vergi dairesinde kaydı düzelttirdik ve faks çektik henüz parası yatmadı.
    Dün itibariyle onunki için de bimere başvurdum bakalım ne zaman yatacak ?
  • Şirket değiştiripte parasını alan oldu mu ?
  • Ben şirket değiştirmiştim. Daha ödeme yapılmayınca verilen telefon numaralarından rastgele dahihi hatları aradım.

Karşıma çıkan kişi ilgiliende sağolsun, farklı birimdeymiş gerçi. Aktarım olanların biraz daha beklemeleri gerektiğini belirtti.

Eğer sorun olursa belirtilen telefon numarasından geri dönüş yaptıklarını ve bilgilendirme yapıldığını belirtti.

İçim biraz olsun rahatladı Beklemeye devam edeceğiz artık napalım.
  • Geçen cuma Büyük Mükelleflerden Aynur Hanım diye biri beni aradı neymiş efendim dilekçede yanlışlıklar varmış. Neresi yanlış dedim şube kodu hesap numarası falan filan yanlışmış. Neyse ki fotokopisi var elimde açtım baktım hiç bir yanlışlık yok IBAN numarasına kadar hepsi doğru. Bilgileri teyid ettikten sonra ne zaman hesabıma geçer dedim 1 ay sürer dedi. İşin trajikomik yanı da ağzımı açıp kadını paylayamamam. Ne olur ne olmaz devlet memurudur alır dosyamı sıranın en sonuna atar diye.

Yahu kardeşim bunlar nasıl insanlar daha vatandaştan gaspettikleri %15 leri ödeyemediler milyonlarca insana vaadettikleri %25 devlet katkısını nasıl ödeyecekler merak ediyorum. Topunun altına kibrit suyu.
  • nıye acılmıyor arkadas son sayfa hep ılk sayfa cıkıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: airspeed

nıye acılmıyor arkadas son sayfa hep ılk sayfa cıkıyor?

bütün forumlarda aynı problem yaşanıyor bu akşam....
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.