Şimdi Ara

Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.097
Cevap
59
Favori
352.352
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Arty

Geçen sene kendim ve eşimin 2 şey bireysel emeklilik ve 1 er hayat sigortası iadesi için başvurmuştum. Bireysel emeklik iadeleri bir kaç ay önce yapılmıştı, az önce hayat sigortasının iadeleri de yapıldı, artık alacak kalmadı çok şükür. Tüm poliçeler AVİVASA.

kardeş hayırlısı olsun.. bende 2013 şubat dosya tarihliyim.. sizin ne zamandı acaba ?

• 375 TL yatırdılar hesabıma
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, darısı başınızıa. Kasım 2012 dosya tarihi...
  • quote:

Evrak Tarihi15.11.2012
    Evrak No 226410
    Geldiği Tarih 15.11.2012
    Sigorta Şirketi ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT ANONİM ŞİRKETİ

Evrak Tarihi 15.11.2012
    Evrak No 226412
    Geldiği Tarih 15.11.2012
    Sigorta Şirketi VAKIF EMEKLİLİK ANONİM ŞİRKETİ

Salı günü(24 Aralık) yattı
  • walla bi benim (Aralık 2012 kayıtlı) yatmadı herhalde
    Bu arada yatan arkadaşlara hayırlı olsun
  • Arkadaşlar benim bilgiler aşağıda halen ses seda yok daha yeni tarihlilere yatmış bu nasıl iş

Evrak Tarihi
    26.11.2012
    Evrak No
    239242
    Geldiği Tarih
    26.11.2012
    Sigorta Şirketi
    ING EMEKLİLİK ANONİMŞİRKETİ

evrak Tarihi
    31.12.2012
    Evrak No
    291830
    Geldiği Tarih
    31.12.2012
    Sigorta Şirketi
    ING EMEKLİLİK ANONİMŞİRKETİ
  • yok millet bir sene 4 ay oldu hala yatan yok.

devlete borcumuz olsaydı faiziyle alırlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tansel67

yok millet bir sene 4 ay oldu hala yatan yok.

devlete borcumuz olsaydı faiziyle alırlardı.

Hakikaten hocam yaa. Ne ses var ne gelen ne de giden... Ne olacak bu durum?
  • Bir daha asla bulaşmam böyle işlere.
  • benimde Mart tarihli hala yatmadı sırket degısıklıgı var
    bıktım su turkiyedeki bitmek bilmiyen haksızlıklardan
  • bu konuda bu kadar mağdur var gözümü korkutuyor valla

ben garanti bankasından her ay 100tl ödeyerek bireysel emekliliğe dahil oldum. %25 verlet katkısı var dedıler

5 yıl çıkamazsınız dedi garanti bankası....ben 5 yıl sonra kendı rızam ile çıkmayı dusunuyorum ozaman bende mi sizin düştüğünüz duruma düşeceğim ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: boxor

bu konuda bu kadar mağdur var gözümü korkutuyor valla

ben garanti bankasından her ay 100tl ödeyerek bireysel emekliliğe dahil oldum. %25 verlet katkısı var dedıler

5 yıl çıkamazsınız dedi garanti bankası....ben 5 yıl sonra kendı rızam ile çıkmayı dusunuyorum ozaman bende mi sizin düştüğünüz duruma düşeceğim ???

yak yok ya.. sen çıksanda yeni kanun a gore kesinti olacak.. sen paçayı yırttın... en geç 2 haftada paranı cebinde bil...
  • ozaman üstad şöyle olacak. benim yatırdıgım tutar 3000tl olsa aldığım katkı karı 250tl olsa bunun %15'ini kesseler 37.50tl gibi bir kesinti ile çıkıyorum sanırsam diğer tüm parayı alıyorum öyleyse çok iyimiş ya neyse çıkmaya niyetim yok ama bank asya ile bireysel emeklilik yaptıranlar istediği zaman kesintiz çıkabiliyormuş bunu duymuştum oyüzden bende heveslendim çıkmaya sonrada vazgeçtim
  • Valla devlet %100 katkıda verse girmem.

Devletin hiçbir şeyine güvenmiyorum.

Keşke davayı açsaydım. Bütün evrakları hazırlamıştım.

Ne olursa olsun çevremdeki kimseye önermiyorum BESi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tansel67

Valla devlet %100 katkıda verse girmem.

Devletin hiçbir şeyine güvenmiyorum.

Keşke davayı açsaydım. Bütün evrakları hazırlamıştım.

Ne olursa olsun çevremdeki kimseye önermiyorum BESi.

uzun vadede ben kesinlikle öneriyorum... hele birde benim gibi şirket katkısı var ise ( devlet katkısı haricinde ) tadından yenmiyor :)
  • Arkadaşlar merhabalar..Bende sistemden ayrılmıştım o tarihten once fakat ıade alındıgını bılmıyordum.Su anda evrakları yollasak hala gecerlımı acaba iade konusu..Yoksa bellı bır basvuru suresımı vardı..
  • Evrak Tarihi: 05.12.2012
    Evrak No: 253464
    Sigorta Şirketi: Garanti Emeklilik

Halen ödeme falan yapılmadı. 2012 ekim de yolladım Aralık da kayda aldılar yıl oldu 2014 hala ödemediler. Vatandaşına ne kadar değer veren bir devletimiz olduğunu bir kez daha görmüş oldum.
  • Şirket değiştirip ödeme alanlar lütfen bilgilendirme yapabilir mi? Programmı ne gelecekti ödemeler başlayacaktı hatırladığım kadarıyla ama hala bir ödeme yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chirkincocuk

Arkadaşlar merhabalar..Bende sistemden ayrılmıştım o tarihten once fakat ıade alındıgını bılmıyordum.Su anda evrakları yollasak hala gecerlımı acaba iade konusu..Yoksa bellı bır basvuru suresımı vardı..

başvuru süresi agustos 2013 de bitti..
  • Basvuruyu kacırdık gitti 1000 tl ..Yapacak birsey yok demekkı bu saatten sonra..Tesekkurler sagolasın..
  • 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.