Şimdi Ara

Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.097
Cevap
59
Favori
352.281
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konuya yazılan mesajların %90 ının konu başlığı ile alakası yok
  • Ana parayı mı faizi mi alabiliyoruz ? meb ile ilgili msjım bulunsun inceleyeceğim Konuyu açan arkadaşa teşekkürler
  • bende anadolu hayattan bireysel emeklilik yaptım. maksat askere gidene kadar bi 5 6 milyar biriksin. çünkü kendim para biriktiremiyorum. çıktığımda zarar edeceğimi bile bile yaptım. sonuçta hiç para biriktirememekten iyidir diye düşünüyorum. kar etme amacında değilim. ha kar ederse eder farketmez. ama önceliğim bu değil. çıkarken giriş aidatını ödemek falan neyse de şu yüzde 15lik kesinti çok ciddi bi rakam. insallah kaldırılır
  • Groupama yetkili perşembe günü aradığımda yakında yasanın çıkacağını söyledi çok sevindim
  • quote:

Orijinalden alıntı: syruse

Groupama yetkili perşembe günü aradığımda yakında yasanın çıkacağını söyledi çok sevindim

Bende garantiye sordum şu anda konu hakkında bir bilgimiz yok dediler.Herkes işine geldiği için kıvırıyor bence
    İşallah lehimize sonuçlanır.Ben şimdi büyük mükelleflere başvuralı 1 ay oldu.Sonucu bekliyorum.
  • Konuyu ilk okuduğumda çok heyacanlandım, çünkü bireysel emeklilik sistemine 2005 yılında ciddi bir rakam yatırmıştım. Önceleri aylık 100 TL ödüyordum, Akbank'da bu konuda çalışan bayanın yanlış bilgilendirmesi ve muhtemelen kendi menfaati için, ev almak için tasarruf ettiğim 20.000 TL'yı BİS'e yatırdım. Bir kaç ay sonra ev satın aldığımda BİS'teki yatırdığım paramı çekmek istedim. Banka bana 17.000 TL ödeyebileceğini söyledi, o an neler yaşadığımı anlatamam. Nihayetinde ev aldığım için 17.000 TL yı kabul ettim.

Akbank Genel Müdürlüğüyle görüştüm; bizi yanıltan ve 3.000 TL zarara sokan bayanı şikayet ettim, tayinini Ankara'dan başka bir şehire çıkardılar. Ama ben ettiğim zararla kaldım. İnsanlara güvenmenin bir sonucu olarak bunları yaşadım. Sözkonusu kişiye ısrarla biz ev almayı düşündüğümüzü söylemiştik ama o bize istediğimiz zaman paramızı fazlasıyla alabileceğimizi söyledi, % 15 stopaj kesintisinden hiç bahsetmedi. Hattı zatında BİS'e büyük rakamlar yatırmak çok yanlış, önceki sayfalarda arkadaşların bahsettiği üzere; BİS uzun vadeli bir tasarruf aracı, kısa vadeli yatırım araçları herkesçe biliniyor.

Konuyu başlatan ve katkı veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yarın sabah Akbank'a uğrayıp, yazıyı aldıktan sonra ben de Büyük Mükellefler Vergi Dairesi'ne dilekçemi göndereceğim, inşallah hepimiz olumlu bir sonuç alırız.
  • Mali Müşavir arkadaşımla görüştüm, maalesef ben alamıyormuşum, 5 yıllık zamanaşımı nedeniyle. 2005 yılında çıkmıştım sistemden, 6 yıl oldu. Diğer arkadaşlar alırlar inşallah.
  • kardeşim iyi dinlemiyorsunuz banka elemanı anlatırken sonrada elemana suç buluyorsunuz . bende yaptırdım birçok arkadaşımın da var bu sistemden ancak hepsi nedense bu kesnitiden haberleri var.
    birtek sana mı anlatmamışlar yani.
    güldürme insanı yok efendim ankaradan başka yere tayin etmişlerde . bunu anlatıyorsun. çok büyük bir marifet.
  • berkmert737 , İnsanı tahrik etmesini çok iyi biliyorsun.

Doğru söylüyorsun, bankacı hanımefendi anlatırken sen yanımızdaydın, bizim gibi cahiller nerden anlayacak. İyi niyetli bankacı tek seferde bize 20.000 TL'yı yatırtdırdı, kendileri çok iyi niyetli. Sen olsan bir kaç ay sonra kullanacağın 20.000 TL parayı yatırırmıydım yada bir başkasına yatırmasını söylermiydin. Başka bir ile tayinini ben istemedim, Genel Müdürlüğün kendi kararı. Bu da benim marifetim değil, Bankanın çok marifetli personeline ödülü olsa gerek.

Burda başımdan geçen bir olayı sade bir anlatımla paylaşmıştım, ama ne yazıkki bazı kişilerin insanlara bilip bilmeden çamur atması çok hoş değil.

Forumlar bilgi ve deneyim paylaşım yeri, lütfen bunu gözönünde bulunduralım.
  • seni neden tahrik edeyim kardeşim. 20.000 TL para yatıracaksın toplamda ve soru sormayacaksın yada yapılan sözleşmeyi okumayacaksın. sana sözleşme vermediler mi yada hiçmi internet kullanmadında araştırmadın bu sistemi . bazı insanlar 20.000 TL biriktirmek için yıllar veriyorar sende para çok herhalde . sonrada insanların düzenleriyle ekmeğiyle oynayacaksın. O insan işinden olsaydı ne olacaktı.

öncelikle paranızın değerini bilin arkadaş sonra bırakın millete suç atmayı..
  • BES pazarlamacıların pekçoğu ya eksik bilgiden ya da kötü niyetten (daha çok prim almak için, işini kaybetmemek için vs s) potansiyel yatırımcıları yanlış yönlendiriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkmert737

seni neden tahrik edeyim kardeşim. 20.000 TL para yatıracaksın toplamda ve soru sormayacaksın yada yapılan sözleşmeyi okumayacaksın. sana sözleşme vermediler mi yada hiçmi internet kullanmadında araştırmadın bu sistemi . bazı insanlar 20.000 TL biriktirmek için yıllar veriyorar sende para çok herhalde . sonrada insanların düzenleriyle ekmeğiyle oynayacaksın. O insan işinden olsaydı ne olacaktı.

Bu kadar boş bir yorum olabilirmi,

adama 3000TL zarar ettirmiş ve suçlu oldugu için işinden atılması gerekirken tayinini çıkartmışlar sende gelmiş ya işinden olsaydı ne olacaktı diyorsun ! (kaldıki tayini çıkmışsa ve bu aşamaya gelmişse kayıtlı olan bütün konuşmalar arşiven çıkarılır ve dinlenir, suçu olmasaydı kimseye bişey olmazdı)

kimsenin ekmegi ile oynamam ama işini yapmayan veya yapamayanıda asla korumam,
  • takip
  • en iyisi bu BİS den cıkmak lazım
    galıba ben pismanım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoNstRuM

quote:

Orijinalden alıntı: berkmert737

seni neden tahrik edeyim kardeşim. 20.000 TL para yatıracaksın toplamda ve soru sormayacaksın yada yapılan sözleşmeyi okumayacaksın. sana sözleşme vermediler mi yada hiçmi internet kullanmadında araştırmadın bu sistemi . bazı insanlar 20.000 TL biriktirmek için yıllar veriyorar sende para çok herhalde . sonrada insanların düzenleriyle ekmeğiyle oynayacaksın. O insan işinden olsaydı ne olacaktı.

Bu kadar boş bir yorum olabilirmi,

adama 3000TL zarar ettirmiş ve suçlu oldugu için işinden atılması gerekirken tayinini çıkartmışlar sende gelmiş ya işinden olsaydı ne olacaktı diyorsun ! (kaldıki tayini çıkmışsa ve bu aşamaya gelmişse kayıtlı olan bütün konuşmalar arşiven çıkarılır ve dinlenir, suçu olmasaydı kimseye bişey olmazdı)

kimsenin ekmegi ile oynamam ama işini yapmayan veya yapamayanıda asla korumam,

ne kaydı kardeşim bilip bilmeden konuşma senin yorumun değil sen boşsun..

sadece telefon bankacılığındamı anlatıyorlar bu kampanyaları. bize anlatan gişe görevlisiydi. ne kaydı dünyadan haberin yok boş insan.

bir sürü paranı yatırdığın bir sistem ve araştırmadan nasıl yatırıyorsun kardeşim paranı senin aklın muhakeme ,hatta internet kullanma yeteneğin ama yok sanırım olsaydı imza atmadan ve o kadar primi yıllarca ödemeden önce sözleşmeyi okurdun sana ALLAH aklı neden vermiş sen neden bir banka görevlisinin aklıyla dünya kadar para yatırıyorsun.
    o insanların görevi zaten satış yapmak.Muhtemelende prim alıyorlardır.

sende tuzukurulardansın herhalde paran çok umursamadan araştırmadan her gördüğüm sisteme giriyorsun para yatırıyorsun sonrada insanları işinden etmeye çalışıyorsun.

sen tuzukuru olabilirsin kimse seni gırtlaklamadı gel bu sisteme gir diye. parana para katmayı iyi biliyorsun.
  • Buradaki tartışılan asıl mesele; BİS'ten ayrılan kişilerin ödedikleri anapara üzerinden devletçe kesilen % 15 stopajın geri alınabilmesi ve bu hususta Danıştayın açılan davaya vermiş olduğu olumlu karar.

Velhasılı kelam, konuyu başka mecralara çekmenin bir anlamı yok.

Bu başlığı takip eden kişiler, kendilerine katkı sağlayabilecek yorumları okumak ister.

Kısır ve nefisler üzerinden yapılan bir tartışmanın kimseye faydası yoktur.

Selam ile ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: adamım06

Buradaki tartışılan asıl mesele; BİS'ten ayrılan kişilerin ödedikleri anapara üzerinden devletçe kesilen % 15 stopajın geri alınabilmesi ve bu hususta Danıştayın açılan davaya vermiş olduğu olumlu karar.

Velhasılı kelam, konuyu başka mecralara çekmenin bir anlamı yok.

Bu başlığı takip eden kişiler, kendilerine katkı sağlayabilecek yorumları okumak ister.

Kısır ve nefisler üzerinden yapılan bir tartışmanın kimseye faydası yoktur.

Selam ile ...

A.S ama nefis başkalarının nefsi. ve onların çocuklarının nefsi. bir işe yatırım yapmadan olabilirliğini iyi araştırmak lazım. param para getirecek diye hoooop atlamamk lazım. bu sistem uzun vadede avantajlı bir sistem unutmayın. İnsanların ekmekleriyle oynamaya gerek yok
  • Bu arada BİS değil BES...
  • sonucu merak ediyorum takipteyim.

arkadaşlar ne kadar farklı düşünceler varmış bes konusunda. ben de 2008 den beri sistem içindeyim. öyle çok parada yatırmıyorum. 100 tl ayda.. konu ile ilgili o kadar çok bilgi var ki. hem de resmi sitede. herkes okur.. yarar zarar nasıl düşünürse kendine. lütfen birbirimizi hırpalamayalım.
  • arkadaşlar bi konuda yardım istiyorum sizden,

hangi vergi diliminde olduğumuzu bordromda yazan aşağıdaki terimlerden hangisine göre tespit edebilirim,

1-Kümülatif Gelir Vergisi Matrahı
    2-Önceki Aylar Gelir Vergisi Matrahı
    3-Gelir Vergisi Matrahı
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.