Şimdi Ara

bireysel emeklilik sistemi hakkında bilmek isteyeceğiniz herşey... (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.126
Cevap
49
Favori
248.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wellwet

Devlet katkısı 221,16 oldu bende :D Artacağına habire düşüyor :D

valla benimde 250 di.. 248 olmuş .... bizi yiyorlar galiba..
  • Birde fon olayı var...nedir bu?
    ben hiçbir talimat vermedim...
    bu fon her ay bana kazandırıyor mu?
    aylık 300 tl yatırıyorum....
  • Gündemi takip etmiyormusunuz. Paranızın değerlendirilmek üzere yatırıldığı neredeyse tüm yatırım araçları oluşan kaos nedeniyle düştü. Sizin yatırımlarınızın da eksi olması normaldir. Nasrettin hocanın kazan hikayesini hatırlayın.
  • Borsadan 92 binde çıktık kamu borç senetlerine girdik. Girdiğimden beri düşüyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetinmen

Gündemi takip etmiyormusunuz. Paranızın değerlendirilmek üzere yatırıldığı neredeyse tüm yatırım araçları oluşan kaos nedeniyle düştü. Sizin yatırımlarınızın da eksi olması normaldir. Nasrettin hocanın kazan hikayesini hatırlayın.

hııımmm.. gündeme baktım. paramı çapulcular eksiltmiş.. :) medya öle diyor.. vardır bir bildikleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

Gündemi takip etmiyormusunuz. Paranızın değerlendirilmek üzere yatırıldığı neredeyse tüm yatırım araçları oluşan kaos nedeniyle düştü. Sizin yatırımlarınızın da eksi olması normaldir. Nasrettin hocanın kazan hikayesini hatırlayın.

hııımmm.. gündeme baktım. paramı çapulcular eksiltmiş.. :) medya öle diyor.. vardır bir bildikleri

Varsın param eksilsin diktatörlük darbeler olmasın başımda . Çocuklarımıza özgürlüğü, demokrasiye inanan bir ülkeyi bırakalım o yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend_Come_Back

quote:

quote:

Varsın param eksilsin diktatörlük darbeler olmasın başımda . Çocuklarımıza özgürlüğü, demokrasiye inanan bir ülkeyi bırakalım o yeter

Alıntıları Göster

kesinlikle katılıyorum...

ben çocugumun birilerinin karşısında el pençe divan diz çökmesini istemiyorum.. ( anladınız siz beni ) aklını kullanmasını bilsin Kul' a Kul luk etmesin.. bir haftada 500 TL ye yakın kaybım var.. zerre kadar gözüm yok.. bu Vatan'a helal hoş olsun..

• quote:

quote:

Gündeme bakmakla çoook iyi etmişsiniz. Aman ihmal etmeyin. Neme lazım çoluk çocuk elpençe divan durmasın.

• quote:

quote:

quote:

Gündeme bakmakla çoook iyi etmişsiniz. Aman ihmal etmeyin. Neme lazım çoluk çocuk elpençe divan durmasın.

Değerli tavsiyeniz için Çoookkk teşekkür ederim.. ne demek istediğinizi açabilirmisiniz ?? biraz anlama özürlüyümde kusura bakmayın.

• 10 Mayıs'da 16.988,47 tl iken fon varlık değerim, üzerine 75 TL devlet katkısı ve 300 TL pirim yatmasına rağmen bugün (yani tam bir ay sonra) 16.987,13 TL'ye düşmüş. Yani bir ayda 376,34 L zarar etmişim!

BES'in ne anlama geldiğinin anlaşılması için, güzel bir örnek!
  • quote:

10 Mayıs'da 16.988,47 tl iken fon varlık değerim, üzerine 75 TL devlet katkısı ve 300 TL pirim yatmasına rağmen bugün (yani tam bir ay sonra) 16.987,13 TL'ye düşmüş. Yani bir ayda 376,34 L zarar etmişim!

Üstadım ne yapalım parayı çekip yiyelim mi?. Bakın kendimden bir örnek vereyim geçen ay 5 gr altın aldım. Bu ay para yetmedi 2 gr bozdum.. EE ben ne anladım bu işten.. Yatırım yapamıyoruz ki. Hemen bir ihtiyaç çıkıyor. Ama bes te parayı ordan almak o kadar kolay değil.. İşte besin en güçlü yönlerinden biri bu...
  • quote:

quote:

10 Mayıs'da 16.988,47 tl iken fon varlık değerim, üzerine 75 TL devlet katkısı ve 300 TL pirim yatmasına rağmen bugün (yani tam bir ay sonra) 16.987,13 TL'ye düşmüş. Yani bir ayda 376,34 L zarar etmişim!

Üstadım ne yapalım parayı çekip yiyelim mi?. Bakın kendimden bir örnek vereyim geçen ay 5 gr altın aldım. Bu ay para yetmedi 2 gr bozdum.. EE ben ne anladım bu işten.. Yatırım yapamıyoruz ki. Hemen bir ihtiyaç çıkıyor. Ama bes te parayı ordan almak o kadar kolay değil.. İşte besin en güçlü yönlerinden biri bu...

@Legend_Come_Back, üstad zaten sistem oradan yükleniyor bize, ben de o yüzden BES'de kalıyorum hala. Bunları yazmamın sebebi, BES'e gireceklerin müşteri temsilcilerinin (ve BES sitelerinin) yalan rakamlarına inanmayıp, hayale kapılmayıp gerçekler görmeleri! Sisteme girdiğimde, YKB'nin BES sitesi (200 TL'ydi yatırdığım aylık ve devlet katkısı yoktu) 5 Yıl sonunda 20 bin üstü bir birikime erişeceğimi ifade ediyordu :) Primimi düzenli arttırdım, üstüne 3 parti devlet katkısı yattı ve ben 17bin gibi bir rakamdayım, bir de üstüne ertelenmiş giriş ücreti var (700-800 TL) :)

Vurgum bunadır, boşuna hayale kapılmayın :D

• quote:

quote:

quote:

@Legend_Come_Back, üstad zaten sistem oradan yükleniyor bize, ben de o yüzden BES'de kalıyorum hala. Bunları yazmamın sebebi, BES'e gireceklerin müşteri temsilcilerinin (ve BES sitelerinin) yalan rakamlarına inanmayıp, hayale kapılmayıp gerçekler görmeleri! Sisteme girdiğimde, YKB'nin BES sitesi (200 TL'ydi yatırdığım aylık ve devlet katkısı yoktu) 5 Yıl sonunda 20 bin üstü bir birikime erişeceğimi ifade ediyordu :) Primimi düzenli arttırdım, üstüne 3 parti devlet katkısı yattı ve ben 17bin gibi bir rakamdayım, bir de üstüne ertelenmiş giriş ücreti var (700-800 TL) :)

Vurgum bunadır, boşuna hayale kapılmayın :D

Üstadım bes aracılarına inanmak çocuğun şeker için bakkal amcaya inanmasından farkı yoktur. Kesinlikle kimse hayale kapılmasın hele fon yönetmiyorsa hiç kapılmasın..

• Beyler benim garanti bankası üzerinden BES girişim mevcut. Ancak bunu Garanti bankasından alıp denizbank'a geçirmek istiyorum. herhangi bir kesintiye maruz kalırmıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogi1907

Beyler benim garanti bankası üzerinden BES girişim mevcut. Ancak bunu Garanti bankasından alıp denizbank'a geçirmek istiyorum. herhangi bir kesintiye maruz kalırmıyım ?

Sözleşmede varsa alırlar her türlü affetmezler.
  • Alternatif olarak birikim hesabı açabilirsiniz. Her bankada var mı bilemiyorum ama ziraat, garanti, finansbank gibi bankalarda gördüm bunu. Her ay belirleyeceğiniz tutar kadar ister hesabınızdan ister kredi kartınızdan (kartınıza borç olarak yansıtılarak) birikimli mevduat hesabınıza aktarılıyor. Bankanın belirlediği vadelerde faiz getirisi de hesabınıza aktarılıyor. İnternet ve telefon bankacılığı kanallarından kapatamıyorsunuz. Hesabınızın açıldığı şubeye giderek kapatabiliyorsunuz sadece. Bu da bir kaç günü bulabiliyor. Bu alternatif varken bes pek anlamlı gelmedi bana. Devlet katkısını saymazsak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flodd

Alternatif olarak birikim hesabı açabilirsiniz. Her bankada var mı bilemiyorum ama ziraat, garanti, finansbank gibi bankalarda gördüm bunu. Her ay belirleyeceğiniz tutar kadar ister hesabınızdan ister kredi kartınızdan (kartınıza borç olarak yansıtılarak) birikimli mevduat hesabınıza aktarılıyor. Bankanın belirlediği vadelerde faiz getirisi de hesabınıza aktarılıyor. İnternet ve telefon bankacılığı kanallarından kapatamıyorsunuz. Hesabınızın açıldığı şubeye giderek kapatabiliyorsunuz sadece. Bu da bir kaç günü bulabiliyor. Bu alternatif varken bes pek anlamlı gelmedi bana. Devlet katkısını saymazsak.

BES de devlet katkısı dipsiz bir kuyu gibi.. bence zerre kadar cazibesi yok.. nasıl deprem paraları ile babalar gibi duble yollar yaptılar .. buradaki devlet katkısı ilede başka bir şey yapmayacaklarının garantisi yok... beni BES e çeken tek şey , çalıştığım şirketin bana yaptığı güzellik.. Şirket katkısı olmasa girmezdim...

• quote:

Eveett, bugün 16,864 TL yatırımlarım :) yani 40 günde 500 TL kadar zarar!!!

Haftasonu minimal riskli fonlara geçeceğim, 500 TL zarar sanırım 1 yılda geri döner, 10 yıl sonra ekstra bir vergi çıkarmazlarsa, ana paramı ancak alacağım :)
  • quote:

quote:

Eveett, bugün 16,864 TL yatırımlarım :) yani 40 günde 500 TL kadar zarar!!!

Haftasonu minimal riskli fonlara geçeceğim, 500 TL zarar sanırım 1 yılda geri döner, 10 yıl sonra ekstra bir vergi çıkarmazlarsa, ana paramı ancak alacağım :)

Üstad kazanan fon yok son 1 aydır. Piyasalar rezalet. Ben şimdi bir miktar borsa fona girdim. Düşüşlerden faydalanmak adına..Hayırlısı bakalım..

• Herkese selamlar.

Arkadaşlar benim anlayamadım bazı hususlar var. Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Vakıfemeklilik sistemine üyeyim. GELİR AMAÇLI TÜRK EUROBOND EMEK.YAT.FONU'ndayım. Aylık 151 TL ödeme ile 1 yıldır sistemdeyim. Zaman zaman hesabımı dondurdum. Hesabımın son durumu;

Yatırıma Yönlenen Tutar 1.522,67
    Bugünkü Değeri 1.573,01
    Kar/Zarar 50,34

1 Yıldır benim kârım 50 TL midir. Bu mudur emeklilik sistemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangerous -- 26 Haziran 2013; 20:55:08 >

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.