Şimdi Ara

Birde iyi yanından bakın !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet , kötü bir coğrafyada doğduk , ekonomi iyi değil , alım gücümüz çok kötü , paranın değeri yok ama müslüman olarak doğduk , ya Amerika'da veya herhangi bir avrupa ülkesinde dogsaydik ? Bu sefer Hristiyan ve Yahudi olarak ölüp ebedi cehenneme giderdik, sonra İslam'ı araştırıp inanmak zor olurdu , direkt müslüman olarak doğduk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evrenin en değerli hediyesi imandır.Perdeler açıldığında yeniden başlayacağız.Diğer hayatı çok merak ediyorum.Bazen çok garip bir his geliyor.Dünya yabancıymış gibi hissediyorum.Burda ne işim var diyorum.Varolmak garip geliyor.Ruhun evi burası değil.Evine özlem çekiyor.

Edit:Ha birde başka ülkede doğsan Müslüman olmazdın gibi bir şey yok.Hidayet Allahtandır.Öyle olsaydı dinden çıkıp tekrar Müslüman olanlar olmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 8 Temmuz 2020; 23:37:49 >
  • Cerade kullanıcısına yanıt

Sonradan İslam'ı seçen var ama az bir kesim , çogu İslam dinini araştirmiyor veya İslam'a kin besliyor. Veya kendi dinlerini doğru sanıyorlar

• Troll olduğunu düşünüyorum inandiramazsin bana ciddi oldugunu

• İnanmak zorunda değilsin İslam'a ama öldüğünde pişman olacaksın

• quote:

Orijinalden alıntı: kortekes

Sonradan İslam'ı seçen var ama az bir kesim , çogu İslam dinini araştirmiyor veya İslam'a kin besliyor. Veya kendi dinlerini doğru sanıyorlar

Hocam zaten pek azı hariç doğru yola dönmezler diyor.

• Herkes kendi inandığının hak din olduğunu söylüyor.

Sen diğer dinleri araştırdın mı? En azından kitaplarından bir alıntı söyleyebilir misin?

"Bizimki hak din niye araştırıyım ki?" çoğunluk böyle diyor diğer din mensupları da aynen bu kafada. Araştırmayan bir kişi aileden kaldığı gibi inanır devam eder.

• Bakara 62

Şüphesiz, iman edenler; yahudilerden, hıristiyanlardan ve Sâbiîler’den de Allah’a ve âhiret gününe inanıp sâlih amel işleyenler için rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur; onlar üzüntü de çekmeyecekler.

Al - i İmran 85

Kim İslâm’dan başka bir din arama çabası içine girerse, bilsin ki bu kendisinden asla kabul edilmeyecek ve o âhirette ziyan edenlerden olacaktır.

Hangisi doğru acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Zaten insanların çoğu cehenneme gidecek hemde sonsuza kadar, kafir çok dünyada , müslüman olup günahları olanda girecek affedilmezse ama sonsuza kadar azap girmeyecek günahı kadar yanacak

• Einar Solberg kullanıcısına yanıt

Bu İslam gelmeden önceki Hristiyanlar dan bahsediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kortekes

Bu İslam gelmeden önceki Hristiyanlar dan bahsediyor

İslam tarihi bilmeden İslamı araştırdım zannedenlere laf anlatamazsın.Sanıyor ki Kuran bir anda indi.Yaşanan olaylara, sorulan sorulara göre indi.Çelişki buldum diye geliyorlar sonra Birde iyi yanından bakın ! 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 9 Temmuz 2020; 0:1:47 >
  • 3 ana din karşılaştırılınca birinden diğerine geçmek için çok büyük nedenler yok gibi aslında. Ana mesajlar hep benzer

Tabi hepsini bildiğimden değil de mesela yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Death -- 9 Temmuz 2020; 0:32:28 >

Kitabınızda kuran apaçık ve evrenseldir yazmıyor mu? İslam tarihini bilmeye ne gerek var bu ikisi doğruysa? Apaçık ve evrensel değil o zaman.

• Dindar olduğun halde para konuları ,maddi içerikli konular açman.Kendinle çelişiyorsun.Senin trol olduğunu düşünüyorum

• Hocam sen de dh yi ateist yapma timinden misin?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tamam da ne olmuş ki hiristiyan olarak dogsaydik?

• ABD ve Avrupa'da kendisi öğrenip müslüman olan çok var. Biraz araştırsak doğru kaynaklar ile müslüman olurduk

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.