Şimdi Ara

Birçok Fakir Ülkenin Araç Alım Gücünün Bizden Daha Olması Gerçeği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkiye'deki araç sayısı maalesef düşük... Cumhurbaşkanı Erdoğan dedi ya, "Her evde araba var, kapıcısında araba var. İkinci elde araç yetişmiyor. Hepsinin istatistiklerini tutuyoruz. Nerede ne oluyor, ne satılıyor bunların hepsini gayet iyi biliyoruz", diye, istatistikler Erdoğan'ı yanlış çıkarıyor maalesef. Türkiye'de 2021 TÜİK istatistiklerine göre 1000 kişiye 254 araç düşüyormuş, toplam araç sayısı 21,190,113... Bu rakamlara sadece araba değil, kamyonet, otobüs ve diğer araçlar dahil; motosiklet gibi iki teker araçlar dahil değil.

Fakir bildiğimiz birçok ülke bile daha iyi konumda... Kağıt üstünde bakıldığında asgari ücreti TR'den daha düşük, ama alım güçleri TR'den daha iyi... Araç sayısı listesinde Dünya genelinde Türkiye'nin sıralaması 66 maalesef...

Birçok Fakir Ülkenin Araç Alım Gücünün Bizden Daha Olması Gerçeğien.wikipedia.org
    List of countries by vehicles per capita - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_vehicles_per_capita

• O değilde küçük ülkelerde bu kadar fazla araba nasıl sığıyor onu merak ediyorum.

Örneğin Monaco dediğimiz yer toplam 2 km2'lik bir yer, aşağıdaki linkte 2015 verilerine göre toplam 41055 araba kayıtlıymış.

Bu kadar araba küçücük ülkeye nasıl sığıyor?

Link: https://www.euro.who.int/__data/assets/pdf_file/0017/301814/Monaco-GSRRS-2015-en.pdf

• Brotha B kullanıcısına yanıt

Bunun cevabını ben de merak ediyorum...

• Şöyle trajik bir grafiğe rastladım

• limbesh kullanıcısına yanıt

Bizim devlet, araba üreten şirketlerin satışından daha fazla payı kendisi alıyor müşteriden... "Vergilendirme haraçtır" diye bir laf var da, bu kadarı da olmaz, insan utanır ürünün değerinden daha fazla haraç kesmeye.

• Daimon88 kullanıcısına yanıt

Devlet kendi kendinden hıncını alıyor :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.