Şimdi Ara

Biraz önce çok kötü bir kaza atlattım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 12
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 33 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • brkprlk35 (2 mesaj) Acil Stop (2 mesaj) Guest-1C9B63C59 (2 mesaj) JustOffer (1 mesaj) VideSupra (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (10 mesaj) Mobil (4 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • İnternetde kaza videoları izlerdim hep ama tüm kurallara uyan ve dikkatli araç kullanan biri olarak bizzat başıma geleceğini hiç aklımın ucundan geçirmezdim.Nasıl oluyorda ters şeride giren ruh hastaları ile masum insanlar kafa kafaya çarpışıyorlar anlam veremezdim, kaza videoları izlerken hep içimden ah be keşke sağa kırsaydın direksiyonu derdim ama gerçek hayatta malesef öyle olmuyormuş o kısacık süre içerisinde insanın aklına bir sürü senaryo geliyor ve bu senaryolardan sadece bir tanesini seçerek ona göre aksiyon alıyorsun.İşte o an aklından geçen tek düşünce bu kararın doğru olmasını ummak...Gerçekten yapabileceğin başka hiçbir şey yok.

Uzun lafın kısası aşşağıda krokisini çizdiğim gibi gerçekleşti olay, olay yaşandığında orada sadece ben ve bu sığır kişi vardı.Kırmızı ile belirttiğim aracı ben kullanıyordum ve yanımda babamda vardı.Bir ara yola girdim, gidiş geliş olarak ikiye ayrılmış tek şeritli bir yol ve bağlandığı caddeler tek yön.İleride okul olduğu için yaya geçidi koymuşlardı ve doğal olarak hız limiti 30km/s olarak belirtilmişti.Ben hız limiti dahilinde ilerlerken, yola aniden mavi ile göstermiş olduğum araç girdi ve direkt olarak benim şeridime daldı.Sonrada süratli bir şekilde üzerime doğru sürmeye başladı.

Son ana kadar bekledim, eğer durmazsa yada üzerime gelmeye devam ederse tam yaklaştığı anda onun şeridine doğru sert bir şekilde direksiyonu kıracaktım.O kadar yaklaşmıştı ki, aracında siyah cam filmi olmasına rağmen sırıtarak telefonda birileriyle mesajlaştığını görebildim.Tam o sırada kafasını kaldırıp beni görünce gözleri faltaşı gibi açıldı ve tam çarpışmak üzereyken son anda direksiyonu kendi şeridine doğru kırarak kurtardı, tabi bunda benimde frene dokunmamın büyük payı var.

Herşey okadar hızlı gelişti ki, kornaya basacak vaktim bile olmadı.Frene basıp tamamen dursam, belkide bizi görmeyip çarpacaktı.Belki karşı şeride geçsem, o sırada oda oraya kıracaktı.Bilmiyorum gerçekten çok berbat bir durum, insan o an ne yapacağını şaşırıyor.Umarım hiçbiriniz böyle bir şey yaşamazsınız.Bu konuyu aslında kamu spotu gibi bir uyarı olması için açmış bulundum, lütfen yolda giderken aracınızın multimedya sistemiyle ya da telefonunuzla oynamayın, hem kendi hem başkalarının canına kastetmeyin.Lütfen gözünüz hep yolda olsun, işte o izlediğimiz videolar aslında böyle çok basit hatalar yüzünden gerçekleşiyor.

Bugün bu kaza yaşanmış olsaydı ve babama birşey olsaydı o karaktersizi elimden alamazlardı yaşatmazdım onu, sırf babam öfkelenmesin kalbi felan sıkışmasın diye olay yaşandıktan sonra o şahısın peşinden gitmedim.Eğer araçta tek başıma olsaydım muhtemelen onu yakalar ve telefonunu münasip yerine monte ederdim.O kadar öfkeliyim ki , babam yaşlı başlı insan o an heyecanlanıp kalbide sıkışabilirdi.İki saattir küfür ediyorum o şahısın ardından, keşke araç içi kameraya sahip olsaydım da bu şahıstan şikayetçi olabilseydim.Herşey okadar hızlı gerçekleşti ki plakasını bile alamadım, hemen kaçtı gitti zaten.

edit: Bu arada iyi ki okulun önünde öğrenciler felan yoktu, eğer bir çocuk o sırada karşıdan karşıya geçiyor olsaydı muhtemelen şuan hayatını kaybetmiş olurdu.

Biraz önce çok kötü bir kaza atlattım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1C9B63C59 -- 22 Haziran 2021; 12:46:4 >

|
    |

• O ne kadar saçma bir yol dizaynı. Öğrencilerin okul servisine yolun ortasından binmesi lazım.

O zaman karşıdan gelen yolu bilmiyor olabilir. Doğal olarak sağ şeride girmiş. Muhtemelen o da sizin ters şeritten geldiğinizi düşünmüştür.

Bugün ucuz kurtuldunuz belki ama başka bir gün bu kadar kolay kurtulamayanilirsiniz karayollarına dilekçe ile başvurup bu saçmalığı sonlandırmalarını talep edin derim.

• geçmiş olsun hocam

• Geçmiş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Krokide kendini ters şeritte çizmişsin. Krokiye göre sen adamın şeridine girmiş gözüküyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Krokide kendini ters şeritte çizmişsin. Krokiye göre sen adamın şeridine girmiş gözüküyorsun.

bu yol böyle yapılmış karayolları tarafından, yanlış tarafta gibi görünüyorum ama orası olmam gereken yer yeni doğru şeritteyim.Benim gittiğim yönde sağa dönüş yok zaten mecburi sola dönüş var.Yine aynı şekilde mavi araçta mecburi sola dönecek çünkü ana caddeler tek yön.Dikkat ederseniz zaten yolun girişinde refüj var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1C9B63C59 -- 22 Haziran 2021; 13:32:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1C9B63C59

bu yol böyle yapılmış karayolları tarafından, yanlış tarafta gibi görünüyorum ama orası olmam gereken yer yeni doğru şeritteyim.Benim gittiğim yönde sağa dönüş yok zaten mecburi sola dönüş var.Yine aynı şekilde mavi araçta mecburi sola dönecek çünkü ana caddeler tek yön.Dikkat ederseniz zaten yolun girişinde refüj var.

Alıntıları Göster

O ne kadar saçma bir yol dizaynı. Öğrencilerin okul servisine yolun ortasından binmesi lazım.

O zaman karşıdan gelen yolu bilmiyor olabilir. Doğal olarak sağ şeride girmiş. Muhtemelen o da sizin ters şeritten geldiğinizi düşünmüştür.

Bugün ucuz kurtuldunuz belki ama başka bir gün bu kadar kolay kurtulamayanilirsiniz karayollarına dilekçe ile başvurup bu saçmalığı sonlandırmalarını talep edin derim.

• Sen neden yolun solundan gidiyorsun? Türkiye'de trafik sağdan akmıyor mu?

• Tam konumu söylerseniz Google Maps üzerinden bakalım gerçekten merak ettim doğrusu. Böyle bir dizayn nasıl olabilir? Trafik levhalarına kadar çok saçma..

• brkprlk35 kullanıcısına yanıt

Benzer bi yol için link paylaşıyorum. Bence illa böyle bir yol dizaynı olması gerekiyorsa benim attığım yer gibi ortada şeritleri ayıran bir şey olması gerekli. https://www.google.com.tr/maps/@41.0911572,28.9827021,19.25z

• Scutigeromorpha kullanıcısına yanıt

Tabii böyle olduktan sonra sorun yok ama diğer türlüsü gerçekten saçma..

• Diğer sürücü aşırı hızlı olabilir ancak yol da sıkıntılı. En azından bariyer koysunlar okul varken.

• Geçmiş olsun.Allah korumuş. E5 te giderken Topkapı istikameti yönünde Yeşilköy civarı en sağ şeritteyken yan yolu ayıran bariyerin arasındaki boşluktan dikine önüme çıkmıştı hayvanın biri. Refleksle sola kırdım Allah'tan solum boştu yoksa facia.

• balıkesir mi orası. Balıkesirli bir arkadaş ta söylüyordu böyle bir ters yön var diye orada.

Ama hatırladığım kadarıyla arada kaldırım taşı olması lazımdı.

Eğer öyle bir ayrım yaptılarsa bence o yolu bölmeleri lazım kaldırım taşı ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: VideSupra

balıkesir mi orası. Balıkesirli bir arkadaş ta söylüyordu böyle bir ters yön var diye orada.

Ama hatırladığım kadarıyla arada kaldırım taşı olması lazımdı.

Eğer öyle bir ayrım yaptılarsa bence o yolu bölmeleri lazım kaldırım taşı ile.

yanı evet gerçek halını gormek lazım ve bölmek lazım böyle ise her gün kaza olur zaten kesın belırten bır durum vardır ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer karşınızdaki aracın şoförünü göremiyorsaniz yada yola bakmadan geldiğini görüyorsanız hemen uzun korna çalın ki manevra için zaman kalsin.

"son ana kadar bekledim" sizin hatanizda son ana kadar beklemek olmuş ama Allahtan bişey olmamış. geçmiş olsun.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.