Şimdi Ara

Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam | TRT 1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
3.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TRT 1 ekranlarında yepyeni bir dizi başlıyor: Bir Zamanlar Osmanlı "Kıyam"
    Patrona Halil İsyanı’nı konu edinen ve başrollerinde Türkan Şoray’ın yer aldığı “Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam” dizi filminin çekimleri Kocaeli’de başladı.

Projeyi üstlenen şirketin uygulayıcı yapımcısı Engin Acurer, gazetecilere yaptığı açıklamada, dizinin senaryosunu Ertan Kurtalan, Gürsel Korat, Hilal Yıldız ve Abdullah Akın’ın yazdığını belirterek, dizinin Osmanlı Devleti’ndeki en önemli isyanlardan biri olan 1729′daki Patrona Halil İsyanı’nı konu aldığını söyledi.

Dizinin kodrosu şöyle; Türkan Şoray (Hatice Sultan), Cemal Hünal (Murat), Aslı Tandoğan (Canseza), Tolga Karel (Kasım), Fırat Tanış (Patrona Halil), Öykü Çelik (Çeşmidil), Kerem Atabeyoğlu (3. Ahmet) ve Hazım Kömürcü (Damat İbrahim Paşa).

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Sır kanunu değilmiydi bu? Kostumler boşa gitmesin diye bunamı çevirdiler diziyi.
  • Muhteşem Yüzyıl patladıktan sonra bu tür yapımları daha çok görürüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Muhteşem Yüzyıl patladıktan sonra bu tür yapımları daha çok görürüz.

+1907
  • Kadrosu iyi.Fragman hoş duruyor.Sanki Muhteşem Yüzyıl'dan daha iyi çıkacak gibi geliyor.Aslı Tandoğan için şans vericem.
  • Bu dizi Muhteşem Yüzyıldan daha iyi olabilir.
  • Türkan Şoray diğer dizide değil miydi ona ne oldu
  • dizi pazartesi başlıyormuş sanırım
  • Kadrosu itibariyle izlenebilirliği yüksek olan dizi.İlk bölümden saçma sapan yapmacık hareketler olmazsa tutar gibime geliyor.
  • Izleyen var mı arkadaşlar, nasıl buldunuz diziyi?
  • Muhteşem Yüzyıl'dan sonra böyle 2500 tane yapım yapılsın hiçbiri izlenmez onda ki kadro ve oyunculuk hiçbir dizide yok çünki.
  • Bence çok daha güzel olacak diğer dizi iyice terbiyesizleşti haremden çıktıgı yok Kanuni'nin
  • çekildiği mekanlar ve ortam bence çok güzel, birkaç oyuncu dışında diğerleri pekte iyi değil buda izlenme için eksi bir yön olabilir. keşke türkan şoray yerine daha başka birini bulsalarmış
  • hiç fena değil rahatlıkla izlenebilir
    gerçek tarihin içine bir kurguyu yerleştirmeleri çok güzel, prodüksiyon olarak çok başarılı
  • Patrona Halil cuk demiş resmen
  • Dizinin reklamı iyi yapıliyor.Şehrin içine bile asmışlar hep dizinin posterlerini.Bence Muhteşem Yüzyıl kadar ilgi uyandırmayacak.
  • izleyen var mı nasıl dizi
  • Yarısına kadar izleyebildim.
    Şans verilebilir bir diziye benziyor.
  • izleyen var mı?
  • Ben biraz izledim ama beğenmedim açıkçası pek. Yani paradan kısılmış kostümler vasat.
    Hele yeniçeriler o kadar güçsüz gösterilmiş ki, Osmanlı Yeniçerilerinin kemikleri sızlamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starkbsb -- 13 Mart 2012; 21:30:33 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.