Şimdi Ara

Bir yığın kitap önerisi istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
2
Favori
682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, okunduğu zaman insanı bi garip hissettiren , hayata , aşka , sevgiye bakış açısını değiştiren ve yeni fikirler oluşmasını sağlayan kitaplar arıyorum.Hiç bir zaman kitap ayırt etmem önerilerinizi tek tek not alıp okuyacağım şimdiden teşekkürler.Örnek vermek gerekirse "Ivan Ilyiç'in Ölümü" , "Ölü Ozanlar Derneği" , "Insan Ne ile Yaşar" tarzı kitaplar.Önerilerinizi bekliyorum.

• Leo Buscaglia'nın bütün kitaplarını öneririm. Sevgi ve 9 numaralı otobüsle cennete kitaplarını ilk okursanız daha iyi olur. Roman tarzında değil ama güzeldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talha..metin -- 20 Ağustos 2014; 12:55:15 >
  • Albert Camus ve Adam Fawer ın butun kitapları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simyacı öneririm. Bahsettiğin gibi bitirdikten sonra garip hissettim. Baş karakterin aşık olduğu kıza olan aşkı ise hayran ediyor insanı kitaba. Ve adam hiçbir zaman yılmıyor. Tavsiye ederim.
  • Empati.
  • Arkadaşlar önerilerinize dayanarak şu kitapları listeye ekledim ;
    Leo Buscaglia - Sevgi ve 9 Numaralı Otobüsle Cennete
    Albert Camus - Mutlu Ölüm , İlk Adam ve Düşüş
    Adam Fawer - Olasılıksız ve Empati
    Paulo Coelho - Simyacı
    Hocam bide Leo Buscaglia romanlarında hayatı çok toz pembe anlattığı için bir çok eleştiri almış ve kitaplarının hepsi hemen hemen aynıymış.Ama verdiğiniz iki kitabın siparişini bugün veriyorum , ve yeni önerilere acığım up!
  • kardeşimin hikayesi uçurtma avcısı
    yeryüzü çocukları serisi(5 adet)
    benim adım kırmızı
    kar
    cevdet bey ve oğulları
  • Siddhartha (can yayınları)
    Düşünceler ve Sohbetler - Epictetos (kaknüs yayınları olmalı)
    Tanrı daima tebdili kıyafetle gezer (okumadım ama sizin istediğiniz tarzda)
    Tolstoy - Bilgelik Takvimi
    Sol Ayağım (filmi de izlenmeli kitabı da okunmalı)
    Martı - J.Livingston
  • selçuk aydemir - mahalleden arkadaşlar
    robin sharma - ferrasini satan bilge kitapları
  • Stefan Zweig - Satranç kitabını da öneririm.
  • Orhan Pamuk herhangi birini aç oku başta Yeni Hayat, Kara Kitap ve Masumiyet Müzesi olmak üzere.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Martı Jonathan Livingston
  • "okunduğu zaman insanı bi garip hissettiren , hayata , aşka , sevgiye bakış açısını değiştiren"

Herhalde "Kürk Mantolu Madonna" bu tanıma uyuyor.
  • Kuyucaklı Yusuf

• George Orwell - bindokuzyüz seksendört hayvan çiftliği de önerilenler arasında fakat okuma şansım olması henüz. Sebahattin ali- Kürk Mantolu Madonna şiddetle tavsiye ederim. Dan Brown'un bütün kitaplarını okumalısınız bence. Khaled hosseini - Bin Muhteşem Güneş ve Uçurtma Avcısı, İskender Pala-OD, Can Dündar-Aşka Veda, Mümin Sekman-Herşey Seninle Başlar. Önerebileceklerim bunlar göz atıp kendi çizginize uyanları listenize alabilirsiniz.

• Oğuz Atay'dan

Tutunamayanlar
    Tehlikeli Oyunlar
    Korkuyu Beklerken
  • selçuk aydemir - mahalleden arkadaşlar. kesinlikle oku kaçırma
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.