Şimdi Ara

Bir yerlere borcu olmayan biri var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Milleti bankalarin, tefecilerin, factoring sirketlerinin kucagina atarak büyüme saglama mantalitesinde iken devlet, borcsuz olmak zor. Zaten sistem de tamamen onlara yariyor. Herkes maasla, calismayla, borca girmeden bir seyleri alabilecek olsaydi bankalar, tefeciler, factoring o bu ne yapardi ? Böyle bakmak lazim konuya. Dünyadaki küresel sistemin sahipleri zaten onlar. Ama az, ama cok amac zaten herkesi bu sistemin kölesi haline getirmek.

• 1 hafta öncesine kadar sıfır borç düz hesap 50 bin alacak vardı ? Şimdi 50 bin alacak 100 bini aşkın borç var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muaz1984 kullanıcısına yanıt

nasıl oldu bu merak ettim?

Benimde 10bin borç var ama çok değil keyfi harcama. Ödenir.

• Hiç kullanmadığım arabanın bir vergisi kaldı. Bir günde üç katına çıkarıp sonra bankadan ödemeleri de kaldırdığı vergisi. Zaten, bankadan ödemeyi kabul etmediği için kaldı.

Postaneye yolum düşerse diye bekliyor. E-devlet de kredi kartı olmadan ödeme almıyor. Havale de almıyor. Havale neden alınmıyor bilmek mümkün değil, sanki karşıda bir devlet değil de tefeci var. Herhalde devletin şirket gibi yönetlmesi sadece biz hizmet (satın) alırken geçerli. Kredi ödeme sayfasına bilgisayar güvenlik uyarısı veriyor, "secure" statüsü yok. Bütün seçmenler gibi adresimi ismimle beraber bütün dünyayla paylaşmış e-devlete kredi kartı numarasını da vermek niyetinde değilim ben de. Herhalde benden kaçar diye düşünüyorlar. Düşünsünler bakalım... Böyle bir site e-ticaret sitesi olsa bütün kayıtlarımı siler, kara listeye alırım.

Bekliyor öyle, bakalım postaneye ne vakit yolum düşecek.

• 5 yıllık memurum
    90 model arabam var
    Xiaomi telefonum var
    Başka ne bi birikimim ne de borcum yok

Ama tanıdığım bütün insanlar full krediyle passat alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thestell -- 7 Haziran 2021; 19:52:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaradana can borcumuz var

• Ne kadar borçluysan okadar zengin olursun önemli olan borcu yönetebilmektir. Ne kadar büyük borcu yönetebiliyorsan okadar büyükadamsındır.

Hadi şimdi biraz büyüyün bakalım.

• Çok şükür hiç borcum yok. Üstüne alacağım var.
    Evim ve arabam da var (2013 focus tdci titanyum), bi miktar birikimim var. Allah olmayanlara da versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 7 Haziran 2021; 20:59:43 >
  • BU ay mezun oluyorum, iş güç nasıl bulacam dertliyim.

Kyk: Hi

• Çok şükür borcum yok. Hiç bir zaman olmadı. Bütçenizi bilip ona göre harcaraanız borcunuz olmaz. Firma olarak da kişisel olarak da bütçe yönetmek sanattır.

• erkahn kullanıcısına yanıt

+ kyk borcu 

• Borcum var maalesef.

Kredi borcum var

Bilgisayarı yenilemem lazım mecbur taksitle aldık

Daha telefon alacağım alabilirsem tabi.

• Borçlanmasaydım hiçbir şey sahibi olamazdım belki de. 50 bin lira birikmiş param olurdu belki. Ödeyebileceğin taksit miktarı ile borçlanmak Türkiye'de zorunlu bir eylem. Türk lirası ile borçlanmak ise paha biçilemez

• gss zıkkımından kurtulamıyorum. Kapasam kaparım da artık bunun sonu yok ne yapsam bilemedim.

Türkiye Cumhuriyeti, vatandaşlarının sağlığını gss ile tehtid ediyor.

Ben aynı sene için sağlık hizmeti almadıysam borç falan yazmasın kaydı silinsin kardeşim. Cidden bu gss canımı sıkmaya başladı.

• benim yok. Arada kredi kartına taksit yapıyorum oda limit yettiği kadar 2bin tl max öğrenciyim. Kyk da yok bende.

• Önceden kalma faizli GSS borcum var, bakalım ne olacak.

• borcum falan yok

• aslina bakarsaniz bu soruyu soran arkada$ soyle sormaliydi...

"ki$isel borcunuz olmayabilir" ek olarak aile yakininiz cevrenizde borcsuz insan varmi?

cunki bircok insan ailesinle ya$iyor ve forumda ya$i genc insan cok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Larry -- 8 Haziran 2021; 18:7:2 >
  • Binali yıldırımın oğlu

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.