Şimdi Ara

Bir Whopper Menü 37.50 TL... (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
1
Favori
46.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
194 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sen bir de havaalanında gör fiyatı :D dolap dolduruyoruz sanki

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 2019'da Big King XXL menu fiyati 36,00 TL iken simdi ayni Menu 52,99 TL olmuş. Neredeyse %50 zamlanmis.

Bir Whopper Menü 37.50 TL...
  • Alper kullanıcısına yanıt
    Aynen SÜREKLİ Zamlanıyor... Takip ediyorum...
    Fırsatını buldukca azar azar yükseltiyorlar..
    İşin kötü tarafı da Menü küçülüyor..
    Ne olacak bu işin sonu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whopper 37.5 olmuşsa gider paycell le 19,25e steakhouse yerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antep, Konya ve Hatay da fırın kasaplar var yada fırının yanında kasaplar var git içini hazırlat ver hem bol etli yiyorsun hemde 5 TL ye geliyor daha az etli yaparsan 3.5 TL ye

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    4 normal boy lahmacun, çorba ve salatası 18 lira mı cidden, gerçek mi bu

• Ben de triple whopper yemeyi seviyorum ama ayda yılda bir yerim zararlı diye. Neyse o da 50 lirayı geçmiş, yemiyorum. Bir de doyurmuyor.

• Nerede 30-40 liraya kebap + künefe arkadaş bize de gösterdin. Sırf künefeye 20-30 yazıyorlar.

Arkadaşlar şikayetleri yanlış yere yapıyorsunuz, bu ürünler hiç pahalı değil alım gücü düşüyor.

Ayrıca bunun bir sürü vergisi ıvırı zıvırı var, ben personel çalıştırma konusunda bilgili biri olarak söylüyorum. Maaşın kabaca x1,7 katı personel maliyeti vardır ki bu tolore edilebilir hacim yüksek olunca, kiralar da ciddi artışa geçti. Bir de malum bu tip yerler her yere açmıyor, merkezi ve geniş yerler oluyor.

Bir de üzerine pandemide kapalı kalma, satışın azalması vb. gibi unsurları göz önüne alarak geçmiş zararı çıkartma olayı var. Hepsi birleşince böyle oluyor işte.

• deserthawk D kullanıcısına yanıt
    Adam akıllı 2 kişilik künefe 40₺ olmuş nerde 20₺ bimde dondurulmuş falandır.

• 1.950.000 TL idi. Daha dun gibi hatirliyorum. $1.5 civari yani.

• deserthawk D kullanıcısına yanıt
    Desene Daha da artacak.. Malum. Son gelen Zamlardan sonra Patronlar bunun acısını Tüketiciye monte edecek..

• git kebab ye 1 porsiyon 35 37 tl arası

• En son o pis şeyleri yediğimde 9.90tl 2009 senesi falandı sanırım.

• Son 3 aydır öğle paydosumda sadece tavuk döner yer oldum. Lahmacun olmuş 12 lira, hamburgerler olmuş 40 lira. Bu fırsatçılara 1 kuruş koklatmayın. Pandeminin acısını bizden çıkartmaya çalışıyorlar.

Adana dürüm siparişi verdim geçen, 15-20 santimi geçmez boyu. Malzemeden çaldıkça çalmışlar. Fiyatı da 28-30 lira civarı. Ağız dolusu saydırasım var da zor duruyorum. İnşallah bu fırsatçı kazıkçıların hepsi batar.

• biz geçen bi restorana gittik. adana 80 TL'ydi. Önceden aynı restoranda aynı adanayı 45 TL'ye yiyorduk. 200 liraya yakın kazığı yedik doyduk hamdolsun.

• Doğrusu Türkiye'de iken her türlü Mcdonalds varyasyonu üründen uzak dururum. Pizza falan ancak yurtdışında yiyorum.

Türkiye'de döner, lahmacun, pirzola vs. devam.

• Evde yapmaya kalksan daha pahalıya gelir

• Bu daha iyi günler 2023 doğru gıda fiyatları %300 artmış olucak + 2023 de de kaçlarlar zaten.Ondan sonra gelen de 80-100 sene boyunca kitledikleri borcu harcla uğraşır.Üç nesil türk insanı köle niteliğinde yaşamış olur.

• Hambuger yiyip ulan karnım şişti iyi doydum ha diyen var mı cidden çift köfteli alsan nafile fiyata gel.

• quote:

Orijinalden alıntı: HBeg

Bunu enflasyonla falan açıklayamazsınız. Bir de her şeyi euroya çevirenler hemen damlamış. Kardeşim bu adamlar her haltı burada yapıyor zaten o patatesten o ete kadar her şey bu ülke içinde 40 tl etmez o menü. Muazzam kar marjı ile çalışıyorlar sadece BK değil bunu dışarıda yemek sektöründe çalışan her esnaf yapıyor %100 %200 %300 kar marjları ile çalışıyorlar. Berber bile tıraşa 40 TL alıyor. En dandiği bu arada. Millet ses çıkarmıyor ki kardeşim bu ne diye. Ben hardcore CHP'liyim muhalifim zamları takip ediyorum fakat esnaf bazında muazzam bir geçirme var böyle bir geçirme yok. Millet alıyor hiç demiyor ki bi küçücük hamburger bir tane de dandik kaç günlük yağda yapılmış patates nasıl 40 TL olur?

Yukarıda yazmışlar adamlar 20 TL alıyorlar dürüme(tavuk). Pizzaya falan hiç girmiyorum. Bunu neyle açıklayacaksınız anlamıyorum ki. Algıdan yararlanıyorlar resmen çaresiz bir alışma ve kabullenme hali var ülke genelinde.

Değil dostum değil o iş öyle değil. Yani et buranın eti, patates buranın patatesi diyerek o işin içinden çıkamazsın. Fast Food restoranları her zaman en merkezi noktalarda olur kiralar ateş pahası arttı, elektrik ateş pahası, o restoranlar belirli standartları yakalamak zorunda içerinin aydınlatmasını kısamazsın, bana ne ben klima açmıyorum yiyin bu sıcakta diyemezsin.

Keyfinden arttırmıyorlar, fiyat artınca müşteri azalacağını onlar da biliyor olabilecek en makul düzeyde arttırıyorlar.

Verdiler yetkiyi, görüyorlar etkiyi. Enflasyonla faizle mücadelenin nasıl olmayacağını umarım anlamıştır birileri.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.