Şimdi Ara

Bir VW Başaran Oto- DSG Şanzuman Kurbanı Hikayesi Daha (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
2
Favori
70.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
208 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    asıl yanlış olan sensin audi 1. kalite+ porsche 1 kalite bugatti 1. kalite... vw ortalama kalit demek... dizel sıkandalınıda unutma...
  • Türk kafası bindiği malı kullandığı ürünü asla kötü yönlerini söylemeyi bırak eleştirmez dahi bazı insanlar sütten ağzı yanınca anlıyacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomatik şans işi ya mesela bende 2005 e90 325i var 203.000 km de daha tık yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Allah Allah... Ben de izlenmesin diye videolar yapıyor sanıyordum...

• Kankkunen kullanıcısına yanıt
    Gönlünüzü ferah tutun hocam. Kronik bir şey değil :)
    Hem aracınız garantili ise hiç sıkıntı yapmayın.

• Şans diye birşey yok, teknik işi...

• DSG almaktan son anda kurtuldum, böyle geçmiş olsun hocam. Yaptırın ve aracı satın. Kendinize bir focus alıp hayatınıza devam edin
  • Benim aracimda 75 binde bozuldu. Iyi neyetten ucretsiz yapildi. Ancak ben servis disinda herhangi bir tamirciye kaput actirmadim.

• Araba surekli 2 de kalktigi ve duracak kadar yavaslayinca 1 e gecmeden 2 den baslamasindan kaynakli diye dusunuyorum. Ortalama hizi yuksek olanlarin bu duruma dusmuyecegini dusunuyorum

• etkinus kullanıcısına yanıt
    Ne güzel çarpıtıyorsunuz.
    İşini adam gibi yapan bir kanal değil.

• Robotize sanzimanlar mekatronik(robot ve beyin kısmı) ve debriyaj kısımlarından arızalanmaktadır.

Debriyaj hiçbir markada robotize olsun manuel olsun garantiye girmez.

Mekatronik ise derin bir su birikintisine vs girmediğiniz sürece arac ömrü boyunca(10 yıl) arızalanmamasi gereken bir parça.

Onarım yaptırdıktan sonra Kanuni haklarınız bitmiş sayılmaz. Tüketici haklarına başvuru yaparak paranızı geri alabilirsiniz.

İyi niyet garantisi : Biz bu parçayı hatalı ürettik. Garanti bitsede sorun bizden kaynaklandığı icin dava yoluna gitmeden, müşteri memnuniyetini bozmadan bu işi halledelim demek. Yanı gerçekten yazılı bir garanti belgesi bulamazsın.

• Bile bile dsg alıp göz göre göre servis tarafından kazıklanmışsın. Ee

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Abi DSG bu kadar çabuk bozuluyor mu? Ben yeni nesil arabalarda düzelttiler sanıyordum. Manuel aracımız var Passat geçenlerde yeni aldık manuel. Ben babama dert yanıyordum niye DSG almadın diye. O da otomatik şanzıman dağıtır diyordu inanmıyordum yeni nesillerde düzeltmişlerdir sanıyordum demek ki öyle değilmiş.
  • Tamamen yalan.

• Car_sedan C kullanıcısına yanıt
    bildiğim kadarıyla onlar tam otomatik değiller. Tom atamotik olmaları lazım
  • Geçmiş olsun hocam, DSG mükemmel bir şanzıman fakat çok fazla şehir içi kullanım yapan DSGler bu tip sürprizlerle karşılaşabiliyor.

İlk defa vag grubu olmayan bir aracım var (Bmw) ZF şanzımana sahip güzel fakat DSG kadar seri değil. DSG başka bir dünya..
  • Doğuş dsgleri vw'dan bedava alıp millete satmıyorsa ben de en ufak bir şey bilmiyorum.

Bu milletin ahlakı son 17 yılda çürüyüp yok oldu.
  • Edc candır.
  • Volkswagenin kafasını da anlamıyorum sen aileye hitap eden bir araç yapıyorsun ve ekonomi konfor ve sağlamlık sunman gerekirken çift kavramalı yarı otomatik şanzıman koyuyorsun.
    Geçen sokakta yürüyorum yanımda bir tane DSG tiguan duruyor yokuşta kalkış yaptı araba hemen ikiye attı ve garip garip sesler gelmeye başladı araç daha toparlayamadan kendini 2. Vitese atıyor bizim aile şirketimizde 2013 model corolla var cvt şanzıman 278.xxx km'de sadece şanzıman yağı değişimi yaptık.

• Yılmaz1907 kullanıcısına yanıt
    DSG'den kaçarken EDC'nin kollarına girmek hiç mantıklı değil. Polat Alemdar'dan kaçarken Vito Corleone'ye gitmek gibi.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.