Şimdi Ara

Bir veriyi baska bir sayfada nasil kullanabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bir datayi bir sayfadan alip diger sayfada kullanmak istiyorum.

a ve b olarak iki sayfam var ve a sayfasinda 4 tane linkim var. b sayfasinda ise bu linklerin ayrintili aciklamalari sirayla sekmeler seklinde dizili. b sayfasi acildiginda 1. linkin aciklamasi goruntuleniyor. Fakat a sayfasindan ornegin 3. linke tikladigimda b sayfasina gidip orada 3. ayrintili aciklama tiklanmis gibi acilmasini istiyorum. Hangi linke tiklandigini b sayfasina nasil aktarabilirim? Bu datayi kullanip a sayfasindan neye tiklandiysa b ye aktarip ilgili linkin ayrintili aciklamasini tiklattiracagim.

Tesekkurler.

• Get/Post metodlarından birini ya da Javascript için location hash yöntemini kullanabilirsin. Sana hangi dil lazım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • a sayfasındaki linklerin sonuna #1, #2, #3 gibi son ekler eklersiniz.
    b sayfasında javascript ile sayfanın url'sini alırsınız. Sonra bu url'nin sondan bir karakterini aldığınızda o açmak istediğiniz sekmenin numarası olur.
    Sekmeli yapıyı nasıl oluşturdunuz bilmiyorum ama jquery kullanan bir sekme ise ona göre ilgili sekmeye odaklanan kodu da eklediğinizda olur diye düşünüyorum.

a sayfasındaki link:http://......../sayfa.html#1
    b sayfasındaki script:
    <script>
    var url=window.location.href;
    var sekmeNo=url.substr(url.length-1, 1);
    alert(sekmeNo);
    </script>
  • yoktur kullanıcısına yanıt
    jquery kullaniyorum b sayfasindaki tablarin goruntulenmesi icin. asagidaki yontemi simdi deneyecegim cevaplariniz icin simdiden cok tesekkurler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.