Şimdi Ara

bir üniversite öğrencisine aylık ne kadar para yollanmalı ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
8
Favori
3.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: djoz

miktar öğrencinin bulunduğu ile, masraflarına, okula olan mesafesine göre değişir..

ama fazla para göndermemek gerek.. kıt parayla okuyan öğrencinin motivasyonu daha yüksek olur.. bol para gönderirsen dersleri boşlar, işi gücü çakkıdı çakkıdı olur..

Aynen öyle oluyor

Valla bana 200 yollasınlar kiranın haricinde o da yeter ama fazla para göz çıkarmaz edasıyla aylık 1000 lira falan oluyor, e şimdi kredi de var 300 tl oldu mu sana 1300 tl
  • 200 alıyorum istanbulda, aylık 60-70 lira akbil içinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

arkadaslar siz mi cok luks yasiyorsunuz? anlamadim ki.
    asgari ucretle 4 kisilik bir aile gecinmeye calisiyor. adamlar 1500 tlye yetmiyor diyor.
    anlamadim ki.

+987654
  • Ev kirası, su, elektrik vs. dışında 250 lira yeter.
  • Dhde amma zenginmiş yav. Orta halli öğrenci yok mu hiç? Arabasız felan?
  • Yurt 400 günlük yeme içme ulaşım 10 tl ayda 300 yapar yurt peder beyden 300 kyk var 150 burs var idare ediyoruz
  • Tüm masraflar dahil 700 tl yetiyor.Evde kalıyorum.Alkol sigara yok.Şehir Konya.
  • Kira fatura vs gibi ihtiyaçlar hricinde 300 le raht geçinilr alt sınır olarak. biraz daha altıyla da geçinilebilir ama 300 en ideali bana kalırsa. ondan sonrasıda ne kadar yüksek okadar iyi :)
  • 555 Lira Özel Yurt Parası
    200-250 arası harçlık.

50 lira Sigara
    150 lira ise ihtiyaçlarıma ;

zaten yurtta yemek vs olduğu için ve yemekler genellikle iyi çıktığı için (Esnek saatlerde bir de) fazla dışarıdan yemiyorum.
    tuvalet kağıdı,şampuan gibi temel temizlik malzemelerine aylık 20-30 lira harcıyorum.
    yurt odasına arada yaptığımız çılgın partiler :) için 50 - 60 lria..

geriye kalan parayıda atıyorum sepete :) ayda 1 kıyafet , dışarıya akma gibi yetiyor çok şükür..

Toplam : 800
  • ne kadar param varsa o kadarı yetiyor bana. günlük 1 lirayla geçindiğim de olur bin lira yediğim de
  • Aylık toplam gelen para 1000 lira.Fazlasıyla yetiyor bu bana.
  • Konu başlığı "Bir üniversite öğrencisine aylık ne kadar para yollanmalı?"

Yorumlar "400 lira benzine gidiyo"
    "300 lira sigaraya gidiyo"
    "1000 tl ye kirada kalıyom"
    "Cinsel hayatım var ama zevk almıyom"

Elalemin burada yemek yemeye parası yok bunlar 2-3 bin TL harcıyor.
  • yaşadığın yere ve senin harçamana bağlı sigara alkol tüketmeyen birisi isen bu büyük bir avantaj olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LawLess437

Konu başlığı "Bir üniversite öğrencisine aylık ne kadar para yollanmalı?"

Yorumlar "400 lira benzine gidiyo"
    "300 lira sigaraya gidiyo"
    "1000 tl ye kirada kalıyom"
    "Cinsel hayatım var ama zevk almıyom"

Elalemin burada yemek yemeye parası yok bunlar 2-3 bin TL harcıyor.

harbiden bir an yanlış geldim sandım üniversite öğrencisi 2-3 bin tl ile en az 1.yıl yaşamını sürdürür
  • Elazığ için konuşursak

130 kira
    80 doğal gaz
    25 ekmek
    30 kahvaltı
    15 sebze
    10 su
    20 internet
    20 elektrik

Bunlar minimum denebilir.Ailem 600 gönderiyor bir çırpıda bitiyor.Evde yaşıyorsan ek olarak bir sürü şey eklemek lazım sigaradan tut bir sürü gider oluyor kıyafet olsun kontör olsun vs.

Kısacası evde kalıyorsa 600 idare eder bir şekilde.
    800-1000 arasına rahat rahat yaşar.
    (Kykda aylık 250 lira ile geçinen arkadaşım da var bu işler biraz denişik )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baytar.

300 lira ne la? 400 lira benzine gidiyor sadece.Minimum 1000-1500 lira.

Hocam bu benzin ne ya arabaylamı gıdıyosunuz okula bu ne rahatlık:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

bunu bize sormaman gerek aileni tanıyan sensin he ne kadar verilmesi sanada bağlı

şimdi ben 500tl alıyorum +1depo benzin ailemin yanındada yaşıyorum,ben asgari düzeydeyim benden aşşağı alan duymadım çevremdede 1000tl alan çok insan var. He bana yetiyormu yetiyor, hatta 1000tl alan adamlar ben o kadar geziyorum adamlar parayı nasıl idareli kullanıyorsun diyiyor. Bu 500tl nin 50tl sine yakıt alıyorum yetmiyor çoğu kez, 450tl yede gez toz eğlen.

sigara alkol yok ama sürekli geceleri çıkar eğlenirim. Önemli olan ne kadar aldıgın değil, nasıl harcadığın. Örnek vermek gerekirse karnım acıkıyor, 6tl bi yemek doymicamı biliyorum 10tl ye yiyorum. Bazı adamlar 6tl ye yiyor, yerken doymuyor 1-2tane daha söylüyor. Bu tur düşüncesiz para harcamalar ay sonunda parayı denk getirememe oluyor. Tatile gittim bu hafta 100tl günlük kayak kıyafet teleferik vs fix yemekler vs 1gece 2gün bana 400tl ye patladı. Yan otelde kalan orda karşılaştımız okul arkadaşlarımız sadece kalmalarının 400tl tuttunu söyledi ve sürekli bizim oteldelerdi, sadece gece 10tl ye bi onların bara girişe para verdik başkada bişi yok.

Ne kadar ihtiyacın var, ailenin durumu nasıl, zorlancaklarmı vs bunu düşünerek para iste derim. He ben suan fazla alıyor gibi gözüküyorum ama ailemin işlerinide yapıyorum

Hocam nasıl idareli kullanıyorsun lafını hiç anlamıyorum ya. Mesela içmeye çıktın evde ye, içtikten sonra 2.5 liraya çorbanı iç bol bol ekmek ye tamam bu iş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: PEGABRK

quote:

Rahatlığı biraz daha fazla uyumak ve kışın kısa kol giyebilmek.Ha bir de otobüs derdinin olmaması.

Benzin bu hızla artarsa bisikletle gitmeyi düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Rahatlığı biraz daha fazla uyumak ve kışın kısa kol giyebilmek.Ha bir de otobüs derdinin olmaması.

hocam bendede araba var pederle ortak kullanıyoruz ama 2 gün okula gittim geldim gezme dahil 150 km yol yaptım gun basına 100 lira gitti:D 2 günde sımdı pederle kavgalıyız arabayı vermiyor :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam bendede araba var pederle ortak kullanıyoruz ama 2 gün okula gittim geldim gezme dahil 150 km yol yaptım gun basına 100 lira gitti:D 2 günde sımdı pederle kavgalıyız arabayı vermiyor :D

Benimki başka ilde kafam rahat o konuda.Bayramdan bayrama görüşürüyoruz.Bazen ameliyatı oluyo orda bile görüşemiyoruz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.