Şimdi Ara

Bir Türlü Stabil Yapılamayan Sistem ! [ÇÖZÜLDÜ] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
4
Favori
7.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu bilgisayarlar çok enteresan bişi en olmadık sebeblerden sorun çıkarabiliyor çalışmaz dediğin sistemler tıkır tıkır çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHCOMPUTER

bu bilgisayarlar çok enteresan bişi en olmadık sebeblerden sorun çıkarabiliyor çalışmaz dediğin sistemler tıkır tıkır çalışıyor

Tecrübe oldu.Fakat gerçekten akıl almaz bir durumdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

@DHCOMPUTER
    Evet öyle oldu sanırım Zaten ilk sayfaya ekleyeceğim

@TurboCore
    İlk sayfaya bir teşekkür yazarım tabi.Zaten ilk mesaj atan da sendin.Biosu sıfırlama işi de kafama yatmamıştı ama neyse
    Ha çözüldü diye yazdım zaten imzama da eklemiştim görüntü sürücüsü hatası çözümü diye.Hatanın ramler den çıkacağını hiç tahmin etmemiştim.Belkide arızalı değil uyumsuzlar

valla ne diyeyim, ilk ramler gelmişti benimde aklıma, sonra memtest ile temiz çıktı diyince bende anakart ve işlemcide problem var diye düşündüm. ama bir arkadaşımda aynı problem vardı o bios güncelleyince adam olmuştu demekki bu problemin birden fazla sebebi var. işlemci, e. kartı ram vs. den kaynaklanabiliyormuş.

edit: imzadaki sistemi single kit 4 gb olarak değiştir aynı printer dan bende var şimdi kaçak toner ile kullanıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5AF373BF5 -- 7 Mayıs 2013; 22:42:21 >

• arızalı dediğiniz rami tek başına şuan sorunsuz çalışan slota takıp denermisin. aynı hatalar devam edecek mi?

ben hala ramlerin sağlam olduğunu ve sadece değerleri manuel olarak girmemiz gerektiğini düşünmekteyim. daha önce bir çok amd sistemde bu tarz sorunlar ile karşılaştım. Bios güncellemesi ile ilgili çözüm ise belleği bios güncellemesi ile tanıyor olması.

amd sistemlerde enerji tasarufu için işlemci hızı düşünce bellek mhz leride düşüyor. Bazı anakartlar bellek mhz leri ile birlikte ramlere giden voltajlarıda düşürüyor. Bundan dolayı mavi ekran sorunları gibi sorunlar olabiliyor. Çözüm ise zamanında cool'n'quiet idi şuan ne olarak geçiyor bilmiyorum ama onu kapatmak. Yada sistem performansını dengeli değilde performans olarak değiştirmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zebani -- 7 Mayıs 2013; 22:56:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebani

arızalı dediğiniz rami tek başına şuan sorunsuz çalışan slota takıp denermisin. aynı hatalar devam edecek mi?

ben hala ramlerin sağlam olduğunu ve sadece değerleri manuel olarak girmemiz gerektiğini düşünmekteyim. daha önce bir çok amd sistemde bu tarz sorunlar ile karşılaştım. Bios güncellemesi ile ilgili çözüm ise belleği bios güncellemesi ile tanıyor olması.

amd sistemlerde enerji tasarufu için işlemci hızı düşünce bellek mhz leride düşüyor. Bazı anakartlar bellek mhz leri ile birlikte ramlere giden voltajlarıda düşürüyor. Bundan dolayı mavi ekran sorunları gibi sorunlar olabiliyor. Çözüm ise zamanında cool'n'quiet idi şuan ne olarak geçiyor bilmiyorum ama onu kapatmak. Yada sistem performansını dengeli değilde performans olarak değiştirmek.

arkadasimda amd fx 6300 vardi bunun aynisi. bios guncelleme ile adam oldu. belki dediginiz gibi ram arzali degildir. bios guncellemesi ile adam olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle bios güncellemesi yaptığımı belirtmek isterim.Ayrıca ramlerin timing,hız vs. her şeyini elle girdim.Fakat hatalar devam etti.

Önemli bir not : Ramler zaten bu anakartta düzgün çalışmıyordu.Yani sistemi her şeyi doğru ve tam olarak toplayınca ekrana görüntü gelmiyor.Fanlar önce hızla dönüyor sonra yavaşlıyor ve öylece kalıyor.Fakat ramleri yan yana takarsam (bir mavi bir beyaz slot) sistem sorunsuz açılıyor ve ramler 1333 mhz de auto olarka çalışıyor.Yani anlayacağınız bir uyumsuzluk durumu var gibi

Şimdi diğer rami aynı slota takıp testi birdaha yapacağım.Eğer hata vermezse kesinlikle ramler ile anakart arasında uyumsuzluk var.

Bekleyin geliyorum

@TurboCore @zebani

Turbocore kaçak toner işine gelince bende aynı şekilde kullanıyorum.Söyleyeyim dedim içimde kalmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zwanzig -- 8 Mayıs 2013; 15:24:50 >

• quote:

Öncelikle bios güncellemesi yaptığımı belirtmek isterim.Ayrıca ramlerin timing,hız vs. her şeyini elle girdim.Fakat hatalar devam etti.

Önemli bir not : Ramler zaten bu anakartta düzgün çalışmıyordu.Yani sistemi her şeyi doğru ve tam olarak toplayınca ekrana görüntü gelmiyor.Fanlar önce hızla dönüyor sonra yavaşlıyor ve öylece kalıyor.Fakat ramleri yan yana takarsam (bir mavi bir beyaz slot) sistem sorunsuz açılıyor ve ramler 1333 mhz de auto olarka çalışıyor.Yani anlayacağınız bir uyumsuzluk durumu var gibi

Şimdi diğer rami aynı slota takıp testi birdaha yapacağım.Eğer hata vermezse kesinlikle ramler ile anakart arasında uyumsuzluk var.

Bekleyin geliyorum

@TurboCore @zebani

bekliyoruz not: bu konudan 26 post kasmışım , vay be

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

Öncelikle bios güncellemesi yaptığımı belirtmek isterim.Ayrıca ramlerin timing,hız vs. her şeyini elle girdim.Fakat hatalar devam etti.

Bekleyin geliyorum

@TurboCore @zebani

bekliyoruz not: bu konudan 26 post kasmışım , vay be

Bekle gelecek Bu arada bende sorunumu çözmüş oldum hemde post kastım bak sen şu işe.Fakat bunun bir kötü yanı var bütün notlar dip yaptı

• Ramlerden biri kesinlikle arızalı.Hiç test yapmaya falan gerek yok.Rami aynı slota taktım pcyi başlattım daha welcome diyemeden hata mesajı geldi.Garanti olsun diye birdaha kapatıp açtım pcyi bu seferde explorer.exe hiç başlamamış.Simsiyah ekranla başbaşa buldum kendini.

@TurboCore @zebani
  • quote:

Ramlerden biri kesinlikle arızalı.Hiç test yapmaya falan gerek yok.Rami aynı slota taktım pcyi başlattım daha welcome diyemeden hata mesajı geldi.Garanti olsun diye birdaha kapatıp açtım pcyi bu seferde explorer.exe hiç başlamamış.Simsiyah ekranla başbaşa buldum kendini.

@TurboCore @zebani

boşver ozaman. bu sefer işlemciyi yakarsın bidaha takarsan
  • quote:

quote:

Ramlerden biri kesinlikle arızalı.Hiç test yapmaya falan gerek yok.Rami aynı slota taktım pcyi başlattım daha welcome diyemeden hata mesajı geldi.Garanti olsun diye birdaha kapatıp açtım pcyi bu seferde explorer.exe hiç başlamamış.Simsiyah ekranla başbaşa buldum kendini.

@TurboCore @zebani

boşver ozaman. bu sefer işlemciyi yakarsın bidaha takarsan

• vay namussuz remin yaptığına bak (bende post kasayım biraz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHCOMPUTER -- 8 Mayıs 2013; 19:59:59 >
  • quote:

vay namussuz remin yaptığına bak (bende post kasayım biraz)

(çaktırma )
  • Konuyu hortlatmayın arkadaşlar (Çaktırma devam devam )

@TurboCore
    @DHCOMPUTER
  • akşam bende değişeyim , aynı rami kullanıyormuşuz yahu
  • quote:

Konuyu hortlatmayın arkadaşlar (Çaktırma devam devam )

@TurboCore
    @DHCOMPUTER

hocam bir şey soracağım, 7870 ez mi 7870 düz mü kullanıyorsunuz?
  • quote:

quote:

Konuyu hortlatmayın arkadaşlar (Çaktırma devam devam )

@TurboCore
    @DHCOMPUTER

hocam bir şey soracağım, 7870 ez mi 7870 düz mü kullanıyorsunuz?

Düz olan hatta dümdüz olan model

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5557

• Arkadaşlar hortlamış konuyu canlandırmak gibi oluyor ama yeni bir problem daha çıktı

Bu sefer de ekran kararması sorunu oluştu.Yani şu sorun : http://youtu.be/OSu1z9BVeLY

Bu sorunu google de arattım fakat daha önce bulduğum konuları bulamadım.Eğer bulabilirseniz link atmanızı rica ediyorum.Ayrıca yapılabilecek çözümler neler ? Direk üretim hatası mı ?

@TurboCore
    @DHCOMPUTER
    @zebani

• kararınca sistem çalışmaya devam ediyormu kapanıyormu
  • quote:

kararınca sistem çalışmaya devam ediyormu kapanıyormu

Çalışmaya devam ediyor.Restart atmadan da düzelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zwanzig -- 11 Mayıs 2013; 12:00:31 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.