Şimdi Ara

Bir Türlü Stabil Yapılamayan Sistem ! [ÇÖZÜLDÜ] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
4
Favori
7.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

@gtr5000

Sistemi başka bir hdd ile deneyemedim fakat bu hddyi başka sisteme takarak yaptığım denemelerde sıkıntı çıkmadı.

@zebani

Powerplay'i nasıl kapatıcağımı söylerseniz birde onu denerim.Fakat aeroyu kapatınca görüntü sürücüsü hatası almaya devam ediyorum.Ekranın bozuk görüntülenmesine gelince şimdiye kadar en fazla 5 kez başıma gelmiştir.
    Turbocore için söylediklerimi de okuyun lütfen.

@DHCOMPUTER

Ramleri sistemi ilk topladığımda 1.5 saat süren memtest testi ile test etmiştim ve sıfır hata çıkmıştı.Fakat yakın zamanda yeni bir test yapmadım.Zaten başka bir anakartta deneme imkanımda çok az

@TurboCore
    Henüz inventusa telefon açmadım fakat şu ana kadar bir yamuklarını da görmedim.Zaten bu kadar kişiyi mutlu etmeyi başarabilen bir firma ise mutlaka iyi bir firmadır.Lütfen yazdıklarım da yanlış anlaşılmasın inventus'u kötülediğim falan yok ona göre
    Ha birde sizin felaket teorilerinize gerek olduğunu sanmıyorum ama yinede çok yaratıcısınız

ben yazdıklarımda gayet ciddiydim. ben senin yerinde olsam sunucularım gitti, müşteriler de paralarını istiyor, ben napıcam şimdi, onlara ne dememi bekliyorsunuz? falan de ters bir yanıt verirlerse.

Eğer terslerlerse yapılabilir tabi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DHCOMPUTER

sisteminize başka rem takarak bakabilirsiniz aynı hataları veriyormu gördüğüm kadarıyla remleri hiç değiştirmemişiniz

Evet hocam değiştiremedim çünkü elimde DDR3 ram yok.Arkadaşlardan bulursam artık deneyeceğim.Gerçi bende 2 tane ram var tek tek test etmek mantıklı olabilir

bence hemen deneyin tek tek biri sağlamsa zaten hata vermez anlarsınız
  • quote:

quote:

quote:

sisteminize başka rem takarak bakabilirsiniz aynı hataları veriyormu gördüğüm kadarıyla remleri hiç değiştirmemişiniz

Evet hocam değiştiremedim çünkü elimde DDR3 ram yok.Arkadaşlardan bulursam artık deneyeceğim.Gerçi bende 2 tane ram var tek tek test etmek mantıklı olabilir

bence hemen deneyin tek tek biri sağlamsa zaten hata vermez anlarsınız

Şu an tek ram kullanıyorum.İşlemciden en uzak olan slota taktım ve bilgisayarı yaklaşık 5 kez kapatıp açtım henüz bir hata vermedi

• HDD hatanızın ingilizce açıklaması, ingilizcesi çok daha iyi olanlar lütfen tercüme etsinler:
    This attribute is a part of Hewlett-Packard's SMART IV technology, as well as part of other vendors' IO Error Detection and Correction schemas, and it contains a count of parity errors which occur in the data path to the media via the drive's cache RAM

Bu özellik Hewlett-Packard'ın SMART IV teknolojisi, hem de diğer satıcıların IO Hata Algılama ve Düzeltme şemalarının bir parçası olduğunu ve sürücünün önbelleği RAM ile medya (VIA) veri yolunda meydana gelen sıkıntılara eşlik eden hataların sayısını belirtir.

Hata iletisi sonrası Ram ses kartı ikileminde sıkıntı yaşadığınızı düşünüyorum. Onboard ses kartını biostan kapatıp bir değerlendirmede bulunun. Anakart ve ramlerın garantisi mevcutsa garantiye gönderilmeleri yararınıza olacaktır. Geçmiş olsun, kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dopac34 -- 7 Mayıs 2013; 19:00:19 >
  • Açıkcası VIA nın ne olduğunu bende anlamadım.Fakat ses çipseti olduğundan emin değilim.Ayrıca cpu-z programını da açtım baktım VIA yazmıyor Hangi sekmesinin fotosunu isterseniz göncereyim bir bakın.

Anakart ve ramlere gelince ben uyumlu olduğunu sanarak almıştım buyrun linklerini vereyim.Normal vengeance ramler listede var fakat low profile olanlar yok.

Anakart
    http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-970a-ds3rev_11

Ram
    http://www.corsair.com/en/memory-by-product-family/vengeance/vengeance-low-profile-8gb-dual-channel-ddr3-memory-kit-cml8gx3m2a1600c9.html

Ses kartını biostan devre dışı bırakma işinide muhtemelen bir kaç saat içinde yaparım.Fakat tek ram ile hala hata almadım

@dopac34

• benim tecrübeme göre remlerden çıkacak gibi sorun
  • quote:

benim tecrübeme göre remlerden çıkacak gibi sorun

Hadi hayırlısı
  • ramler arızalı diye hemen gönderme. Belki manuel olarak voltaj, gecikme ve hız değerlerini girersek sorunsuz çalışır :)
  • quote:

quote:

Hadi hayırlısı

benim anladığım remin bozuk olduğundan değil ekran kartının remiyle normal remin uyumsuzluğu böyle sorun çıkartıyor bende çok uğraşmıştım tüm parçaları değiştirdim en son remi tek tek yapınca bir daha hata almadım sonra başka kit btaktım ondada hata almadım sorun çözülmüştü inşallah sendede çözülür

• quote:

quote:

quote:

Hadi hayırlısı

benim anladığım remin bozuk olduğundan değil ekran kartının remiyle normal remin uyumsuzluğu böyle sorun çıkartıyor bende çok uğraşmıştım tüm parçaları değiştirdim en son remi tek tek yapınca bir daha hata almadım sonra başka kit btaktım ondada hata almadım sorun çözülmüştü inşallah sendede çözülür

Eğer durum bende de böyleyse İnventus inşallah değişimi kabul eder.Yoksa 4 gb ramle idare edeceğiz

• psu zayıf hd7870 600watt psu ile düzgün çalışır.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hadi hayırlısı

Eğer durum bende de böyleyse İnventus inşallah değişimi kabul eder.Yoksa 4 gb ramle idare edeceğiz

tek ramle 3dmark testine gir hata yoksa çıkardığın ram arzalı inventusa kargola onu değişim/para iadesi iste

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

tek ramle 3dmark testine gir hata yoksa çıkardığın ram arzalı inventusa kargola onu değişim/para iadesi iste

Heh tam da aklıma gelmişti ben nasıl test edeceğim şimdi diye Gerçekten saol bazen aklına gelmiyor insanın
  • SORUN TESPİT EDİLDİ !

3D Mark 11 testini geçmeyen bilgisayar ramlerden sadece birinin takılması ile sorunsuz olarak testi bitirdi.Ayrıca werfault.exe , kayıp dll dosyaları , windowsun bozulması ve mavi ekran hatalarıyla da henüz hiç karşılaşmadım.Şimdi hedef inventus
  • quote:

SORUN TESPİT EDİLDİ !

3D Mark 11 testini geçmeyen bilgisayar ramlerden sadece birinin takılması ile sorunsuz olarak testi bitirdi.Ayrıca werfault.exe , kayıp dll dosyaları , windowsun bozulması ve mavi ekran hatalarıyla da henüz hiç karşılaşmadım.Şimdi hedef inventus

Hadi hayırlısı :)
  • quote:

SORUN TESPİT EDİLDİ !

bi teşekkürü hak ettik sanırım
  • quote:

SORUN TESPİT EDİLDİ !

hayırlı olsun hocam. inventus büyük ihtimal yenisiyle değiştirir. yardımcı olduğuma sevindim. şimdi imzaya isterik

edit: başlığa [ÇÖZÜLDÜ] Yazarsan aynı durumda olanlar için daha iyi olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5AF373BF5 -- 7 Mayıs 2013; 21:57:58 >

• @DHCOMPUTER
    Evet öyle oldu sanırım Zaten ilk sayfaya ekleyeceğim

@TurboCore
    İlk sayfaya bir teşekkür yazarım tabi.Zaten ilk mesaj atan da sendin.Biosu sıfırlama işi de kafama yatmamıştı ama neyse
    Ha çözüldü diye yazdım zaten imzama da eklemiştim görüntü sürücüsü hatası çözümü diye.Hatanın ramler den çıkacağını hiç tahmin etmemiştim.Belkide arızalı değil uyumsuzlar

• quote:

@DHCOMPUTER

@TurboCore
    İlk sayfaya bir teşekkür yazarım tabi.Zaten ilk mesaj atan da sendin.Biosu sıfırlama işi de kafama yatmamıştı ama neyse
    Ha çözüldü diye yazdım zaten imzama da eklemiştim görüntü sürücüsü hatası çözümü diye.Hatanın ramler den çıkacağını hiç tahmin etmemiştim.Belkide arızalı değil uyumsuzlar

konuya attığım ilk mesajda rem demiştim fazla mesajım yok diye ciddiye alıp cevap vermemiştin bak geriye görürsün sonra tekrar attım öyle cevap verdin, ya kimseyi küçük görmeyelim mesaj sayısı az diye

• quote:

quote:

@DHCOMPUTER

@TurboCore

konuya attığım ilk mesajda rem demiştim fazla mesajım yok diye ciddiye alıp cevap vermemiştin bak geriye görürsün sonra tekrar attım öyle cevap verdin, ya kimseyi küçük görmeyelim mesaj sayısı az diye

Ya mesaj sayısı az olduğu için değil ama memtest86'ya çok güvenmiştim.Ama biraz haklılık payımda var 1.5 saat süren testin sonucu yanlış çıkar mı be kardeşim ? Çıktı işte

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.