Şimdi Ara

Bir Türlü Stabil Yapılamayan Sistem ! [ÇÖZÜLDÜ] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
4
Favori
7.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zwanzig

Up Up Up Up
    Yeni bilgiler geldi

Öncelikle Ekran Kartını win xp bilgisayarıma taktım ve driverini yükledim.Tabi çalışması için 500 w lık psuyu da takmak zorunda kaldım.Daha sonra 3DMark 06 ile test yaptım.Program demo olduğundan fazla zorlayamadım ama sonuçların bilgi vereceğini düşünüyorum.

Kullanılan Araç...........Parçalar........... Sonuç

3DMark 06 Demo............HD7870............Geçti !
    .................................. H.P. 500 W

Şimdi işin işine hdd yi de soktum ve bu sefer windows 7 ortamında sistemi 3DMark 11 Demo ile test ettim.

Kullanılan Araç...........Parçalar........... Sonuç

3DMark 11 Demo............HD7870............Geçti !
    .................................. H.P. 500 W
    .................................. Seagate 500 Gb

Bu hata vermeme işi beni bir yandan sevindirirken bir yandan da üzdü.İşler iyice karışmaya başladı.Ekran kartı,güç kaynağu ve hdd suçsuz.Peki suçlu kim ?

Geriye kalan şüphenelebilecek parçalar

Corsair Vengeance Dual Kit 1600 mhz 8 Gb ram
    Gigabyte 970A-DS3
    Fx 6100

Anakartı inventusa daha önce yollamıştım.Test sonuçlarına göre sorunsuz.Fakat anakart sorunsuzsa ya ram suçlu yada işlemci.Ramleri de daha önce memtest x86 ile test edip geçti mesajını alınca tek suçlu işlemci gibi görünüyor.Daha kesin bir cevap için AM3+ bir anakart bulmalıyım ve bu mümkün değil.Fakat DDR3 ram bulabilirim.Yani birde ramleri test etme imkanım olur.Şu an için yapabileceğim başka bir şey olmadığından sistemi eski haline toplamak zorundayım

Not:Yeni sistem ile yaptığım 3D Mark 11 Demo testini bitirememiş ve 3-4 kez tekrarlamıştım ve her seferince 3 snliğine ekran gitti ve sistem masaüstüne döndü.Yani 3D mark testi alta inmişti.Tıklayıp tam ekran yapmaya çalıştığımda tepki vermemiş görev yöneticisinden bakınca da yanıt vermiyor olarak tanımlanmıştı.Bu da önceki deneyimlerime göre görüntü sürücüsü hatası demek

Suçlu ramler gibi duruyor. %40ram %60 islemci suçlu gibi. ramleri baska bi pc de test edebilirsin. ayni problemi forumda ExYq adli arkadas da yaşiyor. onun degistirmedigi (psu dahil degisti) bi tek core2quad vardi. sende de islemcinin kanallarindan kaynaklaniyo gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Badsector yok demişsin? healt bölümündeki warning bad sectör olmuyormu sarı renk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spleenish -- 5 Mayıs 2013; 0:32:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spleenish

Badsector yok demişsin? healt bölümündeki warning bad sectör olmuyormu sarı renk

İşte ondan tam olarak emin değilim En azından plaka da ve sectorlerde bir sorun yok.Fakat warning ve error ne demek istiyor onu çözemedim
  • Tamam hocam ramler arızalı olabilir.Fakat iki adet ram var.İkisi de mi bozuk ? Ben tek tek denediğimde neden sorunlar devam etti onu anlayamadım.Birde daha ilginç bir nokta sistemin hata verme yüzdesi gün geçtikçe azalıyor.Sistem açıldığında karşıma çıkan exe ve dll hataları daha nadir çıkıyor.Sanırım sadece tesadüf

Neyse gittikçe umutsuzluğa kapılıyorum.Keşke daha net bir problem olsaydı da inventusa yollayınca adamlar şak diye bulup tamir etseler veya aynısıyla değiştirselerdi.
    Bu aşamadan sonra işim ram ve işlemci test cihazlarına kalıyor.Yani super pi gibi bir program çalıştırıp mavi ekran bekleyeceğiz
    Ha birde 6 çekirdeğe birden yüklenen bir program var mı ? Genelde hangi programı çalıştırdıysam işlemciyi yüzde 17 kullanıyor

• Inventusa pc yi komple kargola. birşey yapmaları lazım. tüm parçalari ordan aldiysan uğraşmaları lazım. öyle birşey yok diye yollayamazlar geri

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

Inventusa pc yi komple kargola. birşey yapmaları lazım. tüm parçalari ordan aldiysan uğraşmaları lazım. öyle birşey yok diye yollayamazlar geri

Hocam pc sihirbazından toplasaydım hiç uğraşmaz hemen verirdim.Fakat kasa ve hdd almayalım diye başımıza gelene bak Yani anlayacağınız ben inventustan anakart + ekran kartı + ram + işlemci + güç kaynağı aldım.Siteden bakıyorum da inventus dışından gelen parçalara yapılan arıza tespiti ücretli.Benim sistem için durum ne olur onu bilemiyorum.Sanırım telefonla görüşmem gerekecek.

http://inventus.com.tr/mi_info/FAQ.aspx?FAQID=17

• Muhterem internet üzerinden bir adet "COMBOFIX" antivirüs programı edinin. bilgisayarınızı güzelce taratın. Sistemi yeni bir windows cd si ile kurun, eski dosyalarınızdan hiçbirini kullanmayın. Umuyorum probleminiz çözülecektir. Lütfen bu işlem sonrası PM ile bilgilendirmede bulunurmusunuz. Geçmiş olsun, kolay gelsin.

NOT: Eğer HDD de kaybedecek hiç bir şeyiniz yoksa MBR temizleme yapınız.Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dopac34 -- 6 Mayıs 2013; 5:47:51 >
  • Inventusa yolla. ramler veya islemci bozuksa bu onlarin sucu hdd ye baktilar diye eksta para odemene gerek yok hatta bozuk parcalariniz hdd mde bad sectorleri arttirdi,de ozaman goruruz inventusu

• quote:

Inventusa yolla. ramler veya islemci bozuksa bu onlarin sucu hdd ye baktilar diye eksta para odemene gerek yok hatta bozuk parcalariniz hdd mde bad sectorleri arttirdi,de ozaman goruruz inventusu

Umarım dediğiniz gibi olur.Boşu boşuna adamların günahını almışım arızalı ekran kartına arızasız dediler diye
    Fakat asıl İNVENTUS bundan sonra belli olacak.Bakalım gerçekten de tüketiciyi düşünüyor muymuş ?
  • yukarıdaki ekran görüntüsüne baktım sadece. daha önce bir internet cafeye sattığım pc lerden birindede aynı görüntü sorunu ve mavi ekran sorunları vardı. bilgisayarlarda deepfreeze olduğundan çökme olmuyordu. Ekran kartını başka bir pc ye taktığımda ondada aynı sorun olunca ekran kartını garantiye yollamıştım ve değişim olmuştu. yeni gelen kart ile hiç sorun yaşanmadı.
  • Hocam teşekkürler fikir belirttiğiniz için.Ben ekran kartını başka bir pcde denedim sorun çıkarmadı.Demekki sorun başka parçada şimdi onu bulmaya çalışıyorum

@zebani
  • bu işlemci ile ekran kartının birlikte çalışması ile ilgili saçmalıklar falan olabilirmi. birde powerplay'i iptal edip denermisin. laptopta ati sürekli yanıt vermeyi kesti diye hata veriyordu powerplay'i kapatınca düzeldi.
    birde yukarıdaki hatayı veren ekran kartında aero yu kapatınca görüntü bozulmuyordu.
  • quote:

Hocam teşekkürler fikir belirttiğiniz için.Ben ekran kartını başka bir pcde denedim sorun çıkarmadı.Demekki sorun başka parçada şimdi onu bulmaya çalışıyorum

@zebani

Sorun kesinlikle hdd'de. Baska hdd ile sistemi denedin mi?

• rem demiştim ama üstte mesajımda remlerle ilgili bir deneme yapabildinizmi
  • quote:

quote:

Inventusa yolla. ramler veya islemci bozuksa bu onlarin sucu hdd ye baktilar diye eksta para odemene gerek yok hatta bozuk parcalariniz hdd mde bad sectorleri arttirdi,de ozaman goruruz inventusu

Umarım dediğiniz gibi olur.Boşu boşuna adamların günahını almışım arızalı ekran kartına arızasız dediler diye
    Fakat asıl İNVENTUS bundan sonra belli olacak.Bakalım gerçekten de tüketiciyi düşünüyor muymuş ?

islemcide ve ramde problem cikarsa onlar suclu. hdd de cikarsa para istiyebilirler. ama ramde falan arza cikarsa git renderlarim serverlarim hepsi gitti de affetmeleri icin ssd falan verirler belki.

• inventusa neden bu kadar yükleniyorsunuz. bir kere alışveriş yaptım arızalı çıkan hdd yi distribütor kabul etmemesine rağmen değiştirdiler. Bu şekilde firma bulmak zor. Bundan dolayı ne kopartsak kârdır mantığı ile firmalar yok olur. Kalırız logosoft gibi firmalara...
  • @gtr5000

Sistemi başka bir hdd ile deneyemedim fakat bu hddyi başka sisteme takarak yaptığım denemelerde sıkıntı çıkmadı.

@zebani

Powerplay'i nasıl kapatıcağımı söylerseniz birde onu denerim.Fakat aeroyu kapatınca görüntü sürücüsü hatası almaya devam ediyorum.Ekranın bozuk görüntülenmesine gelince şimdiye kadar en fazla 5 kez başıma gelmiştir.
    Turbocore için söylediklerimi de okuyun lütfen.

@DHCOMPUTER

Ramleri sistemi ilk topladığımda 1.5 saat süren memtest testi ile test etmiştim ve sıfır hata çıkmıştı.Fakat yakın zamanda yeni bir test yapmadım.Zaten başka bir anakartta deneme imkanımda çok az

@TurboCore
    Henüz inventusa telefon açmadım fakat şu ana kadar bir yamuklarını da görmedim.Zaten bu kadar kişiyi mutlu etmeyi başarabilen bir firma ise mutlaka iyi bir firmadır.Lütfen yazdıklarım da yanlış anlaşılmasın inventus'u kötülediğim falan yok ona göre
    Ha birde sizin felaket teorilerinize gerek olduğunu sanmıyorum ama yinede çok yaratıcısınız

• sisteminize başka rem takarak bakabilirsiniz aynı hataları veriyormu gördüğüm kadarıyla remleri hiç değiştirmemişiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHCOMPUTER

sisteminize başka rem takarak bakabilirsiniz aynı hataları veriyormu gördüğüm kadarıyla remleri hiç değiştirmemişiniz

Evet hocam değiştiremedim çünkü elimde DDR3 ram yok.Arkadaşlardan bulursam artık deneyeceğim.Gerçi bende 2 tane ram var tek tek test etmek mantıklı olabilir
  • quote:

@gtr5000

Sistemi başka bir hdd ile deneyemedim fakat bu hddyi başka sisteme takarak yaptığım denemelerde sıkıntı çıkmadı.

@zebani

Powerplay'i nasıl kapatıcağımı söylerseniz birde onu denerim.Fakat aeroyu kapatınca görüntü sürücüsü hatası almaya devam ediyorum.Ekranın bozuk görüntülenmesine gelince şimdiye kadar en fazla 5 kez başıma gelmiştir.
    Turbocore için söylediklerimi de okuyun lütfen.

@DHCOMPUTER

Ramleri sistemi ilk topladığımda 1.5 saat süren memtest testi ile test etmiştim ve sıfır hata çıkmıştı.Fakat yakın zamanda yeni bir test yapmadım.Zaten başka bir anakartta deneme imkanımda çok az

@TurboCore
    Henüz inventusa telefon açmadım fakat şu ana kadar bir yamuklarını da görmedim.Zaten bu kadar kişiyi mutlu etmeyi başarabilen bir firma ise mutlaka iyi bir firmadır.Lütfen yazdıklarım da yanlış anlaşılmasın inventus'u kötülediğim falan yok ona göre
    Ha birde sizin felaket teorilerinize gerek olduğunu sanmıyorum ama yinede çok yaratıcısınız

ben yazdıklarımda gayet ciddiydim. ben senin yerinde olsam sunucularım gitti, müşteriler de paralarını istiyor, ben napıcam şimdi, onlara ne dememi bekliyorsunuz? falan de ters bir yanıt verirlerse.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.